Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

O

onefifty

Гостин
Neznam kako mirisaat stabovite...a veruvaj deka ne mi teknuva nitu eden edinstveno normalen zaklucok.
Tapa mi e glavata...aj razbistri mi ja.
Види, гајле ми е дали ти е тапа главата, само остај си ги тие штабски небулози и мислења на страна, провидна си. Пиши нешто конкретно, осмислесно и со логика, ако не, не пренесуј пошта од штаб кај си чула некојси муабет па сега се правиш паметна.
Иначе, не е до бистрење, немаш ништо во главата, затоа зависиш од партија.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Види, гајле ми е дали ти е тапа главата, само остај си ги тие штабски небулози и мислења на страна, провидна си. Пиши нешто конкретно, осмислесно и со логика, ако не, не пренесуј пошта од штаб кај си чула некојси муабет па сега се правиш паметна.
Иначе, не е до бистрење, немаш ништо во главата, затоа зависиш од партија.
Е арно де, јас немам ништо во главата, ајде ти вака паметен штабски пацов, извади овде мислење да видиме.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.106
нема сила која што ќе ме спречи да не идам да се обрачунам...
Нема сила што ќе ме спречи да не ти реплицирам повеќе на темава, особено не за вака сензитивни прашања.

Во право си, човекот е сумлив и треба да се испита зошто ова го прави, зошто си ја кажал маката на медиуми и слично. Срам да му е.

И јас сум венко филипче!
(сега океј е?)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Нема сила што ќе ме спречи да не ти реплицирам повеќе на темава, особено не за вака сензитивни прашања.

Во право си, човекот е сумлив и треба да се испита зошто ова го прави, зошто си ја кажал маката на медиуми и слично. Срам да му е.

И јас сум венко филипче!
(сега океј е?)
Дај си неотповиклива оставка.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
Нема сила што ќе ме спречи да не ти реплицирам повеќе на темава, особено не за вака сензитивни прашања.

Во право си, човекот е сумлив и треба да се испита зошто ова го прави, зошто си ја кажал маката на медиуми и слично. Срам да му е.

И јас сум венко филипче!
(сега океј е?)
Не е ок
Треба Вилипче
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Е па и тие се проблем во случајот. Здравството нема проблем само оти нема доктори, туку има и преобемна администрација.

Ако прави се министерот, зошто се таму толку служби.

Цела вертикална линија што учествувала во ова е крива.
на крајот пак министерот е тој што одговара со својот потпис. Дали се сеќаваш како го нарекувавме Тодоров? Тогаш имавме голема смртност на бебиња, па болниците биле во лоша состојба па Тамара итн. Како што стално беше виновна Јанкуловска, а не нејзините советници. Никогаш советниците не ги споменувавме. Сега е истото, одговорноста за сите пропусти со персонал, безбедност и во крајна линија починатите е на министерот.
А реално, за жал, и тогаш и пред тоа и сега се вртат повеќе помалку едни исти ликови како советници и државни секретари.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.272
klucniot del e BI TREBALO. toa e razlikata megu todorov i filipce. edniot si bese menadzer i si go pokruvase gazot za sve, za tamara ne odlucuvase on nego sovet na doktori itn a ovoj e doktor sto misli deka e gospod pa ne mu trebaat sovetnici i takvi sranja....

cela vlada taka si funkcionira, daj kazi edno sranje sto im se desilo na ovie kade izlegle i rekle ej vakov sovet primiv ili ovie bea vkluceni vo odlukata.... stojance cekase da zavrne dozd... abe da gi servisiraa avionite koga pocna da se zbori deka go mestat i toj tender galicica nemase da izgori.
Немој да лажеш и да релативизираш туѓи несреќи! Тоа гомно што меѓу редови го браниш беше кај родителите на Тамара дома пред избори и ги лажеше дека се ќе се среди!!! После избори не можеа да го најдат и недостапен беше баш кога требаше да се решава дали Тамара треба да оди на операција во странство!
Само партиски ботови сте и ќе изедете цело г0мно само за да покажете дека е "повкусно" од "другото" г0мно!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
Немој да лажеш и да релативизираш туѓи несреќи! Тоа гомно што меѓу редови го браниш беше кај родителите на Тамара дома пред избори и ги лажеше дека се ќе се среди!!! После избори не можеа да го најдат и недостапен беше баш кога требаше да се решава дали Тамара треба да оди на операција во странство!
Само партиски ботови сте и ќе изедете цело г0мно само за да покажете дека е "повкусно" од "другото" г0мно!
И ти ли си Вилипче ?

И треба да си, откако дојде Вилипче нема веќе Тамари, све е како подмачкано. Со коронава сме на прво место по справување ... со мртви.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Немој да лажеш и да релативизираш туѓи несреќи! Тоа гомно што меѓу редови го браниш беше кај родителите на Тамара дома пред избори и ги лажеше дека се ќе се среди!!! После избори не можеа да го најдат и недостапен беше баш кога требаше да се решава дали Тамара треба да оди на операција во странство!
Само партиски ботови сте и ќе изедете цело г0мно само за да покажете дека е "повкусно" од "другото" г0мно!
Resija, ja pustija da ide u Turcija ama sakale u Germanija ili taka nesto bese.


Ne e on doktor pa da resava, si ima sovet i proceduri sto donele odluka. Zalosno e toa sto se sluci ali poentata e deka togas za ona sto ministerot ne bil ekspert ne odlucuval on nego slusal drugo mislenje, ovde ovoj potpisva tehnicki gradezni proceduri za bolnica.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
на крајот пак министерот е тој што одговара со својот потпис. Дали се сеќаваш како го нарекувавме Тодоров? Тогаш имавме голема смртност на бебиња, па болниците биле во лоша состојба па Тамара итн. Како што стално беше виновна Јанкуловска, а не нејзините советници. Никогаш советниците не ги споменувавме. Сега е истото, одговорноста за сите пропусти со персонал, безбедност и во крајна линија починатите е на министерот.
А реално, за жал, и тогаш и пред тоа и сега се вртат повеќе помалку едни исти ликови како советници и државни секретари.
Кај да е ќе испадне дека Грујо ја напишал тендерската документација и го фалсификувал потписот на Вилипче.

Ама пак ќе кажам Грујо и Бранко највеќе се криви за оваа ситуација, едниот зошто му даде моќ, а другиот зошто не го отепа на време.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.272
И ти ли си Вилипче ?

И треба да си, откако дојде Вилипче нема веќе Тамари, све е како подмачкано. Со коронава сме на прво место по справување ... со мртви.
Не су ја Вилипче. Туку прашајте си во штаб како Кочо Циган ги направи хидроцентралите и во кое време! Во кое време стана прославен бизнисмен кога сите други беа рекетирани од фамилијата!
А, Може и нема да знаат да ви објаснат, ако сте сендвич-сокче ешалон!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
Не су ја Вилипче. Туку прашајте си во штаб како Кочо Циган ги направи хидроцентралите и во кое време! Во кое време стана прославен бизнисмен кога сите други беа рекетирани од фамилијата!
А, Може и нема да знаат да ви објаснат, ако сте сендвич-сокче ешалон!
Знаев јас дека е Грујо крив и без да зуцнеш. Се осеќаш по нафталинот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Не су ја Вилипче. Туку прашајте си во штаб како Кочо Циган ги направи хидроцентралите и во кое време! Во кое време стана прославен бизнисмен кога сите други беа рекетирани од фамилијата!
А, Може и нема да знаат да ви објаснат, ако сте сендвич-сокче ешалон!
A kakva vrska ima toa temata i so toa sto sega treba da odgovara u paket so filipce? Jas samo se nadevam deka nema i ovie da moze da idat u zatvor ko kiceec...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
A kakva vrska ima toa temata i so toa sto sega treba da odgovara u paket so filipce? Jas samo se nadevam deka nema i ovie da moze da idat u zatvor ko kiceec...
Затворот се виде колку вреди, ниту знаеме дека се таму, ниту дека условите ги тераат да се осеќаат казнети. Само китење канделабри ќе вроди резултати. Па макар покрај сувото да отиде и суровото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom