Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Научи да ги разликуваш поимите ѕверење и поглед.
Жена му седи на форумот срам му е, немој да го открие дека гледа по други жени. Пола година после ќе спие на каучот, не па да и се качи ; )
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.034
Поени од реакции
10.247
Сериозно, некој оди со некоја по улица, онака заедно се, и ја врти наоколу главата како оној демонот од Егзорцист
Да. Баш ова го имам забележано набљудувајќи од страна. Дури и вратот ќе си го искршат само да впијат визуелно секој сантиметар од тоа што го визуелизираат. Не сите, ама повеќето да.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
-Малограѓански муабети
-Мамина или Татина Принцеза, што се и е дадено на тацна
-Потценување на останатите, како она да е врвот
-Без основни манири
-Што не се понаша како Дама, него како Брат (Седиња и лупа две пива, а камо речникот да и го чуеш)
-Битолски Дијалект
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Научи да ги разликуваш поимите ѕверење и поглед.
А тоа било, имало разлика, која е разликата, колку време гледа во деколте? Исто срање, сељачки прмитивизам.
Сенешто бе, по темиве луѓе подржуваат педерастија, бисексуалност, лезбејство, содомија а тука им е чудно што имало мажи што не се ѕверат по секое деколте или стегната хеланка.:icon_lol:
Сакам помала цицка која гледа во плафон а не кравји боски со вени околу брадавици, стрии и сало кои гледаат во под, дали тоа ме прави обратен? :icon_lol:

Абе ај да си признаеме, кога ке видам згоден батка со сите можни перформанси, не да се ѕверам, очи на дршка ми испаѓаат :shok2:....но исто така, згодна жена, атрактивна да видам, погледот сам на неа си оди...тоа е виша сила, очите сами сакаат да гледаат тоа што е убаво.
Најглупава работа е да му се налутам на партнерот ако гледа, па боже мој, очи се за гледање...свашта.
Зошто не ме изненадува ова? :icon_lol: Ти беше на некоја тема која кажуваше дека би се опнала со некој лик и покрај тоа што си мажена, чисто да си видела што ебач бил типот :D Минута молчење за сопругот.
Чекајте сеа, по темиве се бунат жени дека биле објектифицирани како сексуални објекти а овде оправдуваат објектифицирање, некој глич има тука :icon_lol:

Да. Баш ова го имам забележано набљудувајќи од страна. Дури и вратот ќе си го искршат само да впијат визуелно секој сантиметар од тоа што го визуелизираат. Не сите, ама повеќето да.
Сосема си во право и точно е дека повеќето го прават тоа, па и дофрлаат, пуштаат звуци а оние позабеганите се фаќаат за гениталии. Но тоа е затоа што огромното мнозинство на популација се тешка сељачана, примитивци и дебили.
Не телевизија да, си имаме симпатии, мене пример ми е Џенифер Конели (не знам вие помладите дали имате чуено,), нејзе и е Пирс Броснан (глумеше Џејмс Бонд на времето) пошто и таа е 40+ како мене па така паѓа и понекоја шега :)
Ама по улици и кафани бе......не и не.

Гледаме да останеме во пристојна форма и привлечни еден за друг ама тоа е друга тема, има многу да се каже во тој поглед.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
316
Red Flags ми е пирс на нос, особено она на средина.
Според мене, тоа е толку одвратно, и мислам дека нема побрз начин да разберам дека личноста е со некој недостаток (најчесто слаб карактер, немање чувство за естетика, а може и нешто друго).
И мојата порака е девојките да не го прават тоа.

Други работи што ми сметале кај девојки:
-Тие што приоритетна музика им е турбофолк (во ред е да слуша, но доколку на тој тип дава голем приоритет, и не слуша друго, и згора на се пали и гледа имиџ од Карлеуша и сл., веднаш Red Flag и си одам.
Можеби нема ништо лошо во тоа да се слуша таква музика, ама едноставно различен карактер сум бил, и не се вклопувам во тоа друштво.

Само Мислам дека е срамота, при интернет и еден куп квалитетна музика да се палите на Карлеуши и да копирате имиџ од неа или сличните.
Тие ми се онака Ту Мач работи, низ кои неможам да поминам и не сум почнувал врски

Она друго што не ми се допаѓа,

- девојки со лош карактер
- Оние со турски серии
- напумпани усни. ( можеби малку е ок, но претераност не)
- тетовирани на цели раце
- девојки што пцујат (особено ако во секоја реченица споменуваат гадни зборови) стварно ми се лоши.
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Red Flags ми е пирс на нос, особено она на средина.
Според мене, тоа е толку одвратно, и мислам дека нема побрз начин да разберам дека личноста е со некој недостаток (најчесто слаб карактер, немање чувство за естетика, а може и нешто друго).
И мојата порака е девојките да не го прават тоа.

Други работи што ми сметале кај девојки:
-Тие што приоритетна музика им е турбофолк (во ред е да слуша, но доколку на тој тип дава голем приоритет, и не слуша друго, и згора на се пали и гледа имиџ од Карлеуша и сл., веднаш Red Flag и си одам.
Можеби нема ништо лошо во тоа да се слуша таква музика, ама едноставно различен карактер сум бил, и не се вклопувам во тоа друштво.

Само Мислам дека е срамота, при интернет и еден куп квалитетна музика да се палите на Карлеуши и да копирате имиџ од неа или сличните.
Тие ми се онака Ту Мач работи, низ кои неможам да поминам и не сум почнувал врски

Она друго што не ми се допаѓа,

- девојки со лош карактер
- Оние со турски серии
- напумпани усни. ( можеби малку е ок, но претераност не)
- тетовирани на цели раце
- девојки што пцујат (особено ако во секоја реченица споменуваат гадни зборови) стварно ми се лоши.
1641966893384.png
Ваа само србско не слуша иначе ти е погодена по мерак : )
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.034
Поени од реакции
10.247
Сосема си во право и точно е дека повеќето го прават тоа, па и дофрлаат, пуштаат звуци а оние позабеганите се фаќаат за гениталии. Но тоа е затоа што огромното мнозинство на популација се тешка сељачана, примитивци и дебили.
Не телевизија да, си имаме симпатии, мене пример ми е Џенифер Конели (не знам вие помладите дали имате чуено,), нејзе и е Пирс Броснан (глумеше Џејмс Бонд на времето) пошто и таа е 40+ како мене па така паѓа и понекоја шега :)
Ама по улици и кафани бе......не и не.

Гледаме да останеме во пристојна форма и привлечни еден за друг ама тоа е друга тема, има многу да се каже во тој поглед
Ама не сељачана, стварно има и фини луѓенца кои така се понашаат. Едноставно мислам дека ко рефлекс му доаѓа тоа на мажите. :D
Зборам за врткање кога поминува жена, загледување и сл, не за допирање по генталии (тоа веќе е патологија).
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Red! mene mie tie pirsinzi bilo kade da se i tetovazi toa e crvena linija...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Најголемо црвено знаменце и кај двата пола е ваљда насилници, агресивни, па нарцисоидни и емотивни манипулатори. Ве прават да се осеќате ко помалце и мизерно. Нејќете таква особа ко партнер, психички ќе ве уништи, а ним скоро и да им нема лек.
Група на пропалитети со која и немате светла иднина, хардкор алкохоличари, наркоманчиња, коцкари - зависници.

Овие две се некои општи знаменциња што ми текнуваат, понатаму секој со своите стандарди.

Мене лично, не ми годат пушачи, не ради тоа што се труе особата, туку што чадот одма ми ги иритира очите и среќа голем дел од блиските не се пушачи.
Глупи. Ова си има повеќе подкатегории, но во глобала глупа особа и во памет и во понашање. Не сфаќа многу работи, не можеш да отвориш муабет на многу теми, не сфаќа хумор, зезанции и сарказам, не може да ги гледа работите и од поинаква перспектива, затупени, не знае да склопи муабет со луѓе.
Неамбициозни.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
-Малограѓански муабети
-Мамина или Татина Принцеза, што се и е дадено на тацна
-Потценување на останатите, како она да е врвот
-Без основни манири
-Што не се понаша како Дама, него како Брат (Седиња и лупа две пива, а камо речникот да и го чуеш)
-Битолски Дијалект
Кажи си од која Битолска мома имаш корпа јадено, не се срами :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Опција 1 - Ти си трол, досаден и прост.
Тажна алтернатива - Не си трол, но само толку ти е радиусот на дејство, како и да е, небитно. Оди зјапај по гзови по улици.



какво е тоа нападно и ненападно ѕверење? Или се ѕвери или не.
Што да не мешаме, вреѓаш со инсинуации дека сум бил обратен пошто не сум се ѕверел по деколтеа, ме заболе дали некоја имала голема цицка, нек си ја има за себе, неам 17 години.
Ништо јас не изигуривам, светец или не, знам на што сум, знам што имам дома и не знам зошто би се ѕверел по жени. Најважно е да останеме меѓусебно привлечни со неа за самите себе и покрај сите проблеми.
Интересна е перцепција на децата на транзицијата, ако некој држи до некои принципи мора да изиграва светец, нема друго.

Има еден друг стереотип а тој е дека машко кое навистина сака некое женско, не само што не се звери наоколу туку и дека не постојат други жени за него, барем додека љубовта трае. Буквално да му се слече некоја и да му рашири нозе нема да ја пипне. Колку е точно не знам, не сум имал такво искушение, нека кажат другиве по темава :)
Точно е, не прашвај од кај знам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom