Криминалци и криминални групи во МК

Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Прво го тепаа Рашковски,сега Борјан Јовановски пред тоа полицајката
јас не знам што и да направил
срамота е човек од 40 години со деца со жена да биде тепан не го бранам ни ништо
само реално гледам,а ова веќе стана секојдневие по еден македонец тепан од албанци порано беа обични македонци тепани сега почнаа да ги тепаат и јавните личности..до кога вака
додека СДСМ. И ВМРО не направат коалиција и толку грчец мрчец нема да постои
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.117
Поени од реакции
18.347
Прво го тепаа Рашковски,сега Борјан Јовановски пред тоа полицајката
јас не знам што и да направил
срамота е човек од 40 години со деца со жена да биде тепан не го бранам ни ништо
само реално гледам,а ова веќе стана секојдневие по еден македонец тепан од албанци порано беа обични македонци тепани сега почнаа да ги тепаат и јавните личности..до кога вака
Мерак ми е коа тепаат вакви, кур нека пушат цел Грчец ама за вакви гомна рака им давам и секој таков нека лапа ќотек да знаат за што гласаат и каде ја водат државата.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.008
Поени од реакции
8.169
Прво го тепаа Рашковски,сега Борјан Јовановски пред тоа полицајката
јас не знам што и да направил
срамота е човек од 40 години со деца со жена да биде тепан не го бранам ни ништо
само реално гледам,а ова веќе стана секојдневие по еден македонец тепан од албанци порано беа обични македонци тепани сега почнаа да ги тепаат и јавните личности..до кога вака
За него и такви ко него кур ме боли, тоа што бараа најдоа, ете му и соживот и нивното едно опшество.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
498
Поени од реакции
531
Прво го тепаа Рашковски,сега Борјан Јовановски пред тоа полицајката
јас не знам што и да направил
срамота е човек од 40 години со деца со жена да биде тепан не го бранам ни ништо
само реално гледам,а ова веќе стана секојдневие по еден македонец тепан од албанци порано беа обични македонци тепани сега почнаа да ги тепаат и јавните личности..до кога вака
Sto se cudis, ukluci TV da gledas vesti I kazi koj e makedonski minister sto go imame, site ministri se albanci, da se zaprasa covek dali e vo MK ili vo Kosovo
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Мерак ми е коа тепаат вакви, кур нека пушат цел Грчец ама за вакви гомна рака им давам и секој таков нека лапа ќотек да знаат за што гласаат и каде ја водат државата.
Не е така другар што и да направил
сите сме луѓе грешиме
состојбата е таква што на сите ни
требаат пари и не се бира начин
како да се дојде до пари
јас не го ни бранам ни ги подржувам
неговите ставови напротив.
Секој проблем со насилство го
решаваат,не размислуваат дали има деца некој или не,тоа е срам и за детето на Борјан треба да се живее со тоа дека некој го тепал татко и.Човек да не смее да ги погледне
под страв живееме
се вака дур се ситиме и ни се полни душата
еден на друг нема да не биде
оди ти у чаир ИЛИ сарај и пробај пипни некој ИЛИ опцуј да видиш како ќе поминеш
Го заборавив и Бислимовски да го споменам
и него го влечеше на Муса син му како партал у Дебар Маало.Не е ок ова
и нема потреба од ситење
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.117
Поени од реакции
18.347
Не е така другар што и да направил
сите сме луѓе грешиме
состојбата е таква што на сите ни
требаат пари и не се бира начин
како да се дојде до пари
јас не го ни бранам ни ги подржувам
неговите ставови напротив
секој проблем со насилство го
решаваат,човек да не смее да ги погледне
под страв живееме
се вака дур се ситиме и ни се полни душата
еден на друг нема да не биде
оди ти у чаир ИЛИ сарај и пробај пипни некој ИЛИ опцуј да видиш како ќе поминеш
Го заборавив и Бислимовски да го споменам
и него го влечеше на Муса син му како партал у Дебар Маало.Не е ок ова
и нема потреба од ситење
А што сум јас крив што народот нема муда. Немам јас потреба да одам да пипкам некој во Чаир, ама нека дојде некој од Чаир на мој терен жив ќе биде изеден без разлика кој е и ако си го бара. Така треба да функционираат работите со браќата ама македончето заборавило што значи да се има машкост, сите лаат само а никој не би се степал за ништо на светов, немој жити се вакви теми, јасно ми е мене се, жал ми е за обични луѓе као такстите низ Скопје што трпат терор ама за вакви гомна кој не крадат и им пушат кур нив, мерак ми е да ги тепаат па и жените да им ги ебат, зошто и на овие и жените им ги ебат, не им ги ебат туку овие сами им ги даваат, сум видел и слушнал милион примери не ми е пријатна оваа тема зошто многу ниско е паднат Македонецот, да стане Гоце знам што ќе каже дека бил ама дали ќе сака да продолжи да биде дел од овој народ тоа не би бил сигурен.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
А што сум јас крив што народот нема муда. Немам јас потреба да одам да пипкам некој во Чаир, ама нека дојде некој од Чаир на мој терен жив ќе биде изеден без разлика кој е и ако си го бара. Така треба да функционираат работите со браќата ама македончето заборавило што значи да се има машкост, сите лаат само а никој не би се степал за ништо на светов, немој жити се вакви теми, јасно ми е мене се, жал ми е за обични луѓе као такстите низ Скопје што трпат терор ама за вакви гомна кој не крадат и им пушат кур нив, мерак ми е да ги тепаат па и жените да им ги ебат, зошто и на овие и жените им ги ебат, не им ги ебат туку овие сами им ги даваат, сум видел и слушнал милион примери не ми е пријатна оваа тема зошто многу ниско е паднат Македонецот, да стане Гоце знам што ќе каже дека бил ама дали ќе сака да продолжи да биде дел од овој народ тоа не би бил сигурен.
Кај виде дека народот нема нема муда
имаме муда и ние,сме докажале многупати
само разликата ја прави некој од горе кој многу добро ги штити веќе добри 20 години
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.117
Поени од реакции
18.347
Кај виде дека народот нема нема муда
имаме муда и ние,сме докажале многупати
само разликата ја прави некој од горе кој многу добро ги штити веќе добри 20 години
Респект за поедници, тоа заборавив даго кажам, во право си, многу мал дел од нарот има муда дури и повеќе од нив но за жал е само мал дел лд мнозиснтвото полтрони.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Респект за поедници, тоа заборавив даго кажам, во право си, многу мал дел од нарот има муда дури и повеќе од нив но за жал е само мал дел лд мнозиснтвото полтрони.
Не треба повеќе меѓу себеси да се вреѓаме
и да не се почитуваме,затоа што се
правиме слепи при очи што ни се случува
во државава,дајте да се обединиме многу подобро ќе направиме така затоа што е работава дојдена до ниво што за 10-15 години ќе не иселат и од Скопје..
Неуспех не е ако паднеш,неуспех е ако паднеш и не станеш
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.117
Поени од реакции
18.347
Не треба повеќе меѓу себеси да се вреѓаме
и да не се почитуваме,затоа што се
правиме слепи при очи што ни се случува
во државава,дајте да се обединиме многу подобро ќе направиме така затоа што е работава дојдена до ниво што за 10-15 години ќе не иселат и од Скопје..
Неуспех не е ако паднеш,неуспех е ако паднеш и не станеш
Никого не навредувам таа е ралноста, излези прошетај, оди по училиштата, види ја новата младина, разговарај со луѓето ќе видиш за до каде сме. Не можеш да се бориш со Албанци коа во 90% од македонските семејства главниот збор го имаат жените, истите тие ни ги направија момчињата женствени а девојчињата курви уште од мали нозе. Може звучи вулгарно ама тоа е реалноста. Може звучи и заостанато, не викам дека не, ама после кога ќе чуам да се жалат на Албанците не гледам каков друг одговор да дадам.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.668
Не ваљда дека Борјан станал шкрипац за бело па го шљакале дилерите? Којзнае што е муабетов.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Никого не навредувам таа е ралноста, излези прошетај, оди по училиштата, види ја новата младина, разговарај со луѓето ќе видиш за до каде сме. Не можеш да се бориш со Албанци коа во 90% од македонските семејства главниот збор го имаат жените, истите тие ни ги направија момчињата женствени а девојчињата курви уште од мали нозе. Може звучи вулгарно ама тоа е реалноста. Може звучи и заостанато, не викам дека не, ама после кога ќе чуам да се жалат на Албанците не гледам каков друг одговор да дадам.
Во мојата населба нема такви деца еве реално ти кажувам сме имале преку 10-15 тепачки со нив и сме ги тепале повеќе од колку што не тепале,таквите деца најповеќе се по дебар маало,КАРПОШ 1,2,3,4,
таму учев и добро ги познавам
на другата страна од Вардар незнам дали си бил ама децата се бетон
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.117
Поени од реакции
18.347
Во мојата населба нема такви деца еве реално ти кажувам сме имале преку 10-15 тепачки со нив и сме ги тепале повеќе од колку што не тепале,таквите деца најповеќе се по дебар маало,КАРПОШ 1,2,3,4,
таму учев и добро ги познавам
на другата страна од Вардар незнам дали си бил ама децата се бетон
Друже не ми е поената да навредувам да знаеш, знам дека од таа страна се повеќе цврсти, општо кај нас отиде у курац работата затоа што станавме Европејци а заборавивме да сме Македонци. Не се внимава на сестрите, на девојките, жени, ми е срам да земам да ти пишувам примери, жал ме фаќа коа таквите се дел од мојот народ, и иднината е уште полоша зошто као сеа демек и они "не се такви" и како лисици навлегуваат насекаде по Скопје а доминатниот секогаш го јаде послабиот. Во Германија секој втор млад Албанец си ебе Германка и мажот знае за тоа, најобично го прави тоа за услуги, еден куп примери вакви знам, такво понижување не можеш да замислиш, со едно опшество ЕУ за тебе и кај нас идат тие времиња, ако веќе не си ни дојдени. И нивните девојчиња сакаат каурски да пробаат, не викам дека не е така, ама кога се млади и сами и ја знаат границата, кај нашите веќе одамна нема граница за брак, почитување на мажот како глава на семејството, а и одамна веќе нема глави на семејството. За тепање лесен проблем е со нив, 10 нивни не вредат како 5 наши ама и сам гледаш дека тепање не е едниствената борба.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Друже не ми е поената да навредувам да знаеш, знам дека од таа страна се повеќе цврсти, општо кај нас отиде у курац работата затоа што станавме Европејци а заборавивме да сме Македонци. Не се внимава на сестрите, на девојките, жени, ми е срам да земам да ти пишувам примери, жал ме фаќа коа таквите се дел од мојот народ, и иднината е уште полоша зошто као сеа демек и они "не се такви" и како лисици навлегуваат насекаде по Скопје а доминатниот секогаш го јаде послабиот. Во Германија секој втор млад Албанец си ебе Германка и мажот знае за тоа, најобично го прави тоа за услуги, еден куп примери вакви знам, такво понижување не можеш да замислиш, со едно опшество ЕУ за тебе и кај нас идат тие времиња, ако веќе не си ни дојдени. И нивните девојчиња сакаат каурски да пробаат, не викам дека не е така, ама кога се млади и сами и ја знаат границата, кај нашите веќе одамна нема граница за брак, почитување на мажот како глава на семејството, а и одамна веќе нема глави на семејството. За тепање лесен проблем е со нив, 10 нивни не вредат како 5 наши ама и сам гледаш дека тепање не е едниствената борба.
Добро бе другар до таму ли успеаа дури
и со Германците да го мерат курот
што поминале 2 светски војни
и што држеле пола од Европа
некој ги штити и тоа многу добро
ама ништо не трае вечно.
Треба да седнеме и да се договориме што
ќе биде со држава,ако со тепање неможе
тогаш се крои друг план
секој човек на светот има слаба точка
па така и они
само треба да се бара решение и да се работи истрајно
ама незнам повеќе дали има некој волја за тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom