m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516

Салонов делува како да е канцеларија на некоја осигурителна компанија или филијала на банка а не салон на телекомуникациски оператор. Ентериерот доста различно од А1 и Телеком МК.

Чудно е на лаптоп работаат овие во салонов.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43

Салонов делува како да е канцеларија на некоја осигурителна компанија или филијала на банка а не салон на телекомуникациски оператор. Ентериерот доста различно од А1 и Телеком МК.

Чудно е на лаптоп работаат овие во салонов.
Па добро сега е уште почеток, имат време, можда ќе го сменат во блиска иднина ентериерот, ќе стават и обични компјутери, не е целта да се копираат другите мобилни оператори, барем јас така мислам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Samo bez sport klub kanalite I cinestar tv I fox kanalite nisto ne praveme
Нема да има никогаш Sport klub.
Sport klub е во сопственост на United Media Total tv, SBB, EON додека пак Arena Sport е во сопственост на Телеком Србија на нивните тв платформи и водат спортска медиумска војна.

Arena Sport сака да земе се што може да се земе а било пренесувано на Sport klub и со тоа да ја осиромаши или спортски да се изразам "нокаутира" таа тв куќа/фирма.

Барем се надевам ако Arena Sport земе повеќето од тенис што емитува Sport klub ќе ги земе и спортските коментатори Вишковиќ и Говедарица. Вишковиќ е одличен коментатор и познавач на тенисот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Dobro a sinestar tv kanali i fox kanali
Cinestar ги нема.
Сепак имаш Fox, Fox Crime, HBO, Cinemax, Dox tv, Prva Life Prva Kick, Prva FIles, Prva Max, Film klub, Klasik, RTL Хрватска, РТС, Prva, B92, Pink Film, Red tv, TV 1000, AMC доволно за почеток на нов оператор и ти да си гледаш по некој филм или серија.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Cinestar ги нема.
Сепак имаш Fox, Fox Crime, HBO, Cinemax, Dox tv, Prva Life Prva Kick, Prva FIles, Prva Max, Film klub, Klasik, RTL Хрватска, РТС, Prva, B92, Pink Film, Red tv, TV 1000, AMC доволно за почеток на нов оператор и ти да си гледаш по некој филм или серија.
Ако пратиш филмови, а не пратиш, да ти кажам дека од се' ова вредат само Синемакс каналите.

Фокс Крајм и HBO одамна не се тоа што беа. Другите не се ни за спомнување.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ако пратиш филмови, а не пратиш, да ти кажам дека од се' ова вредат само Синемакс каналите.

Фокс Крајм и HBO одамна не се тоа што беа. Другите не се ни за спомнување.
Можеби не пратам толку колку што ти пратиш филмови. Сепак мислам дека класичното гледање тв филмови и серии полека полека изумира. Повеќето од помладава генерација и оние кој се разбираат во технологија мислам дека гледаат филмови и серии онлајн па затоа и се прават тие платени стриминг сервиси низ светот.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
А што е финтава со сателитска брееее. И сеа да имаат поволен добар пакет пак не би земал, што ќе дојдат на тераса и ќе ми монтираат тањир со дијаметар 2м да ми ја грди терасата?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
А што е финтава со сателитска брееее. И сеа да имаат поволен добар пакет пак не би земал, што ќе дојдат на тераса и ќе ми монтираат тањир со дијаметар 2м да ми ја грди терасата?
Се зависи колкава ти е терасата. Голема тераса нема толку и да го приметуваш тањирот да ти боде очи на секое седење на тераса.

Aко гледаме грдоќа терасата ти се грди и кога ќе ставиш да се сушат облеката што си ја перел или од климата моторот ако ти е на тераса монтиран а не под прозор. За лето е уште полошо кога ќе почнат гулаби да се одмараат на тањирот и да какаат па е лошо кога гледаш згради со многу сателитски антени тањири на секоја тераса.

Ако гледаме убавина во куќа е поприфатливо Немора да е на тераса ставено може и горе на ќерамиди и се зависи од тоа како е наместено да оди кабелот во куќата до ресиверот.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Ovie mtel ulavi se 4500 den za priklucok na neopredeleno i na 12 meseci i moras pak dogovor na 24 meseci
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Се зависи колкава ти е терасата. Голема тераса нема толку и да го приметуваш тањирот да ти боде очи на секое седење на тераса.

Aко гледаме грдоќа терасата ти се грди и кога ќе ставиш да се сушат облеката што си ја перел или од климата моторот ако ти е на тераса монтиран а не под прозор. За лето е уште полошо кога ќе почнат гулаби да се одмараат на тањирот и да какаат па е лошо кога гледаш згради со многу сателитски антени тањири на секоја тераса.

Ако гледаме убавина во куќа е поприфатливо Немора да е на тераса ставено може и горе на ќерамиди и се зависи од тоа како е наместено да оди кабелот во куќата до ресиверот.
Абе во рурални подрачја каде нема математика за кабел ајде, ама во градски подрачја да се заебаваш со тањири, или оној изумот на Илон од Старлинк е максимално глупаво.
Само оптика, ќе си нарачам иптв од каде ми душа сака ако имам доволно брзина на нет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom