Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Не знам кои ви се дефиниции за харизма но Мијалков има харизма на празна конзерва за сардини полна со пикавци а Бранко со рошавата разјадена фаца има харизма на клозетска шоља на автобуска во Кичево која последен пат видела четка кога дотичниот бил на власт.
Имањето пари или власт не е еквивалент на имање харизма.
Едноставно е, замисли да немаа пари или власт, колку би биле успешни во сексуалниот живот. Во случајов не особено.
Или Бил Гејтс види го, таа скифлена и прекршена бледа аура, тој став на мртов пацов, може жените на темава да се изјаснат дали се работи за привлечен маж? :angel:
download.jpeg.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.685
„Која е најубав/а жена/маж? - Оној/онаа што го/ја сакаш :pipi:
...се гледа дека си младо пиле, немаш искуство, едно е кој е најубав маж/ жена, друго е да го сакаш мажот што го сакаш, а не мора да биде најубав,
...на пример Момоа е убав маж, ама јас не го сакам, ене високиот дечко со крив нос не е убав, ама јас го сакам, токму поради кривиот нос, тој мене не ме сака, иако сум најубава, тој ја сака плавушата која не е толку убава, ниту паметна, ама ете има слаби и криви нозе што му се фетиш и лудува по неа :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Се сложувам во целост(y)

Воениот рок беше некаков си премин од момче во маж. Со укинувањето на воената обврска се прекина тој мост кој што ги разделува тинејџерот и мажот.вв
150 мажи заедно спијат, дркаат и се тушираат, си свират серенади, метат двор, трпат искомплексирани старешини и еднаш на 2 месеци испукуваат по некој куршум. Ептен мажествено, нема што.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Жени дури и да се најхардкор феминистки кај машко вреднува доминација, ароганција, машко кое ги надвикува другите машки кога седат на пример во кафана, кој е погласен, побучен, попретставителен, по во центар на внимание дури и ако тресе глупости, машко кое ќе и влезе со став-Слушај ако сакаш ајде, ако не имам друго што да ебам не ми губи време, машко кое не потклекнува под нејзините емоционални глупости од побарувања и кенкања, машко кое во секој момент може да ја замени со друга затоа што му се достапни други опции, машко што не се потресува и не ја сфаќа озбилно поголемиот дел од времето, маж кој нема да попушти само затоа што нема да добие пичка, и секако маж кој ќе и каже-Да, здебелена си ко фока, да другарка ти е убава и би ја ебел ако не беше ти, и маж кој нема да го боли ташак за сите драми што следуваат со тие одговори. Тоа е бед бојот. Колку помалце ти е битна, колку помалце и ги вреднуваш глупостите што ги збори, колку помалце и попушташ, колку помалце не може да те контролира и да има удел во твоето однесување, колку повеќе делуваш дека секој момент можеш да се отидеш од неа и ич кур да не ти чуе, толку ќе бидеш попосакуван. Колку повеќе гледа дека ја вреднуваш, ја цениш, гледаш да е во добро расположение и посветуваш повеќе отколку што треба време толку повеќе стануваш мифка и неинтересен.
Се сложувам и јас со тебе.:pipi:
Штотуку ги опиша лепотиците на Перо. Затоа што со ваков речник ќе настапи единствено Перо (знам дека се сеќаваш на приказната). Единствено лепотиците на Перо ќе прифатат да бидат негови марионети и потчинети робови. Овие лепотици се истите оние што немаат со што друго да го задржат Перо освен со нивните фејк нокти, силикон,кило ботокс, шминка нова година, минич до газ.
Овие се крлежите што ќе се залепат на Перо, заради неговиот статус, пари, моќ.
Ваквите случки ги гледам веќе како чиста трговија и никако поинаку. Тој дава статус (да се шета каде сака, да троши колку сака, и.т.н)и се однесува како сака со нејзе, а таа дава тело и наведната глава.
Јас не ги разгледувам овие лепотици

Здрав и нормален маж со една жена не се однесува така, нити пак користи такви реченици во комуникација со неа.
Здрава и нормална жена во ваков конкретен случај, ќе го плукне во лице маженценцево и ќе му ја затвори вратата од надвор.
Јас зборувам за нормална врска/брак, каде што треба да постои ЗАЕМНО почитување, разбирање, комуникација.
Ако најдеш таков/таква ОК, среќен човек. Ако не најдеш таков/таква подобро свиркај си сам и чао.
Автоматски споено мислење:

...се гледа дека си младо пиле, немаш искуство, едно е кој е најубав маж/ жена, друго е да го сакаш мажот што го сакаш, а не мора да биде најубав,
...на пример Момоа е убав маж, ама јас не го сакам, ене високиот дечко со крив нос не е убав, ама јас го сакам, токму поради кривиот нос, тој мене не ме сака, иако сум најубава, тој ја сака плавушата која не е толку убава, ниту паметна, ама ете има слаби и криви нозе што му се фетиш и лудува по неа
Младо пиле :pipi:

Човекот што го сакаш треба да ти биде најубавиот маж на светот и пошироко. Макар бил и најгрдиот во очите на другите.

Јас може да сум мис на светот, ако не ме сака, не ме сака јебига :toe:
Јас може да сум гремлин, ако ме сака, ќе ме сака и таква:pipi:

Толку е просто
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.685
При секс може ај вака ај така, ама за бричење, облека и посебно за возење, леташ мала па не знам каква да си.
...многу се силеа така, па легнаа на брашно, не поради доминација, туку поради вистина, штом се буниш за бричење сигурно имаш брада, кога си помлад ќе пуштиш брада фенси, ама ако си во средно доба зашто би пуштил брада која е дополнително бела, да изгледаш уште 20 години постар? не дека сакаш да бркаш некого, но зашто да не ги рашириш перјата како паун кога некоја помлада скришум ќе те погледне? позитивноста делува на успешниот ден и на среќата, а тоа придонесува за подобро здравје!
...зашто да возиш брзо и нагло кочење да ми излета доручекот, кога може елегантно да се вози без користење на кочница? ...итн
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
150 мажи заедно спијат, дркаат и се тушираат, си свират серенади, метат двор, трпат искомплексирани старешини и еднаш на 2 месеци испукуваат по некој куршум. Ептен мажествено, нема што.
Така беше тогаш.
А денес, „ќе одам на депилација, ќе депилирам раце, нозе, веѓи“, „треба да си купам натурал крем за раце со мирис на боровинка“
Помажествено здравје:свиркам:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.685
Човекот што го сакаш треба да ти биде најубавиот маж на светот и пошироко. Макар бил и најгрдиот во очите на другите.
Јас може да сум мис на светот, ако не ме сака, не ме сака јебига :toe:
Јас може да сум гремлин, ако ме сака, ќе ме сака и таква:pipi:
Толку е просто
...не си во право, треба да разликуваш убавина кај маж и тоа тебе што ти се допаѓа, затоа што ако тој што го сакаш за тебе ќе биде најубав на свет, затоа што го сакаш, утре кога за ситница ќе се скараш, верувај ќе ти биде најгаден на свет,
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Така беше тогаш.
А денес, „ќе одам на депилација, ќе депилирам раце, нозе, веѓи“, „треба да си купам натурал крем за раце со мирис на боровинка“
Помажествено здравје:свиркам:
Депилираниот ти ќе го тепаш, а тој од ЈНА тебе ќе те тепа. Е, сега, кој како милува.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
26.062
150 мажи заедно спијат, дркаат и се тушираат, си свират серенади, метат двор, трпат искомплексирани старешини и еднаш на 2 месеци испукуваат по некој куршум. Ептен мажествено, нема што.
Па незнам можеби си во право... Ама резултатите некако кажуваат поинаку.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Ни војската не е мерило за станување маж, барем не онаа која ние ја имавме!
Стариот мој три години морнарица служел на миноловец! Двапати дома си дошол на отсуство. Кога отишол бил чкуљав 60 кила. Се вратил мажиште со 90 кила.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
26.062
Депилираниот ти ќе го тепаш, а тој од ЈНА тебе ќе те тепа. Е, сега, кој како милува.
Демек ако оди во војска тепа жени... Боже колку ти е тесна саксијата.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Јас изгледа не зборувам на македонски јазик :toe:

Или пак погрешно ја толкувам темава:toe:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
...многу се силеа така, па легнаа на брашно, не поради доминација, туку поради вистина, штом се буниш за бричење сигурно имаш брада, кога си помлад ќе пуштиш брада фенси, ама ако си во средно доба зашто би пуштил брада која е дополнително бела, да изгледаш уште 20 години постар? не дека сакаш да бркаш некого, но зашто да не ги рашириш перјата како паун кога некоја помлада скришум ќе те погледне? позитивноста делува на успешниот ден и на среќата, а тоа придонесува за подобро здравје!
...зашто да возиш брзо и нагло кочење да ми излета доручекот, кога може елегантно да се вози без користење на кочница? ...итн
Вака мислејќи дека се' знаеш, уствари појма немаш! Да, имам брада и речиси 40 години е така, возам како што возам кому не му одговара нека се вози сам. Не е твое да облекуваш некого, луѓето се облекуваат според карактрот, ти ќе ги оправаш? Со кое право? Пак ќе ти повторам, многу ај водат кон ај у ...........порано или подоцна. Единствено нема така да заврши ако успееш да го умреш пред време.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Депилираниот ти ќе го тепаш, а тој од ЈНА тебе ќе те тепа. Е, сега, кој како милува.
Јас пак се чудев зошто кога беше ЈНА активна, процентот на тепани жени е толку висок.
Кога конечно воениот рок се укина , процентот почна драстично да се намалува, па денес скоро и да го нема :свиркам:
„има логика“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom