Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Оние шо пишуваат ,,Cena?" или ,,Amin!" во коментари.
Fuck that shit bruh!
Исто и модерниве Њу Ејџ отрови :eek:

П.С. и оние вакцинишани шо се гордеат со вакцинацијата и мислат дека тоа ги прави подобри луѓе од останатите. Е од нив најмногу да се пазите лепотани :sick:
така е! то царе!

Како да не, морало да биде обратен :icon_lol: Постојат и такви и не, не се педерасти. :angel:Еве јас не се ѕверам по деколтеа, гзови, нозе, колаген, силикон, пурпена, селотејп, кнауф...дебилно е кога си со некоја да се ѕвериш наоколу и да манијачиш, ама тоа доаѓа со возраст.
Автоматски споено мислење:



Не знам, не сум размислувал за тоа, едноставно неам чуено таква фраза од неа и тоа е.
Тоа со ѕверењево ко да ви фали тестостерон на мажите шо ви пречи, нормално да не биде ѕверење и ко да си загорен 50годишен средновечен маж кој единствента цел у живото е да ебе ама сепак вајда и на вас попередечените не ли ви е меле за очи да видите некое га#e или ц!це.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Простотилак, малограѓанство и глупавост. Паштета на фаца. Канџи од 1200 денари.
Толку.

А да, и гласно смеење на секоја полуглупа шала или општо муабет.Ги заболе баш да не чујат тие 3 маси подолу или во кујната од кафиЌот каков муабет тераме.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
така е! то царе!


Тоа со ѕверењево ко да ви фали тестостерон на мажите шо ви пречи, нормално да не биде ѕверење и ко да си загорен 50годишен средновечен маж кој единствента цел у живото е да ебе ама сепак вајда и на вас попередечените не ли ви е меле за очи да видите некое га#e или ц!це.
Интересни се вакви негативни ликови, ИРЛ скоро и да не постојат пошто се тотални кукавици али на виртуела одвај чекаат некого или нешто па да навредат, омаловажат, провоцираат. Мизерија.
Нема врска со тестостерон има врска со сељачизам, примитивизам и непоштовање кон жената. Сериозно, некој оди со некоја по улица, онака заедно се, и ја врти наоколу главата како оној демонот од Егзорцист :icon_lol:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Како да не, морало да биде обратен :icon_lol: Постојат и такви и не, не се педерасти. :angel:Еве јас не се ѕверам по деколтеа, гзови, нозе, колаген, силикон, пурпена, селотејп, кнауф...дебилно е кога си со некоја да се ѕвериш наоколу и да манијачиш, ама тоа доаѓа со возраст.
Така правдај се пред жена ти :pipi:

Јас никаде не реков „ѕверење“, туку реков „да погледне“. Има разлика.
Животинскиот инстинкт се наоѓа во секој маж. Одиш по улица и пред тебе оди некоја типка со добра задница, тенок струк. Ти чекориш, таа 2 чекори пред тебе и ти сакаш да ми кажеш дека ќе го свртиш погледот на страна? И во глава нема да ти пројде мисла „Добра риба“? И да не навлегувам понатаму.
Или келнерката ти носи кафе, со деколте до стомак, и ти нема да погледнеш? Не дека сакаш да видиш нешто што не си видел, туку едноставно погледот ќе ти залута баш таму. Нешто што предизвикува реакција.
Доколку на ова одговориш со потврден одговор, во тој случај друже, да си ја преиспиташ твојата сексуална определба.

Ете јас сум жена и доколку покрај мене помине некоја згодна жена, немам проблем да ја погледнам и да си помислам или прокоментирам „добра риба“ или „фина задница, секоја чест“и слично. И тоа не прави дека имам лезбејски афинитети.Баш напротив :icon_mrgr:
Што је љепо и Богу је драго, друже.

Еден маж, кој што не регистрира добро парче, (значи зборувам само за поглед), значи дека не го пали женски род. Кратко и јасно :icon_mrgr:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Така правдај се пред жена ти :pipi:

Јас никаде не реков „ѕверење“, туку реков „да погледне“. Има разлика.
Животинскиот инстинкт се наоѓа во секој маж. Одиш по улица и пред тебе оди некоја типка со добра задница, тенок струк. Ти чекориш, таа 2 чекори пред тебе и ти сакаш да ми кажеш дека ќе го свртиш погледот на страна? И во глава нема да ти пројде мисла „Добра риба“? И да не навлегувам понатаму.
Или келнерката ти носи кафе, со деколте до стомак, и ти нема да погледнеш? Не дека сакаш да видиш нешто што не си видел, туку едноставно погледот ќе ти залута баш таму. Нешто што предизвикува реакција.
Доколку на ова одговориш со потврден одговор, во тој случај друже, да си ја преиспиташ твојата сексуална определба.

Ете јас сум жена и доколку покрај мене помине некоја згодна жена, немам проблем да ја погледнам и да си помислам или прокоментирам „добра риба“ или „фина задница, секоја чест“и слично. И тоа не прави дека имам лезбејски афинитети.Баш напротив :icon_mrgr:
Што је љепо и Богу је драго, друже.

Еден маж, кој што не регистрира добро парче, (значи зборувам само за поглед), значи дека не го пали женски род. Кратко и јасно :icon_mrgr:
Не ми е јасно како постојат луѓе кои тврдат дека "знаат" нешто за некоја особа која нит ја виделе нит запознале, базирано на безвезни стереотипи. Неам јас што да преиспитувам определба, знам со која сум најсреќен и со која ќе бидам најсреќен ако Бог даде колку што имаме време на овој свет :)
Не е важно дали веруваш или не, навистина постојат такви кои не се зверат наоколу и кои не викаат еј Шцц мала и покрај тоа не се педерасти.
Како што реков, такво нешто е непочитување на женско, дебилана.
Па сега кој каков пат има во животот, некои ќе се тешат дека дечкото или сопругот сака да ебне нешто на страна пошто истите имаат 30+ кг вишак и привлечни се на партнер ко противпожарен апарат па ајде стереотипи сите така прават. Теши се.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Cel si na drugarka mi, isti vkus za mazi. Hihih.

--

Totalno nepovrzano postavuva prasanje, dali covek po sexualna opredelba bisexual bi imal isti red flags ili razlicni spored rodot?





Vikam oti, ja predupredi da ne gi pravi toa ili naucila na poteskiot nacin?
Prati mi nejzin broj u pp, moze ke padne dobar sex..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Мислев се подразбира... Требаше да пишам повеќенасочно ѕверење пред партнерот
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Интересни се вакви негативни ликови, ИРЛ скоро и да не постојат пошто се тотални кукавици али на виртуела одвај чекаат некого или нешто па да навредат, омаловажат, провоцираат. Мизерија.
Нема врска со тестостерон има врска со сељачизам, примитивизам и непоштовање кон жената. Сериозно, некој оди со некоја по улица, онака заедно се, и ја врти наоколу главата како оној демонот од Егзорцист :icon_lol:
1641882807587.png
Оди напиј се од соиното млеко. Ако погледнеш на страна по друга жена не значи дека си сељак, исто ако ги гледаш циганите у парк како дишат лепак не значи дека и ти си наркоман ко нив. Ама сигурно ти фали тестостерон од толку соја шо се раниш па не можам да ти објаснам зошто е тоа така. Нема ни да ја примиш информацијата и да сакам да ти објаснам, живеј у својот модернистички округ, од вакви ко тебе ни стагнираат стапките на прираст на населението, да не бидеме "сељаци".
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Не ми е јасно како постојат луѓе кои тврдат дека "знаат" нешто за некоја особа која нит ја виделе нит запознале, базирано на безвезни стереотипи. Неам јас што да преиспитувам определба, знам со која сум најсреќен и со која ќе бидам најсреќен ако Бог даде колку што имаме време на овој свет :)
Не е важно дали веруваш или не, навистина постојат такви кои не се зверат наоколу и кои не викаат еј Шцц мала и покрај тоа не се педерасти.
Како што реков, такво нешто е непочитување на женско, дебилана.
Па сега кој каков пат има во животот, некои ќе се тешат дека дечкото или сопругот сака да ебне нешто на страна пошто истите имаат 30+ кг вишак и привлечни се на партнер ко противпожарен апарат па ајде стереотипи сите така прават. Теши се.
Значи не мешај баби и жаби. Убаво е потенцирано дека станува збор САМО и само за поглед и ништо друго, ништо поинаку.
Во никој случај не зборуваме за сељачко однесување во стилот на свиркање, дофрлување или нападно ѕверење. Не зборувам за било каков физички или вербален контакт. Нити пак има врска со вишок или мањак на килограми.
На некои луѓе и да им нацрташ пак нема да разберат.
А ти продолжи да изигруваш светец :pipi:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Прегледај го приврзокот 319017
Оди напиј се од соиното млеко. Ако погледнеш на страна по друга жена не значи дека си сељак, исто ако ги гледаш циганите у парк како дишат лепак не значи дека и ти си наркоман ко нив. Ама сигурно ти фали тестостерон од толку соја шо се раниш па не можам да ти објаснам зошто е тоа така. Нема ни да ја примиш информацијата и да сакам да ти објаснам, живеј у својот модернистички округ, од вакви ко тебе ни стагнираат стапките на прираст на населението, да не бидеме "сељаци".
Опција 1 - Ти си трол, досаден и прост.
Тажна алтернатива - Не си трол, но само толку ти е радиусот на дејство, како и да е, небитно. Оди зјапај по гзови по улици.

Значи не мешај баби и жаби. Убаво е потенцирано дека станува збор САМО и само за поглед и ништо друго, ништо поинаку.
Во никој случај не зборуваме за сељачко однесување во стилот на свиркање, дофрлување или нападно ѕверење. Не зборувам за било каков физички или вербален контакт. Нити пак има врска со вишок или мањак на килограми.
На некои луѓе и да им нацрташ пак нема да разберат.
А ти продолжи да изигруваш светец :pipi:
какво е тоа нападно и ненападно ѕверење? Или се ѕвери или не.
Што да не мешаме, вреѓаш со инсинуации дека сум бил обратен пошто не сум се ѕверел по деколтеа, ме заболе дали некоја имала голема цицка, нек си ја има за себе, неам 17 години.
Ништо јас не изигуривам, светец или не, знам на што сум, знам што имам дома и не знам зошто би се ѕверел по жени. Најважно е да останеме меѓусебно привлечни со неа за самите себе и покрај сите проблеми.
Интересна е перцепција на децата на транзицијата, ако некој држи до некои принципи мора да изиграва светец, нема друго.

Има еден друг стереотип а тој е дека машко кое навистина сака некое женско, не само што не се звери наоколу туку и дека не постојат други жени за него, барем додека љубовта трае. Буквално да му се слече некоја и да му рашири нозе нема да ја пипне. Колку е точно не знам, не сум имал такво искушение, нека кажат другиве по темава :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Научи да ги разликуваш поимите ѕверење и поглед.
Абе ај да си признаеме, кога ке видам згоден батка со сите можни перформанси, не да се ѕверам, очи на дршка ми испаѓаат :shok2:....но исто така, згодна жена, атрактивна да видам, погледот сам на неа си оди...тоа е виша сила, очите сами сакаат да гледаат тоа што е убаво.
Најглупава работа е да му се налутам на партнерот ако гледа, па боже мој, очи се за гледање...свашта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom