MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Тие што ги имаме веќе Arena Sport 1 до 5 треба 6,7,8 значи треба да ги активираме?
Da koga odis vo dopolnitelni paketi treba da ti pisuva 0 denari za tie 3 kanali arena
Автоматски споено мислење:

Тие што ги имаме веќе Arena Sport 1 до 5 треба 6,7,8 значи треба да ги активираме?
Da koga odis vo dopolnitelni paketi treba da ti pisuva 0 denari za tie 3 kanali arena
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Мене ми е нејасно зошто мора ние кој веќе имаме пакет Arena Sport 1 до 5 да ги активираме каналите 6, 7, 8. Зошто не ни ги пуштат од таму од Телеком?

И исто нејасно ми е зошто се во посебен пакет 6, 7, 8? Сигурно нема некој да ги вклучи само 6, 7 и 8 канал Arena Sport a да нема 1, 2, 3, 4, 5.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Мене ми е нејасно зошто мора ние кој веќе имаме пакет Arena Sport 1 до 5 да ги активираме каналите 6, 7, 8. Зошто не ни ги пуштат од таму од Телеком?

И исто нејасно ми е зошто се во посебен пакет 6, 7, 8? Сигурно нема некој да ги вклучи само 6, 7 и 8 канал Arena Sport a да нема 1, 2, 3, 4, 5.
Тоа е начин да ги натераат корисниците кои немаат активирано спортски пакет, тоа да го направат па да добијат гратис Арена 6, 7и 8.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Тоа е начин да ги натераат корисниците кои немаат активирано спортски пакет, тоа да го направат па да добијат гратис Арена 6, 7и 8.
Tогаш зошто воопшто постои цена 199 денари Arena Premium пакет? Сите што сакаат спорт Лига Шампиони веќе ги имаат активирано Arena Sport и Sport klub. Никој нов корисник нема да се зафркне и не е будала да активира спортски пакет половично само три канала од кој се 6, 7, 8.
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Za site onie sto imaat hrt1 vo svojata ponuda (*za zal telekom ne ja dava)a sakaat sa go zbogatat svoeto znaenje pocnuva novata sezona na kvizovite Potera i Tko zeli biti milijunas!batalete politika i grandovi i pinkovi lakrdii i zbogatete go svoeto znaenje...znaenjeto e povtorno IN
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Za site onie sto imaat hrt1 vo svojata ponuda (*za zal telekom ne ja dava)a sakaat sa go zbogatat svoeto znaenje pocnuva novata sezona na kvizovite Potera i Tko zeli biti milijunas!batalete politika i grandovi i pinkovi lakrdii i zbogatete go svoeto znaenje...znaenjeto e povtorno IN
Ние сме на Телеком, ќе си останеме со турските серии и пинк лакрдиите

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Јасно ни е нас што имаат HRT. Се зависи и какви цени и понуди им нудат на операторот за да ги стави тие канали. Дали му е од интерес таква понуда да земе операторот.

Мислам не зависи само од нас што сакаме ние да гледаме и одма тоа да ни го пуштат.
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Јасно ни е нас што имаат HRT. Се зависи и какви цени и понуди им нудат на операторот за да ги стави тие канали. Дали му е од интерес таква понуда да земе операторот.

Мислам не зависи само од нас што сакаме ние да гледаме и одма тоа да ни го пуштат.
Se sto e kvalitetno i vredi koshta !
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Е што има толку квалитетна на ХРТ? Ако мислите на серии и филмови тие одат на ХРТ2, која нема теорија да ја пуштат кај нас. А ако ја пуштат 90% од времето ќе биде затемнета пошто за тие програми ќе немаат авторски права во МК. ХРТ1 има вести, политика, шпански серии и по некој залутан филм.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Е што има толку квалитетна на ХРТ? Ако мислите на серии и филмови тие одат на ХРТ2, која нема теорија да ја пуштат кај нас. А ако ја пуштат 90% од времето ќе биде затемнета пошто за тие програми ќе немаат авторски права во МК. ХРТ1 има вести, политика, шпански серии и по некој залутан филм.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Ne si vo tek...ima zabavni kontskni emisii.kvizovi .sabota i nedela novi filmovi vo udaren termin...sekoja sabota muzicka emisija A strAna..a ima i koncerti na hrvatski grupi..a da u pravo si ima zalutani vesti ama ednas vo denot vo 19.30 !
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Новите Аrena Sport канали преку апликација ги немаше да се активираат па ги активирав преку MaxTV. Сега приметувам дека на апликацијава Телеком мк во опис не ги пишува како без надомест Arena 6,7,8 за оние што имаат веќе Arena 1,2,3,4,5. Само пишува 100% попуст на Arena Sport Premium и тоа е пишано како посебен пакет.
Screenshot_20210922-170326_Telekom MK.jpg
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ovoj covek 20 godini go vodi kvizot....
Пишав еднаш ајде и пак. Сите сакаме HRT ама верувам јас дека не зависи само исклучиво од нас и од Телеком. Зависи и тој што ги нуди каналите што им понудил за да ги воведат. Ете и А1 ги имаше па ги тргнаа тие канали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom