Станови во Скопје, совети за купување.

Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Точно си е све што кажа Дур имало протест градоначалникот бивши борче дошол и на луѓето им се развикал у стил ова од љубомора го праите видете што убава зграда.:lolzz:

Чув чика Кољо се вратил.набавил сериозни машини.Треба на пролет да одиме да го гледаме.:motorce:
Инаку бучавата што ја трпат куќите не е иста со бучавата што ќе ја трпат тие на 3 4 5 спрат.Огрда,дрва пак се одбива звукот.Али тие на повисоко што ќе бидат има да ги научат колите по звук што марка се,колку возат,и што гуми возат:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
па што се чика кољо вратијо, ондак може треба да се вратам и јас :)
нема тука такво шоу како што он приредуваше.

Ма разбирам јас што ти кажуваш, сакав да кажам е дека и не е којзнае колку прометен тој автопат, тие што ни живееле таму можат да галамат автопат автопат ама тие што сме живееле таму јасно.
Гужва имаш помеѓу 7 сабајле и 5 попладне, после тоа на прсти се бројат возилата кои поминуваат во еден саат. Затоа и искоментирав дека најголемата бука е чика Кољо :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Точно си е све што кажа Дур имало протест градоначалникот бивши борче дошол и на луѓето им се развикал у стил ова од љубомора го праите видете што убава зграда.:lolzz:

Чув чика Кољо се вратил.набавил сериозни машини.Треба на пролет да одиме да го гледаме.:motorce:
Инаку бучавата што ја трпат куќите не е иста со бучавата што ќе ја трпат тие на 3 4 5 спрат.Огрда,дрва пак се одбива звукот.Али тие на повисоко што ќе бидат има да ги научат колите по звук што марка се,колку возат,и што гуми возат:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
Кољо е во затвор во Америка, не се враќа во брзо време. Има неколку негови луѓе тука што имаат бесни машини ама не е тоа тоа. Порано правеше спектакл, се собираше публика за да го гледа.
И сега овој дел на автопатот е Унгароринг, се спуштаат од мостот и до Белви и назад беснеат. Само што сега се некои рандом соло бабуши кој брчат некој скапаници. Повеќе се бучни од колку брзи.
Тоа се слуша, ама тоа е проблем на цело Скопје не само тука, сегде ги има.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Кољо е во затвор во Америка, не се враќа во брзо време. Има неколку негови луѓе тука што имаат бесни машини ама не е тоа тоа. Порано правеше спектакл, се собираше публика за да го гледа.
И сега овој дел на автопатот е Унгароринг, се спуштаат од мостот и до Белви и назад беснеат. Само што сега се некои рандом соло бабуши кој брчат некој скапаници. Повеќе се бучни од колку брзи.
Тоа се слуша, ама тоа е проблем на цело Скопје не само тука, сегде ги има.
Штета што е во Америка, да лежеше затвор у МКД попишувач на пописот ќе беше :)
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Здраво дали отприлика некој знае колку Евра би ме коштало метар квадратен реновација на стар стан речеме дека се треба од корен да се реновира (копање, нови инстлации, паркет, прозори) ? Ми викаат имало фирми се ти средувале со договор и било демек 200евра од квадрат ама некако то малку ми се гледа сега..

Иначе не можам да најдам добар стар стан во центар/карпош испод 1200е (ненормални луѓе) а на ново 1400-1600 нагоре ама во градба (нејкам во градба без имотен листи чекање години за вселување)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Не знаев каде да прашам, па ајде тука - Дали градското парно на БЕГ и кај вас е слабо во последниве недела дена (јас живеам на Партизанска во зграда), на почеток беше супер, дури и претопло, а сега го намалија ???
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
469
Поени од реакции
1.479
Не знаев каде да прашам, па ајде тука - Дали градското парно на БЕГ и кај вас е слабо во последниве недела дена (јас живеам на Партизанска во зграда), на почеток беше супер, дури и претопло, а сега го намалија ???
Да слабо е преслабо.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Да слабо е преслабо.
Од кога рекоа дека има енергетска криза се збори дека имаат слабо резерви на мазут.

Мене ми е прва година да се греам на парно и незнам како е, дали е ова нормално или не, ме фаќа страв иде зима допрва како ќе биде.

Во која населба си ти ако не е тајна?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.378
Од кога рекоа дека има енергетска криза се збори дека имаат слабо резерви на мазут.

Мене ми е прва година да се греам на парно и незнам како е, дали е ова нормално или не, ме фаќа страв иде зима допрва како ќе биде.

Во која населба си ти ако не е тајна?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Ne great na mazut, i nema da ostanes bez parno. Si sledat kriva spored temperatura propisana od regulatorna.
Mozhe da se javite da vi ja podesat podstanicata na nivo na cela zgrada (ako se soglasat komsiite)- ama kje plakjate povisoka smetka.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
469
Поени од реакции
1.479
Од кога рекоа дека има енергетска криза се збори дека имаат слабо резерви на мазут.

Мене ми е прва година да се греам на парно и незнам како е, дали е ова нормално или не, ме фаќа страв иде зима допрва како ќе биде.

Во која населба си ти ако не е тајна?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Во тафталиџе 1. Евидентна е разликата во загреаноста сега и овој период лани.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Ne great na mazut, i nema da ostanes bez parno. Si sledat kriva spored temperatura propisana od regulatorna.
Mozhe da se javite da vi ja podesat podstanicata na nivo na cela zgrada (ako se soglasat komsiite)- ama kje plakjate povisoka smetka.
21 степен е во собата, парното млако на допир.
Пред 2 недели парното жешко на допир беше 23 степени во собата супер а температурите надвор се поладни него ли пред 2 недели.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Во тафталиџе 1. Евидентна е разликата во загреаноста сега и овој период лани.
Дефинитивно има нешто во поглед на енергетскава криза што ја најавуваат цело време

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Не знаев каде да прашам, па ајде тука - Дали градското парно на БЕГ и кај вас е слабо во последниве недела дена (јас живеам на Партизанска во зграда), на почеток беше супер, дури и претопло, а сега го намалија ???
Слабо е оваа година. Невидено слабо, уште од почеток на грејна сезона. Млаки радијатори, клима ми дува цело време. Пријавував во БЕГ, еден оператор спомна демек нешто не било во ред, но ќе се средело. Од тогаш помина месец дена и ништо.
Со клима се греам, парното не го ни рачунам (а што е трагично го плаќам). Во суштина дупли трошок, ем повисока сметка за струја, ем сметка за парно.

Лани и преклани беше подобро, но далеку од тоа како што беше порано. Но годинава урива рекорди.
Инаку ти кажувам за Аеродром.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom