Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Не би идел за озбилно, ама би ја викал мами ;)
а тоа за блокирањето е премногу детски тоа значи, неспособност да се искажеш во реалниот свет па пробуваш преку имагинарниот ко фб/инстаграм и такви срања од апликации.. ништо не е ко во живо и што би рекле србите - покрет на тело
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.862
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Апсолутно, да. Не глеам кај е проблемот тука.
А второто прашање, хм... Значи дека се уцвикал нешо, кој го знае. Баш ме интересира шо муабет го натерало на тоа. Сигурно не си го вреѓала.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Не е проблем разликата во години...Сериозен проблем е што те блокирал во сред муабет...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Е де мене ме блокираат за помали и поирелевантни работи на нет. Очигледно не сака дечкото да губи време со некоја со која не сака да биде. Тоа е, интернет...глупо и без веза ама интернетот е див запад за културата и коректност.
Автоматски споено мислење:

Мене ми тужеа и ме тролаат зошто сум барал вегетаријански ресторан и што сум ставал тиква во кафето.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Е де мене ме блокираат за помали и поирелевантни работи на нет. Очигледно не сака дечкото да губи време со некоја со која не сака да биде. Тоа е, интернет...глупо и без веза ама интернетот е див запад за културата и коректност.
Автоматски споено мислење:

Мене ми тужеа и ме тролаат зошто сум барал вегетаријански ресторан и што сум ставал тиква во кафето.
На ова ме потсети... :pos: :pos:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.126
Поени од реакции
8.932
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
1. da, mada 5 godini se vekje kako krajna granica za mene
2. opcija 1 - poozbilna licnost - ne saka vekje da zboruva so tebe od X pricini
opcija 2 -poneozbilna licnost - misli deka so blokiranje, ispadnal fraer i deka ti treba da go molis/baras (imam prijateli koi go pravele ova)
samo moe mislenje
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Јас би идел за озбилно со некоја што е 55 години. Уствари би идел и со 60.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.?[/B] I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Може да е и повеќе, ама само ако има доволно кеш.

Второто значи дека не го интересираш.
 
Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Izvini ama ova ne moze da bide bez zaebancii, samiot cin na odenje so nekoja koja e 5 god postara, e zaebancija.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.831
... многу е важно во која возраст е таа разлика во 5 години!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.831
...маж на 30 години уште сеуште е недозреан, онака на бранови му доаѓа сериозен, па несериозен, па до 35 години треба да се испече уште малку (па затоа среде пишување му текнало да блокира сериозноста во бранови му иде) за разлика од жената која многу побрзо станува зрела, а со тоа убедливо и позгодна на свои 35 години! :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom