Дали е мувањето понижување?

Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
Мување е само за една вечер и тоа е, дури не ни е потребно да си го запознаеш партнерот.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Абе јас не оправдувам со некој цело време да си само на муване..Не знам не сметам оти е ного големо понижување, ама некак не е ок тава..Ајде да одаш со некој за 1 вечер ок е, ќе си го ивадате мерако и готово...после исто како ништо да не бидело..Ама секој различно го сфаќе тава.. позз
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Мување

Што мислите за мувањето?
Го правите тоа од потреба, заради забава,или...?Дали има некаква смисла да се мувате со некого без да чувствувате нешто кон таа личност и дали сте свесни дека едниот од двајцата на крајот може да биде повреден(не секогаш)?
Дали сметате дека женските кои се пуштаат полесно на некое машко и се неозбилни-служат само за мување и ништо повеќе а оние другите кои се поозбилни се такви женски со кои би сакале да имате врска?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Мувањето е убава работа...заради тоа што си праиш ќеф ...си остануваш другар. Слатко е чувството.

Не знам можеби затоа што сум уморен и од сериозни врски, ама и од мување сум уморен...така што...
Миксед филингс...

Тоа со женските што се мувале вака онака...повеќе е урбан мит. Карактерот ги открива луѓето!
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ako nekoj mi se dopaga, a ne sakam vrska togas DA, zosto da ne.
Дали има некаква смисла да се мувате со некого без да чувствувате нешто кон таа личност и дали сте свесни дека едниот од двајцата на крајот може да биде повреден(не секогаш)?
Tesko prasanje. Cestopati moze da se predades na momentot a da ne razmilis za posledicite i posle eden da izleze povreden.
Дали сметате дека женските кои се пуштаат полесно на некое машко и се неозбилни-служат само за мување и ништо повеќе а оние другите кои се поозбилни се такви женски со кои би сакале да имате врска?
Zavisi od devojceto. Moze da e devojka sosem na mesto, no ima dovolno hrabrost da mu se priblizi na toj koj i se dopaga pa moze da bide pogresno svatena.
Sepak uste ednas ke kazam, zavisi od devojkata i od nacinot na koj go napravila toa.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
:eek:ftopic:
Ја споив темата бидејќи се слични,па може дискусијата да продолжи и во правецот што го даде тендер грл (по избор,нали)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Не сум за мување јас...обично желбата да направам нешто повеќе од гледање со некој, ми се јавува само кога се работи за личноста која ми го освоила срцето...а ако некој сакам, дефинитивно глупаво мување нема да ги задоволи моите потреби за љубов...или се' или ништо, не едно(или повеќе) вечерна авантура...
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Muvanjeto za mene pretstavuva - gubenje vreme ili nesto da se dobie poveke od baknez...:toe:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ќе плаче оној кој бил доволно глуп да не сфати во што се впушта.Мување си е мување.Енд оф стори.
Е зашо викаш така кога секоја врска започнува со мување? Која е поентата на мувањето ако не се продолжи во врска?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Е зашо викаш така кога секоја врска започнува со мување? Која е поентата на мувањето ако не се продолжи во врска?
Ама не секое мување продолжува во врска. Поентата-убав помин, авантура, што му ја знам.

Таман работа секое мување во врска да прераснуваше.
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Немам ништо против мувањето.Некогаш не сакам врска,ама не сакам ни да сум сама.Или па сакам вечерта да си поминам убаво без никаква обврска другиот ден.Па ако било убаво ќе има и пак и сето тоа ако се зачести може да дојде и до врска.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Мувањето не е за секој,посебно не за некои кои брзо се врзуваат и очекуваат нешто повеќе,а не го добиваат и после плачки,викачки бла бла...
Ептен ме иритира онаа фраза “Ајде бе,ќе останеме после другари,само еднаш да се смуваме.Ајде бе,Те молам“...кога ќе чујам такво нешто се ежам.
И,што ќе добие некој со едно мување,па пак другари (што не е возможно да биде како до тогаш,ама ајде)?
Само една вечер,безначајно искуство и зголемување на број.
Не сум за мување од проста причина што се пронаоѓам во групата на оние кои лесно се врзуваат и сакаат нешто посериозно,а и ме иритира ефектот “Кој/а си ти?“ наредниот ден и озборувања и разни глупости...
Мувањето е сосема поразлично во позрелите години (20 па натака) кога личностите се доволно совесни и искусни итн.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
site sto velat deka muvanjeto e ponizuvanje jas ne bi go napravila toa ova ona sigutno 100% se izmuvale nekogas!!
pa ne e toa tolku strasno......no ...kakvo muvanje?:)
obicno muvanje bez sex taka?:) zosto da ne no sepak da ne bide mnogu cesto.
ne saka sekoj da se vrzuva za vrska osobeno ne vo pomladite godini..
ne mislam deka e ponizuvanje!:nenene:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Е зашо викаш така кога секоја врска започнува со мување? Која е поентата на мувањето ако не се продолжи во врска?
Хмм не би се согласила дека секоја врска започнува така. Мување е едно а врска е друго. Мување е сега сум со тебе овде во овој момент се забавувам и толку крај на приказната. А додека врска е друго. Само треба и двајцата да сфатат дека тоа било мување, зашто има примери кога некој не знае на што е. Тоа е авантура според мене, едноаставно убаво ти е во моментот, може да се повтори пак, зашто да не, ака да се знае на што се, нели?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Таман работа ако секоја врска започнуваше со држење за раце од првиот ден...Мување, па нема лошо во тоа, нема никаква подценетост, само тоа е момент на проценка дали да стапиш во нешто подлабоко и посериозно со човекот:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom