Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Како би ни дошол Пешиќ, ама чисто сумњам дека воопшто има некаков интерес за купување на голман од наша страна.
Веројатно нема интерес, а реално и за домашно првенство многу би ни користел. Бидејќи мислам дека го исполнува условот со доволно настапи за топ репрезентација, па ќе влезе во онаа другана група на странци.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Може и време е да се даде шанса на Гогов :)

Ако не е доволно добар, нема ни што да се чува повеќе - подобро да си оди и да бара шанса и минутажа во друг клуб
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.575
Поени од реакции
8.218
Утре претешко гостување во Сегедин, многу тешко да се надеваме на позитивен резултат. Освен ако не ги измотивирал Вујо во меѓувреме па да одиграат една перфектна на страна.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Утре претешко гостување во Сегедин, многу тешко да се надеваме на позитивен резултат. Освен ако не ги измотивирал Вујо во меѓувреме па да одиграат една перфектна на страна.
Мене више ми се чини дека е отидена у курац атмосфера у екипа,поготово ако е точно тоа дека изгубил верба у близанце и тоа Калараш шо го пиша за односот кон французите.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.575
Поени од реакции
8.218
Мене више ми се чини дека е отидена у курац атмосфера у екипа,поготово ако е точно тоа дека изгубил верба у близанце и тоа Калараш шо го пиша за односот кон французите.
Па така делува и по игрите на терен и по некои потези кои се превземаат. Не знам, дај боже да не демантираат, ама Сегедин као терен е тешка прича. Најдобро да насочиме силите кон гостувањето во Битола.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
430
Поени од реакции
2.197
Нешто е труло во државата Данска :mad:... Пред 2 дена дава изјава "тренериштето" дека конечно сме сите здрави, сите играчи се на располагање и одиме на победа и прекинување на серијата порази, и мајсторот од нигде никаде иде без Тото и без Моралес... па и да потпишал Тото за друг тим, тоа не е причина да го остави во Скопје... друго, зошто не кажат што е со Моралес, зошто не е во тим, зошто и он останал во Скопје.. цел живот остана Вујо истиот, егото го става пред тимот, затоа и остана просечен тренер... со него, кнап ќе биде и за домашна титула ако вака продолжиме.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.479
Поени од реакции
3.546
Нешто е труло во државата Данска :mad:... Пред 2 дена дава изјава "тренериштето" дека конечно сме сите здрави, сите играчи се на располагање и одиме на победа и прекинување на серијата порази, и мајсторот од нигде никаде иде без Тото и без Моралес... па и да потпишал Тото за друг тим, тоа не е причина да го остави во Скопје... друго, зошто не кажат што е со Моралес, зошто не е во тим, зошто и он останал во Скопје.. цел живот остана Вујо истиот, егото го става пред тимот, затоа и остана просечен тренер... со него, кнап ќе биде и за домашна титула ако вака продолжиме.
Го нема Куни, вечер има да му се истура јако на едниот Њокас..
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Пред 2 дена дава изјава "тренериштето" дека конечно сме сите здрави, сите играчи се на располагање и одиме на победа и прекинување на серијата порази, и мајсторот од нигде никаде иде без Тото и без Моралес...
И јас одам на ова помислив. Може имаат некоја ситна повреда нешто, да не рипаме до заклучоци, ама и мене веднаш ми отиде умот таму. Куни ни е еден од најдобрите играчи, штета што ќе фали он. Тото можат Столе и Валчак да го заменат. Њокас ќе видиме што ќе прави вечер, дали ќе додава кроз нозе во аут.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Неофицијално, примете ја информацијата со резерва, во РК Вардар треба да влезе како главен спонзор МТЕЛ. Од она што јас го знам е дека постоел интерес од србите, преговори има, но ајде да почекаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom