Попис 2021

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Може и пред зграда?

А кои податоци се бараат да се кажат?
Матичен број, место на раѓање, највисоко образование, дали си вработен и каде, колку членови живеат во живеалиштето, колку квадрати е, колку соби е, која година е изградено, воглавно.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Ајдее и турците сакаат над 7% да бидат. Жељотека.
Затоа кога Симовски предложи да нема националност, сите партии скокнаа против како попарени. Како ќе командаат без национализам.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Mozhe li on-line da se popishuva? Ovde vo Kanada ti prakjaat prashalnik za semejstvoto so povraten plik.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Прабаба му плетела калци за комитите.
Прадедо му шверцувал пушки-берданки за Востанието.
Баба му била партизанка во одредот.
Дедо му бил комунист-илегалец у Војната и организирал бегство на другарите низ комшиските капиџици.
..............................................
Он е образован слободаш и се плаши да не го казнеле ПОПИШУВАЧИТЕ на Апостол, кои сакаат да го направат Курд на Балканот (а кои освен име на улица, не знаат кој живее таму).
❤


Димитар Апасиев
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Иначе, побаравте легитимација при попис? Девојката што дојде кај мене немаше легитимација на себе, па ми ја даде откако и ја побарав. И ми вика „Да, во право сте, имаме дојава дека има лажни попишувачи“. Така да, внимателно. Сигурен сум дека има и по некој апаш што ќе го искористи пописов за да влезе дома и да искенира што имате дома :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Иначе, побаравте легитимација при попис? Девојката што дојде кај мене немаше легитимација на себе, па ми ја даде откако и ја побарав. И ми вика „Да, во право сте, имаме дојава дека има лажни попишувачи“. Така да, внимателно. Сигурен сум дека има и по некој апаш што ќе го искористи пописов за да влезе дома и да искенира што имате дома :)
Ни јас не ја носам на видно место легитимацијата, но одам со маицата од попис. И мене барем 10тина луѓе ми побараја легитимација што е добро да се знае дека народот е претпазлив, иако од километар се гледа дека сум легитимен попишувач.

Иначе кај мене во групата вришти. Веќе два дена системот повеќе не работи него што работи и попишувачите одбиваат да излезат да попишуват додека не се среди системот. Истите проблеми што ги имавме на стартот за кои потврдија дека се решени, пак се појавуваат. Гледам никој од порталите и телевизиите не објавува за ова проблематика.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Знаеш ли бе дебил ни еден дека правиш доксинг со тоа што го споделуваш ова на јавен форум и дека тоа е кривично дело?
Да, не се издоксирала самата таа, не ја издоксирал тој што го сликнал ова, он ја доксна на Кајгана форум.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Дебили едно е пред зграда за станарите друго е на интернет да го споделуваш... Како и да е пријавен е постот во полиција веќе се превземаат мерки.
Само ја замарате полицијата со глупости, после Цацко ќе биде крив кога нема да го работат она што навистина треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom