НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.008
da mi je znati, po koj kriterium postavuvaat NBA treneri.
doc rivers, ime udoka koj si bre ti.
gi gledav sabotata protiv wizards, duri vo 4/4 prva trojka pogodija boston.
ajde doc dobro poznat lik (failer), ama boston so sekoj nareden poteg samo tone.
kakov e istokot godinava, dobro prasanje e dali boston kje fati plejof.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.415
Поени од реакции
29.927
Док уште се шлепа на стара слава... Во Бостон најголемиот дел од работата ја вршеше Тибодо - на дефанзивен план, во напад Гарнет/Пол/Рондо/Ален сами си играа.


Shots fired! :D
Видов... Ми се чини дека сака да го трејдаат, само којзнае дали некој би се залетал (премногу пари зима а не вреди толку).
Автоматски споено мислење:


 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
OG Anunoby од Торонто фантастичен играч секоја сезона има драстичен прогрес во неговата игра.Ме потсетува на Каваи дојде во лигата познат по одличната одбрана а со тек на време станува убиствен во нападот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796


Господинот Гери Пејтон вториот :vozbud: 15ти играч во ростер, ако продолжи вака да игра цела сезона, одлично ќе биде Вориорс да го имаат, го смени натпреварот тотално пошо беа успани сите освен мојот човек Џордан Пул!


Со ваков тивок Кари минатата сезона немаа ниедна победа, доста широк ростер оваа сезона и далеку поквалитетен, не сакам да шпекулирам што ќе биде кога ќе се вратат Клеј и Вајзман ама едвај чекам!

 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
3.681
Плус и на двата натпревари имале големи водства, првио 26, вторио 19 поена.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ni jas ne gi gledav natprevarite, gledav highlights. Westbrook e najslab igrac vo ligata, mnogu se raduvam sto igra vo Lakersi.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ni jas ne gi gledav natprevarite, gledav highlights. Westbrook e najslab igrac vo ligata, mnogu se raduvam sto igra vo Lakersi.
Не мислам дека ќе се волку слаби/лабилни цела сезона ама имаат проблем на старт од очигледни причини, 10 нови играчи додадоа на постоечкиот ростер.
Си заминаа Карусо и Кузма, не се топ играчи ама корисни беа во нивниот систем, мош се средат до крај на сезона.

Мајами се многу стабилен тим, може да бидат пријатно изненадување на истокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom