Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
За тој шо ми пиша се однесуваше.
Автоматски споено мислење:


Ако почитување на закон спаѓа во тоа да, за такви идеали сум.
Edno hipoteticko prasanje, se naogjas u Germanija 1939....ke gi pocituvas li zakonite?
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
613
Поени од реакции
2.015
Самите кенгури не си го почитуваат судот и законите... на некој мајмун му текнало да ја укине визата со цела медицинска документација каде има изземање на Ѓоковиќ од вакцинација издадена од австралиски органи...
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
243
Поени од реакции
921
Edno hipoteticko prasanje, se naogjas u Germanija 1939....ke gi pocituvas li zakonite?
По која скрипта ве учат како папагали истото да го кажувате на секоја дискусија било каде на нет? Ми споредуваш нацизам со 21 век..тука ќе прекинам.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
По која скрипта ве учат како папагали истото да го кажувате на секоја дискусија било каде на нет? Ми споредуваш нацизам со 21 век..тука ќе прекинам.
Ti si za sproveduvanje na zakoni, za red. A jas sum da ve isfrlime takvite od planetava, zatoa sto zaradi vas postoele i postojat site tiranii od vremeto, zaradi poslusnite gragjani, zaradi impotentnata raja.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
243
Поени од реакции
921
Ti si za sproveduvanje na zakoni, za red. A jas sum da ve isfrlime takvite od planetava, zatoa sto zaradi vas postoele i postojat site tiranii od vremeto, zaradi poslusnite gragjani, zaradi impotentnata raja.
Отвори некоја free thinking тема, ќе го тупиме таму. Нешто као mad max(сниман во аустралија ) вајбови да шириме, беззаконие, дистопија енд шит... 420 генг.
П
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
Тешко е кога си лузер шо не почитува правила и закони, уште потешко кога се надеваш дека ќе има некоја промена во иднина, и мораш да делиш воздух со секој...
Цел свет се смее бе, балканците биле племе неписмено, novaxx djocovid.Ќе се врати како херој во Србија тоа е очигледно, али нека баци икона за следен турнир за поддршка било каде.
Јас да сум на твое место не би го делел воздухот со секој. Најдобро е да одиш таму каде што се смее цел свет, каде што балканците се племе неписмено. Таму со просветлените, писмените, кои не знаат на мапа да ја покажат сопствената земја, а камо ли друг континент или држава, таму каде што секоја недела некој паметен, напреден прави масакар во некое школо, таму каде што луѓето не можат да си дозволат медицинска помош, молат луѓе да не викнат брза помош, затоа што ќе заглават во долгови, таму каде што имаш цели градови од бездомници, таму каде што полицијата убива од забава, таму каде што се тепаат за тоалетна хартија, таму каде што на секои 2-3 месеци се дешава по некој терористички напад, таму каде што имаш цели делови од градовите гетоизирани, каде што полиција не стапнува, таму каде што мигранти силуваат млади девојки, жени, а у медиуми ни глас за тоа, таму каде што напредините држави се уште имаат некој тип на колонии во Африка, таму каде што државите праќаат војска во држави далеку од нив, прават војни, убиваат цивили, деца, уништуваат цели држави, таму каде што полицијата пука со гумени куршуми на протестанти, таму каде што полицијата ти мери со стапови дистанца, а политичарите не почитуваат ни дистанца, ни маски, таму каде што политичарите и кризните штабови ги убедуваа луѓето дека ако се вакцинираат нема да фатат Ковид, нема да можат да пренесуваат, па на крај да испадне дека и се разболуваат и шират зараза како и невакцинираните, а и умираат, таму каде што следува 4-ти бустер, таму каде што околу 40% од Ковид хоспитализираните се хоспитализирани поради друга причина, а се водат ко хоспитализирани од Ковид само затоа што на влез им е направен тест и испаднал позитивен, таму каде што на телеввизии се водат кампањи и се пуштаат реклами за деца над 5 години, како треба да се вакцинираат, а на родителите им е одземено правото да одлучат, туку одлуката треба да ја донесе дето од 5-6-7 години. Има уште многу за набројување, ама мислам дека и ова е доволно за да те убедам да одиш и да се спасиш од балканските премиња. Има и друг начин како да се спасиш и да не делиш воздух со племе неписмено ама не би ти го препорачал. Само балкансите неписмени племиња, колку и да имаат фалинки, никад не правеле војни во други држави, немале колонии, немале робови од Африка, не направиле пустош на тој континент, немале ЗОО градини со луѓе во кафези.
Новак направил голема грешка и е казнет за тоа, се извини и би требало да не ја повтори, ама истиот тој Новак, како лузер, неписмен, припадник на едно балканско племе, има многу повеќе направено и помагано како на Балкан, така и на тие напредни земји, многу повеќе од 99.9% од напредните западњаци.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
243
Поени од реакции
921
Јас да сум на твое место не би го делел воздухот со секој. Најдобро е да одиш таму каде што се смее цел свет, каде што балканците се племе неписмено. Таму со просветлените, писмените, кои не знаат на мапа да ја покажат сопствената земја, а камо ли друг континент или држава, таму каде што секоја недела некој паметен, напреден прави масакар во некое школо, таму каде што луѓето не можат да си дозволат медицинска помош, молат луѓе да не викнат брза помош, затоа што ќе заглават во долгови, таму каде што имаш цели градови од бездомници, таму каде што полицијата убива од забава, таму каде што се тепаат за тоалетна хартија, таму каде што на секои 2-3 месеци се дешава по некој терористички напад, таму каде што имаш цели делови од градовите гетоизирани, каде што полиција не стапнува, таму каде што мигранти силуваат млади девојки, жени, а у медиуми ни глас за тоа, таму каде што напредините држави се уште имаат некој тип на колонии во Африка, таму каде што државите праќаат војска во држави далеку од нив, прават војни, убиваат цивили, деца, уништуваат цели држави, таму каде што полицијата пука со гумени куршуми на протестанти, таму каде што полицијата ти мери со стапови дистанца, а политичарите не почитуваат ни дистанца, ни маски, таму каде што политичарите и кризните штабови ги убедуваа луѓето дека ако се вакцинираат нема да фатат Ковид, нема да можат да пренесуваат, па на крај да испадне дека и се разболуваат и шират зараза како и невакцинираните, а и умираат, таму каде што следува 4-ти бустер, таму каде што околу 40% од Ковид хоспитализираните се хоспитализирани поради друга причина, а се водат ко хоспитализирани од Ковид само затоа што на влез им е направен тест и испаднал позитивен, таму каде што на телеввизии се водат кампањи и се пуштаат реклами за деца над 5 години, како треба да се вакцинираат, а на родителите им е одземено правото да одлучат, туку одлуката треба да ја донесе дето од 5-6-7 години. Има уште многу за набројување, ама мислам дека и ова е доволно за да те убедам да одиш и да се спасиш од балканските премиња. Има и друг начин како да се спасиш и да не делиш воздух со племе неписмено ама не би ти го препорачал. Само балкансите неписмени племиња, колку и да имаат фалинки, никад не правеле војни во други држави, немале колонии, немале робови од Африка, не направиле пустош на тој континент, немале ЗОО градини со луѓе во кафези.
Новак направил голема грешка и е казнет за тоа, се извини и би требало да не ја повтори, ама истиот тој Новак, како лузер, неписмен, припадник на едно балканско племе, има многу повеќе направено и помагано како на Балкан, така и на тие напредни земји, многу повеќе од 99.9% од напредните западњаци.
Следен пат цела господарот на прстените трилогија раскажи ја, малце е ова.
За лузер мислев- Mancunian
За племете балканско- пренесувам што пишуваат луѓето во аус.
И се нешто тие држави се понапред од нас во секое поле, можда од пиење аденохром шо го вадат од бебиња, или принесување жртва на балканска девица во 12 саат полноќ, во име на сатаната...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.028
Поени од реакции
80.868
Na primer odzemanje na pravo na evrei da glasaat....ima mnogu pognasni raboti ama eve ova neka bide, stom se fati za vlakno na kurov.
Уопште не тешко тој закон да го поштуваш. Чак и ако си Евреин.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
На Олимпијадата во Берлин 1936 нацистите рекле дека не сакаат црнци и евреи да учествуваат во натпреварувањето но по заканите за бојкот си легнале на брашното и дозволиле евреи и црнци да учествуваат. Да нема дискриминација.

2021 во Австралија...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.028
Поени од реакции
80.868
Eve imas restoran, i ti doagja everin da jade, doagjal i porano i ti bil prijatel.....ke go pustis li otkako e donesen zakon da ne smeat da vlezat vo restorani?
Нема да го пуштиш, нормално. Кој го терал да биде Евреј?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.444
Поени од реакции
36.002
... сега ако е паметен Новак треба да ја даде АУС на суд „ The European Court of Human Rights Strasbourg Court“ за прекршување на човекови права или можеби за молчење на сите ЕУ држави за прекршување на тоа право од страна на АУС!
 
Последно уредено:

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Нема да го пуштиш, нормално. Кој го терал да биде Евреј?
Doagja vreme te povikuva tatkovinata u vojna, se naogjas negde u Polska istata godina, i srekjno si izbran da ucestvuvas u strelacki vod, ke pukas li?
Автоматски споено мислење:

... сега ако е паметен Новак треба да ја даде АУС на суд за прекршување на човекови права!
Toa e smeska, neka ne se blamira ic....se videlo i megjunarodno pravo i covecki prava. Dovolno e sto e primer za drugite, deka ne site se skrslivi, toa e negovata najgolema pobeda.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom