Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Мене многу ме плаши оваа утакмица. Алборг некако ми делува најконстантен до сега. Ете и со таков состав го исплескаа Монпеље 8 разлика.
Од друга страна нашиве се набријани, ќе одат директ на глава, па со добра атмосфера свашта може да се случи.
Види, не сме веќе онаа златна екипа па на вакви натпревари да се прашуваме со колкава разлика ќе победиме. Од друга страна Алборг е плус минатогодишен финалист, данска екипа која секаде претставува опасност. Пак ќе мора да се повторат сите позитивни страни од претходниот натпревар, од голман до цврста одбрана, и секако блесок на бековите. Ништо не е невозможно, напротив ако играме како што знаеме со подршка на навивачите Алборг и тоа како може да падне што ќе биде топ. Се надевам дека и Кудуз ќе игра, па да имаме уште поголема ротација на бек.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Не им лежит на Скандинавци Балкански стил на ракомет со добра тактичка поставеност мојт Вардар до бодови дефинитивно Алборг друга екипа е дома и на гости само дисциплина овде и пола работа е завршена
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.685
Натпреварот ќе биде јебеница,
Алборг е права фурија, решета ко ние во најдобрите денови. Вистински тест за Вардар до кај сме сезонава, и дали натпреварот против Мешков беше само "наш ден" каде што повеќето наши ракометари имаа учинок од 100%, што реално тоа тешко се повторува. А воедно вистински испит и за квалитетите на Вујо.
Верувам силно во победа, ко што битолчани веруваат дека еурофарм е пелистер :oeoeoe::vozbud:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
15 години истиот муабет. Се сеќавам пред да дојде самсоненко напатениве пишуваа ,,ќе си отиде михајло и што ќе правите???". Си отиде михајло и освоивме две лш и којзнае колку домашни и регионални титули. Тогаш пишуваа ,,ќе си оди самсоненко и после што ќе правите???", си отиде и самс, а ние пак освоивме домашна титула и проаѓаме групи во лш. Еве ги пак со модификација ,,се чудат ко ќе го банкротираме овој што ќе правиме?". Верпјатно пак ќе освоиме лш и ќе бидеме дел од кремот. Него вие што ќе правите? Се спремате ли за атак на струшкиот куп 2022?
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.685
Ги јаде јанза и затоа се двојно погласни и ко папагали верглаат едно исто. Знаат дека аптекарскиот клуб којшто го мразеа од дното на душата до пред година време, сега мораат да навиваат за него оти друг избор немаат.
Screenshot_20210928_005812.jpg
Автоматски споено мислење:

Архива памти то што будалио нејќе <3 Screenshot_20210928_010526.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Имаме сега мн брзи и силни играчи пс физички може да им парираме на Алборг. Ни треба агресивна одбрана и добар број на одбрани на голманите

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Не бе грешка си зошто да плачам, се радувам што сте така европски настроени.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk

abe talibanec eden, daj zemi sokri se... so renovacija na drveni mostovi se falite, titula osven u onaa trkava na kelneri na sirok sokak nemate osvoeno 20 godini u nisto bitno... totalno nebitni ste se i ti najde da komentiras za skopje ili za dvokratniot evropski sampion... gledajte tamu da ne vi prokisne krovot pa u metropolata da ne mora igrate na utakmicite vo ehf kupot mada za vas toa ne bi bilo problem, mozete za plavi da navivate, mozete da se lazete deka eurokrem e palister, nema da imate problem da glumite bitolski klub sto evropskite utakmici ke gi igra vo skopje naskoro.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Solidna poseta imavte na derbito, dobri bevte duri i transparent uspeavte da istaknite. No seuste nastan so najgolemo vase prisustvo e SKOPJE PRIDE 2021.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
Море шанкуре едно, наместо да си го гледате вашиот двор зашто и после толку помпи, дигање фама па и оној куртонон од гол.мк да може ќе сврши преку порталот негов дека конечно ќе го кревате пехарот во ледената дворана, па Бабиќ го направивте мислиш Пасквал го земавте, вие сеуште се занимавате со Вардар и Комити, после не се љутете зашто ви викаме дека тоа комплексите ви се пуштени на најјако.
Бабиќ ви продава празна слама на цела управа и град исто како на времето Чевларот што го правеше, еден од најдобрите играчи ги пали патиките си оди, Стипе ви ги издупи чупињата, куроболие на терен си праи и си лапа пари истото важи и за другите.
Ама битно Вардар, Скопје, Комити се криви дури и РФМ не ми се верува дека ја обвинивте и наводната судска помош за поразот :facepalm: затоа ќе си останете мизерни, отруени од малоѓранштина и без самокритичност.
На таков состав со кој што излеговме да бевте сериозна екипа, а НЕ СТЕ ќе не столчеше со шупакот Торко на гол и со Мишевски во одбрана, но еден Тале Талпа ве реши и врвот се брача Њокаси едниот на терен другиот на трибина ви играше курО уствари заборавив гумата на возот се дупна не дојдовте.
Не викам дека и ние сме сјајни, но после таков бродолом лани што ни се случуваше со сите перипетии околу клубот издржавме освоиме титула бидејќи сме Вардар и поставени се основите за иден напредок и враќање на клубот кај што му е местото во Европа може звучи преоптимистички, но ќе видиме како ќе се движат работите премногу утакмици има, а ни фали класа среден бек. (Кара врати се или Душица ќе ја грабаме)
Инаку да таа Европа која ти тука мрсиш муда ама се би дал да влезеш во сала и да навиваш на текма на Еурофарм во ЛШ, ама ќе си ја гледаш уште долго на Арена Спорт.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
abe talibanec eden, daj zemi sokri se... so renovacija na drveni mostovi se falite, titula osven u onaa trkava na kelneri na sirok sokak nemate osvoeno 20 godini u nisto bitno... totalno nebitni ste se i ti najde da komentiras za skopje ili za dvokratniot evropski sampion... gledajte tamu da ne vi prokisne krovot pa u metropolata da ne mora igrate na utakmicite vo ehf kupot mada za vas toa ne bi bilo problem, mozete za plavi da navivate, mozete da se lazete deka eurokrem e palister, nema da imate problem da glumite bitolski klub sto evropskite utakmici ke gi igra vo skopje naskoro.
Barem to sto go imame nase si e ne sme kiradzii vo sopstveniot grad. Imate mostoj ne smejte da gi pominite oti ke ve naslapaat. Vi ste gragani od vtor red vo sopstveniot grad. A talibanec na tatkoti ke mu vikas ako znajs koj ti e (mnogu uproforci se setaja niz SK) nisto cudno nekoj da te ima napraeno kako sto si vakov nikakov.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Море шанкуре едно, наместо да си го гледате вашиот двор зашто и после толку помпи, дигање фама па и оној куртонон од гол.мк да може ќе сврши преку порталот негов дека конечно ќе го кревате пехарот во ледената дворана, па Бабиќ го направивте мислиш Пасквал го земавте, вие сеуште се занимавате со Вардар и Комити, после не се љутете зашто ви викаме дека тоа комплексите ви се пуштени на најјако.
Бабиќ ви продава празна слама на цела управа и град исто како на времето Чевларот што го правеше, еден од најдобрите играчи ги пали патиките си оди, Стипе ви ги издупи чупињата, куроболие на терен си праи и си лапа пари истото важи и за другите.
Ама битно Вардар, Скопје, Комити се криви дури и РФМ не ми се верува дека ја обвинивте и наводната судска помош за поразот :facepalm: затоа ќе си останете мизерни, отруени од малоѓранштина и без самокритичност.
На таков состав со кој што излеговме да бевте сериозна екипа, а НЕ СТЕ ќе не столчеше со шупакот Торко на гол и со Мишевски во одбрана, но еден Тале Талпа ве реши и врвот се брача Њокаси едниот на терен другиот на трибина ви играше курО уствари заборавив гумата на возот се дупна не дојдовте.
Не викам дека и ние сме сјајни, но после таков бродолом лани што ни се случуваше со сите перипетии околу клубот издржавме освоиме титула бидејќи сме Вардар и поставени се основите за иден напредок и враќање на клубот кај што му е местото во Европа може звучи преоптимистички, но ќе видиме како ќе се движат работите премногу утакмици има, а ни фали класа среден бек. (Кара врати се или Душица ќе ја грабаме)
Инаку да таа Европа која ти тука мрсиш муда ама се би дал да влезеш во сала и да навиваш на текма на Еурофарм во ЛШ, ама ќе си ја гледаш уште долго на Арена Спорт.
Ednas doma go jadovte so 9 razlika(superkupot), sega go ostajvme slavjeto za kaj nas koga ke dojdite da ve izbusime. So klovnot trener sto vi e i ekipata polna kotlinja (poke idat so ve dupat oti kef bile na maski) ova verovatno vi e posledna godina LS.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom