Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
1 јули 2020
Мислења
1.690
Поени од реакции
7.779
И за новиот клинички би го ангажирал Кочо.
Знаеш ли кочо каква пластична барака може да ти дигне за 500 милиони евра. Тоа ќе влезе во историјата како Осмото Светско Чудо, како најголемиот цигански архитектонски подвиг на сите времиња.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.659
Поени од реакции
8.366
Со претходната власт ова беше нарекувано газење врз мртви лешеви, медиумски мрак, тортура врз население, демократура, државата убива...

Фала богу денес сме слободни луѓе
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.202
Поени од реакции
18.013
Со претходната власт ова беше нарекувано газење врз мртви лешеви, медиумски мрак, тортура врз население, демократура, државата убива...

Фала богу денес сме слободни луѓе
Да тргнаа фул режим...
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.746
Поени од реакции
7.563
bas me interesira dali imalo drugi sto se javile na tenderot ili go namestile speciificno za ciganot?
Небитно кано. И да имало други на тендер би биле: он, Кочо и Анѓушев.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.501
Поени од реакции
9.396
Да не му си во кожата. Ем изгуби семејство ем некој козар некапен да му прети.
Ова веќе ги премина сите граници на фашизам. Без осет.
 
J

joli1

Гостин
Беше многу очигледно дека ќе вршат притисок врз тие што знаат нешто повеќе за оваа несреќна случка.

Дури и АА излезе у јавност со соопштение дека се врши масовен притисок врз роднините на загинатите, како и масовно прикривање на докази се со цел да се спасат одредени функционери.

Сочувство до Ибин Емшиу, како и огромно поштовање за тоа што има излезено во јавност со овие информации дека му се закануваат по животот, но ме интересира зашто ниту еден наш медиум (поготово овие телевизии) не го повика на интервју или пак да одвојат неколку минути телевизиско време за него, чудно нели?

Во какво фашистичко време живееме знае секој кој што у било кој момент има јавно кажано лош збор за моменталната власт, или има направено протест или било што слично.

Мене за обичен протест ми доаѓаше полиција дома у 2 наутро ко да сум најголем криминалец, ај само мене, туку и на моите пријатели намерно им доаѓаа на врата тражејќи ме мене, иако имаа информации за тоа каде живеам. Да не навлагам во тоа дека ми се закануваа со бркање од школо и ред други работи.

Рачунај кога мене ми го правеле ова, можам да замислам што се му прават на типот. Да не си му у кожа.

Страшно.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Да не му си во кожата. Ем изгуби семејство ем некој козар некапен да му прети.
Ова веќе ги премина сите граници на фашизам. Без осет.
Сигурно не му се заканува некој козар некапен.
Тие со оделата си ги активираат, мафијавчињата
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Мене највеќе ме чудат оние што се зачудени од молкот на Заев. Оној ист, образ-ѓон Жими-децата жити-швалерката Заев…

Оние лоботомираните после-филипче-пропаст и да сакаш неможеш да им се чудиш, после 3К жртви на 1М жители… Африка е Шведска за нас.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.202
Поени од реакции
18.013
Џабе патот на Германциве експерти, а?
Абе што дека ќе дојдат, прашањето не е веќе како се запалила модуларна.

Прашањето е кој одлучил да бидат од ваков тип и по која препорака.

Затоа што сега веќе сите модуларни се неупотребливи. Џабе парите.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.659
Поени од реакции
8.366
Еве како одговорноста ќе се префрла сега Теута од Скопје ќе ги обвини каурите пошто нели, тие се институциите ама Теута заборава да ви каже дека единствена партија која е на власт од 2002 навака е ДУИ, со исклучок на еден ептен мал период.

До сите албанци во Тетово а и пошироко, еве ви ја партијата која ве ебе 20 години и ви вели дека ви е супер

Арифи открива: Tетовската болница во неколку наврати од институциите барала зголемување на безбедноста во модуларниот објект
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи денеска истакна дека имала сознанија оти тетовската болница во неколку наврати од институциите барала зголемување на безбедноста во модуларниот објект.

Таа сепак не откри од кои институции била побарано ваква помош, а одговор на прашање треба да го даде тетовската Општа болница.

„Знам само дека тие имале неколку обраќање до други институции во однос на сигурноста и безбедноста на модуларната болница. За тоа знам дека имале обраќања до повеќе институции за да се зголеми безбедноста околу нив, но за тоа мислам дека одговори ќе добиете таму“, рече Арифи.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.549
Поени од реакции
34.868
Нека трепка

Истиве овие северни копита, истиов овој текст нека го повторат ЈАВНО. Само зборовите Тамара, да ги заменат со зборовите изгорени живи луѓе.
Нека се присетат како првично бараа одговорност од тогашниот министер, како се бараше да се побараат виновниците во министерството за здравство.
Ако Тодоров го нарекуваат „Министерот за смрт“ - како ќе го наречат сега Филипче?
Двојните аршини само за лична корист. Доблест и чест, непозната именка.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.202
Поени од реакции
18.013
Еве како одговорноста ќе се префрла сега Теута од Скопје ќе ги обвини каурите пошто нели, тие се институциите ама Теута заборава да ви каже дека единствена партија која е на власт од 2002 навака е ДУИ, со исклучок на еден ептен мал период.

До сите албанци во Тетово а и пошироко, еве ви ја партијата која ве ебе 20 години и ви вели дека ви е супер
Абе тоа го имаше како вест од пред некое време, дека бараа обезбедување на болницата од полицијата, заради сечењето на цевките со кислород.

Мислам и овде го коментиравме.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.706
Поени од реакции
35.151
Нека трепка

Истиве овие северни копита, истиов овој текст нека го повторат ЈАВНО. Само зборовите Тамара, да ги заменат со зборовите изгорени живи луѓе.
Нека се присетат како првично бараа одговорност од тогашниот министер, како се бараше да се побараат виновниците во министерството за здравство.
Ако Тодоров го нарекуваат „Министерот за смрт“ - како ќе го наречат сега Филипче?
Двојните аршини само за лична корист. Доблест и чест, непозната именка.

Мека им е фотелјата сега, ги нема нешто.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
468
Поени од реакции
868
Абе што дека ќе дојдат, прашањето не е веќе како се запалила модуларна.

Прашањето е кој одлучил да бидат од ваков тип и по која препорака.

Затоа што сега веќе сите модуларни се неупотребливи. Џабе парите.
НЕмањето ред и неслушањето на луѓе кои завршиле школо е причината за вакви работи.
Не треба да се открива Америка, доволно е да се отворат учебници си пишува дефиниции на болница, на параметри, габарити, димензии, материјали, опрема, се што треба си е напишано. Можда чак и во некој закон и правилник е напишано. Значи напишан е ред што и како треба.
Ама со децении замолчувањето и газењето на се она што е струка, стручно лице доведува до вакви екцеси, каде болница е правена како трафика, да сме во ситуација кога веќе никој нема сила ниту моќ да ги опомени оние кои се одговорни за одлуките.
Колку уште вакви темпирани бомби има Господ знае само. Порано барем некој уште имаше сила да каже, да рече видете луѓе ова не оди вака, сега ни тоа нема. Никаков ред...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom