Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Постојат многу големи тенисери кои никогаш не освоиле слем. Еве на Налбандијан ми текна прв во моментов. Јас сум сигурен дека кога Налбандијан би имал 10 златни олимписки медали би ги менал за една грен слем титула.

И каква врска има ова што се случува со визата со перформансите на Џокович на теренот? Зошто пишувате вакви бесмислени, нелогични работи? По сите можни објективни критериуми, значи оние кои се квантфицираат и бројат, Џокович е најдобар тенисер во историјата.
Онда Новак на Олимпијадата изгледаше мало нервозан и није му било свеједно јеботе . За кој кур онда кршеше и џиткаше рекети на трибини а? За тоа што злато на Олимпијада е ветер во магла?

Во ред најдобар е братот :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.496
Поени од реакции
42.941
Ај опрај се дечко! И да Новак не е најдобар. Ако беше најдобар ова што се случува немаше да си го дозволи целиот негов тим. :)
Koj e najdobar togas?
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Онда Новак на Олимпијадата изгледаше мало нервозан и није му било свеједно јеботе . За кој кур онда кршеше и џиткаше рекети на трибини а? За тоа што злато на Олимпијада е ветер во магла?

Во ред најдобар е братот :D
А кој е подобар и во што?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Лошо е кога се нема аргументи па мора да се истресе некоја зелена.
Искрено подобар тенис ќе гледаме да игра и Новак на АО јас сум за тоа да видиме ветераниве до каде можат да стигнат и да гледаме финале како што заслужува еден Гренд Слем. Али вакви задоени коментари дека Ноле е жртва у моментов,најјачи,натприроден феномен се смешни.

Спортиста е да али феномен не баш.:)
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Искрено подобар тенис ќе гледаме да игра и Новак на АО јас сум за тоа да видиме ветераниве до каде можат да стигнат и да гледаме финале како што заслужува еден Гренд Слем. Али вакви задоени коментари дека Ноле е жртва у моментов,најјачи,натприроден феномен се смешни.

Спортиста е да али феномен не баш.:)
Никаде не напишав дека е жртва, напишав дека е најдобар тенисер во историјата, а тоа е верификувано со бројки и резултати кои не се подложни на нечиј вкус. За мене можеби Федерер играл поелегантен тенис, а Надал играл најборбен, но тоа е прашање на вкус. Бројките кои стојат зад Новак се најдобри во историјата, и затоа тој е најдобар. И успехот на Новак е навистина близу до тоа да биде наречен натприроден.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.114
За да бидеш феномен треба да имаш личност, а не да пцуеш судии и кршиш рекети. Он никогаш не бил тоа нажалост и нема ни да биде. Поготово сега кога се прикључи и на теоретичариве. Добро уста што не отвара, да отвараше ќе беше еден од главните гости кај балкан инфо.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
За да бидеш феномен треба да имаш личност, а не да пцуеш судии и кршиш рекети. Он никогаш не бил тоа нажалост и нема ни да биде. Поготово сега кога се прикључи и на теоретичариве. Добро уста што не отвара, да отвараше ќе беше еден од главните гости кај балкан инфо.
Исто за да коментираш нешто треба да имаш појма од тоа нешто. Никогаш Новак не пцуел судии, пцуел публика, што е многу различно. А кршењето на рекети и секојдневие во тенисот, една Халеп има просек од еден скршен рекет на три меча.

Што се однесува до феномени, мислам дека ти си феномен, но исто мислам дека не би сакал да ти образложам каков феномен си и зошто.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.114
Исто за да коментираш нешто треба да имаш појма од тоа нешто. Никогаш Новак не пцуел судии, пцуел публика, што е многу различно. А кршењето на рекети и секојдневие во тенисот, една Халеп има просек од еден скршен рекет на три меча.

Што се однесува до феномени, мислам дека ти си феномен, но исто мислам дека не би сакал да ти образложам каков феномен си и зошто.
можеш да се упалиш од другиот профил @Irwin да ми кажеш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.496
Поени од реакции
42.941
Najbezkarakternata osoba na forumov, Ron Burgundy, predmet na sprdnja na poise temi, zbori za karakter neciv i misli toa e nekakov reper. :tvg:
Samo na forum, i samo anonimno.

p.s. Jer Jordan i Kobi bea strava karakteri, pa ete toa vlijaese vrz nivniot sportski status, edniot eden od najdobrite ever, drugiot do den denesen Bog.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.114
Najbezkarakternata osoba na forumov, Ron Burgundy, predmet na sprdnja na poise temi, zbori za karakter neciv i misli toa e nekakov reper. :tvg:
Samo na forum, i samo anonimno.

p.s. Jer Jordan i Kobi bea strava karakteri, pa ete toa vlijaese vrz nivniot sportski status, edniot eden od najdobrite ever, drugiot do den denesen Bog.
друже не се срами да ме цитираш, луѓе сме мајко му стара.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.496
Поени од реакции
42.941
друже не се срами да ме цитираш, луѓе сме мајко му стара.
Bogami, zatoa i retko te citiram, samo smesno mi doe nekoj so e formuski predmet na sprdnja da mi zbori za karakteri, narocito za nekoj sto uspeal da stane najdobar vo istorija u odreden sport. :toe:
Dno od osoba se najde pametna da kazue koj kakov karakter e, izvodlivo samo ako si skrien pozadi nik i trolas ko vrhunac u sopstveniot zivot.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.114
Bogami, zatoa i retko te citiram, samo smesno mi doe nekoj so e formuski predmet na sprdnja da mi zbori za karakteri, narocito za nekoj sto uspeal da stane najdobar vo istorija u odreden sport. :toe:
Dno od osoba se najde pametna da kazue koj kakov karakter e, izvodlivo samo ako si skrien pozadi nik i trolas ko vrhunac u sopstveniot zivot.
не се вреѓај па ти, не зборам за тебе, за џоковиќ дискутираме во темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom