Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.681
Поени од реакции
34.921
Ако се адаптираш и возвраќаш на желбите на партнерот, зошто чувствуваш потреба, да му кажуваш што да облекува, како да се шиша, каква да му биде брадата?:cautious:
Нели врска/брак би требало да претставува заемно прифаќање на 2 личности, такви какви што се.

Ако треба да му кажувам што да облекува и кога и како да се шиша, ќе си купам кукла:pos:

П.С. Жени се мажат со надеж дека ќе го променат
а мажите се женат со надеж дека нема да бидат променети:icon_mrgr:
...затоа што можеби знам како е поубав со која фризура, како што и тој знае дали подобро ми стои некоја блуза, мое или негово е ако ќе послушаме взаемно, некогаш самите не гледаме како другите не гледаат, учи од поискусни и ќе бидеш незаменлива и посакувана жена, сон за секој маж! ;)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
Jas koga napisav deka na masko mozes samo peleni da mu smenis nekoja mi predlozi da se prijavam za tugja nega . I aj sega :cautious:
Што ај сега?
Не познаваш никој, кој што откако се оженил се сменил за 180 степени? Некој кој жена му го влечка по бутици за да му купи кошула, некој кој до вчера носел брада, ама после тоа не, затоа што жена му така му рекла?
Или не си слушнал „чекај да видам жена ми шо ќе речит“?
Зборувам за банални работи, работи кои што маж како маж би требало да биде во состојба да ги носи сам или да зборува и во нејзино име

Ајде не се правете кокичиња:pipi:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Што ај сега?
Не познаваш никој, кој што откако се оженил се сменил за 180 степени? Некој кој жена му го влечка по бутици за да му купи кошула, некој кој до вчера носел брада, ама после тоа не, затоа што жена му така му рекла?
Или не си слушнал „чекај да видам жена ми шо ќе речит“?
Зборувам за банални работи, работи кои што маж како маж би требало да биде во состојба да ги носи сам или да зборува и во нејзино име

Ајде не се правете кокичиња:pipi:
Така мајките ги учат мајкините синови, „да ја слушаш жена ти, не ко оној волон“ И тоа е :). И после снаите им се криви кога ќе ги удри кармата.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.214
Што ај сега?
Не познаваш никој, кој што откако се оженил се сменил за 180 степени? Некој кој жена му го влечка по бутици за да му купи кошула, некој кој до вчера носел брада, ама после тоа не, затоа што жена му така му рекла?
Или не си слушнал „чекај да видам жена ми шо ќе речит“?
Зборувам за банални работи, работи кои што маж како маж би требало да биде во состојба да ги носи сам или да зборува и во нејзино име

Ајде не се правете кокичиња:pipi:


 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
...затоа што можеби знам како е поубав со која фризура, како што и тој знае дали подобро ми стои некоја блуза, мое или негово е ако ќе послушаме взаемно, некогаш самите не гледаме како другите не гледаат, учи од поискусни и ќе бидеш незаменлива и посакувана жена, сон за секој маж! ;)
Да ти кажам уште нешто, немој да ме сфатиш погрешно. На нас, мажите, не ни е нешто посебно гајле како ти стојат штиклите и дали ти одговараат со блузата. Мене, лично, не ме интересира како ми стои мојата блуза, не пак нејзината. Блуза ко блуза.

За тоа си ги имаш другарките, а преку нив треба и да симнеш дел од товарот и од себе и од партнерот. Треба да ти бидат своевиден издувен вентил (не само за ова, ова е баналност). Типс. :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
...затоа што можеби знам како е поубав со која фризура, како што и тој знае дали подобро ми стои некоја блуза, мое или негово е ако ќе послушаме взаемно, некогаш самите не гледаме како другите не гледаат, учи од поискусни и ќе бидеш незаменлива и посакувана жена, сон за секој маж!
„Која е најубав/а жена/маж? - Оној/онаа што го/ја сакаш :pipi:

Прво и основно, најглупаво прашање е „како ми стојат фармеркиве, фустанов, блузава“ -
Ти треба да бидеш задоволна како ти стои блузата, кога ќе се погледнеш во огледало. На твојот партнер мање важно му е дали носиш ваква или таква блуза. Мажите не се замараат со такви работи. (ако ти каже некој поинаку те лаже). На твојот партнер шеќерче ти најубава ќе му бидеш гола. ТОЧКА.(животинскиот нагон јебига:toe:)
Автоматски споено мислење:

Така мајките ги учат мајкините синови,
Мислиш заради мајките имаме повеќе маженца од МАЖИ? :cautious:
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Мислиш заради мајките имаме повеќе маженца од МАЖИ? :cautious:
Можда не само поради мајките (разгалувањето), туку општо како е тргнато општеството. Еве на пример според мене, укинувањето на војската е еден од факторите. Помодарството и така натака.

Тоа е една тема која бара бајаги муабет.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Што ај сега?
Не познаваш никој, кој што откако се оженил се сменил за 180 степени? Некој кој жена му го влечка по бутици за да му купи кошула, некој кој до вчера носел брада, ама после тоа не, затоа што жена му така му рекла?
Или не си слушнал „чекај да видам жена ми шо ќе речит“?
Зборувам за банални работи, работи кои што маж како маж би требало да биде во состојба да ги носи сам или да зборува и во нејзино име

Ајде не се правете кокичиња:pipi:
Si gi izmesala brzinite. Eve slikovito ke ti objasnam za da pravis razlika pomegju promena i udovoluvanje :P
Screenshot_20211018-231606_Chrome.jpg
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
Si gi izmesala brzinite. Eve slikovito ke ti objasnam za da pravis razlika pomegju promena i udovoluvanje
Сакаш да кажеш дека мажот што чека жената да му одбере кошула или да му каже како да ја среди брадата и удоволува нејзе само за „da bi ubo“?:cautious:
Остај ги пчелите на раат фати се за кошулава и брадава за да се разбереме :icon_mrgr:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.214
Мислиш заради мајките имаме повеќе маженца од МАЖИ? :cautious:
И мое мислење е ова. Ретко која мајка ќе му каже на синот да биде малце дрзок, безобразен и не баш многу фин и културен со жени. Жени дури и да се најхардкор феминистки кај машко вреднуваат доминација, ароганција, машко кое ги надвикува другите машки кога седат на пример во кафана, кој е погласен, побучен, попретставителен, по во центар на внимание дури и ако тресе глупости, машко кое ќе и влезе со став-Слушај ако сакаш ајде, ако не имам друго што да ебам не ми губи време, машко кое не потклекнува под нејзините емоционални глупости од побарувања и кенкања, машко кое во секој момент може да ја замени со друга затоа што му се достапни други опции, машко што не се потресува и не ја сфаќа озбилно поголемиот дел од времето, маж кој нема да попушти само затоа што нема да добие пичка, и секако маж кој ќе и каже-Да, здебелена си ко фока, да другарка ти е убава и би ја ебел ако не беше ти, и маж кој нема да го боли ташак за сите драми што следуваат со тие одговори. Тоа е бед бојот. Колку помалце ти е битна, колку помалце и ги вреднуваш глупостите што ги збори, колку помалце и попушташ, колку помалце не може да те контролира и да има удел во твоето однесување, колку повеќе делуваш дека секој момент можеш да се отидеш од неа и ич кур да не ти чуе, толку ќе бидеш попосакуван. Колку повеќе гледа дека ја вреднуваш, ја цениш, гледаш да е во добро расположение и посветуваш повеќе отколку што треба време толку повеќе стануваш мифка и неинтересен.

Една работа да знаете, жената сака да биде доминирана. Колку повеќе вика дека е стронг индипендент воман толку поголем тестостерон од маж ќе бара. Најголемите феминистки обично завршуваат со урковци. Ако заврши со мивка затоа што и дошле 30 и нема друга опција ќе има швалер на страна. А секако ќе кажува дека такви урковци ни на сон не би одбрала.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
Можда не само поради мајките, туку општо како е тргнато општеството. Еве на пример според мене, укинувањето на војската е еден од факторите. Помодарството и така натака.

Тоа е една тема која бара бајаги муабет
Се сложувам во целост(y)

Воениот рок беше некаков си премин од момче во маж. Со укинувањето на воената обврска се прекина тој мост кој што ги разделува тинејџерот и мажот.вв
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Сакаш да кажеш дека мажот што чека жената да му одбере кошула или да му каже како да ја среди брадата и удоволува нејзе само за „da bi ubo“?:cautious:
Остај ги пчелите на раат фати се за кошулава и брадава за да се разбереме :icon_mrgr:
Sakam da kazam deka nekogas e toa cenata sto mora da se plati za da posle mozes da ispies edno kafe rajat bez da te jadi i jadi i jadi......jadi.
Muabetot mi e deka ne e toa promena vo smisla koja vie sakate da bidi. Povekje bi rekol razumen kompromis :sneaky:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
... ако мислиш лично за мене јас не трпам, го кажувам директно и ич не се срамам да си барам тоа што ми одговара, ај поспоро, ај побрзо, ај престани , ај продолжи... ај не го облакај ова, ај потшишај се вака, ај избричи тоа брадата, ај не вози брзо, ама се адаптирам и возвраќам и на желбите и навики на партнерот, така се има обострано задоволство без глумење, обострана почит!
При секс може ај вака ај така, ама за бричење, облека и посебно за возење, леташ мала па не знам каква да си.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Можда не само поради мајките (разгалувањето), туку општо како е тргнато општеството. Еве на пример според мене, укинувањето на војската е еден од факторите. Помодарството и така натака.

Тоа е една тема која бара бајаги муабет.
Затоа е битен таткото, индиректно тој е виновен бидејќи го дозволил тоа, бидејќи е "Да драга". Денешното општевство го претпочита лоу тестостерон таткото кој е уште една мама бидејќи тој другиот е токсичен, полека но сигурно таткото го снемува и почнуваме да ја согледуваме неговата улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom