Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Што е соминтелно во овие трансфери овјасни те молам?
Пробуваат новиов срам да го заташкаат со некој ванаби хумор,да ја истераат на шала што би се рекло.
Очаен обид за дефокус.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
^Тоа е.
Нема полошо од тоа да бидеш навивач на јувентус и да мора постојано да си ја лажеш и тешиш душичката дека тимот не ти е криминоген.

Ама ај,тоа си е нивна работа.Маката е што мора пред светот да се праат будали и да бранат нешто што е апла небранливо.

Образ - ѓон,народски речено :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Смешни се, не се сомнителни
Смешни може ти се од денешна перспектива. Ама воопшто не беа смешни во времето кога беа направени. И јуве не е под истрага за смешни трансфери. Него за сомнителни и кримилнални трансфери преку кои переа пари.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
serie-b.JPG

For the record, не ви посакувам вакво нешто, бидејќи овој пат не се работи за местење натпревари.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
326
Доколку се докаже дека се правеле малверзации слободно нека ги казнат немам ништо против. Но гледам дека комплексите ви се на најјако и ги напаѓате навивачите као они да го праеле тоа. Се праите светци као не би навивале за тим што е вмешан у слични срања. Епа не навивајте тогаш. Screenshot_20211127_162743.jpg Screenshot_20211127_162725.jpg Screenshot_20211127_162743.jpg
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Не дека ги браним Јуве ги мрзим од дното на душава, и би бил пресреќен ако пак се избацат у втора лига, ама да бидеме реални за момент. Нема клуб на светов што бе напраел некој сомнителен трансфер за "израмнување на книгите" одкако се воведе ФФП.
Почни од Барса со транферите на онја бразилецон кој праеа нати го дај ми го со кинезите по 40-50мил суми, па со Валенсија со голманите, со Јуве со Артур.
У Италија нема клуб кој не напраел мутна зделка со Прециози и Џенова, Интер најсвеж пример со Пинaмомти или како да се викаше,па тој Белгиецот или Холанѓанин што и да беше со тешко име.

Јуве ваљда претерале, а вамо се курчеле демек финансиски најстабилен, ама јебига познато дека им треба повише кеш за судиите хехеххе и за платата на Роналдо за тие силни атаци да се освои ЛШ хехе

Дај боже да ги казнат и да ги избацат у Б,ама сеа да се праемо мутави дека никој не прае тоа освен Јуве не иде :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
Тоа дали ги напумпале цените на одредени фудбалери нема многу врска, не можеш да одредиш вредност на играч. За колку ќе се договорат за толку ќе го продадат, освен ако од прислушкувани разговори не излезе дека штеловале цени за да избегнат даноци, тоа не знам како би поминало. Другото е @loophole и нормално е да го искористат секој простор за маневар што го имаат.

Но од она што читам, се сомничат за "false accounting".

Turin prosecutor Anna Maria Loreto said in a statement released late on Friday that the investigation is looking into whether senior managers at Juventus gave false communications to investors and issued invoices for nonexistent transactions.

Ако им најдат нешто вакво, тешко тој што ставал потписи, Ањели секако нема да го јаде.

@loophole, за стручно мислење те тагнав, башка pun-intended момент ми се отвори :D
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Не дека ги браним Јуве ги мрзим од дното на душава, и би бил пресреќен ако пак се избацат у втора лига, ама да бидеме реални за момент. Нема клуб на светов што бе напраел некој сомнителен трансфер за "израмнување на книгите" одкако се воведе ФФП.
Почни од Барса со транферите на онја бразилецон кој праеа нати го дај ми го со кинезите по 40-50мил суми, па со Валенсија со голманите, со Јуве со Артур.
У Италија нема клуб кој не напраел мутна зделка со Прециози и Џенова, Интер најсвеж пример со Пинaмомти или како да се викаше,па тој Белгиецот или Холанѓанин што и да беше со тешко име.

Јуве ваљда претерале, а вамо се курчеле демек финансиски најстабилен, ама јебига познато дека им треба повише кеш за судиите хехеххе и за платата на Роналдо за тие силни атаци да се освои ЛШ хехе

Дај боже да ги казнат и да ги избацат у Б,ама сеа да се праемо мутави дека никој не прае тоа освен Јуве не иде :icon_lol:
Vanheusden 30 milioni.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
^Тоа е.
Нема полошо од тоа да бидеш навивач на јувентус и да мора постојано да си ја лажеш и тешиш душичката дека тимот не ти е криминоген.

Ама ај,тоа си е нивна работа.Маката е што мора пред светот да се праат будали и да бранат нешто што е апла небранливо.

Образ - ѓон,народски речено :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Realno, timot (igracite) nemaat vrska so kriminal.. Upravata se kriminalci povrzani so mafijata u Torino.. I licno ja nit si ja tesam dusata deka ne bile kriminalci, nit butur.. Eve ja prv ti kazuvam deka se kriminalci i mafijasi.. I sto so toa? Mislis moze nekoj nesto da stori protiv familija Agneli vo Italija?Ti ako mislis deka Agneli nesto ke odgovara pred sud, si ja lazes i tesis dusickata..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom