Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Екстремно опасен е вирусот. Не дај боже дома некој ти се разболи и да гледаш тоа ја што видов па јасно ќе ти стане што и како. Од прва рака ти кажувам и не не е до имунитетот и дека секоја вирувче и бактерија претставува тешка состојба. Плус направив и испитувања све што треба. Ама ако ти па верувај вирусот не постои и не е опасен. Ништо страшно мачја кашлица. Дојди тука те прошетам по инфкетивни клиники и сите ковид центри да видиш малце ситуација па ќе правиме муабет. Логиката е тоа што немав антитела после одреден период ете таа ти е логиката. Што друго не ти е јасно?
Prvo kaj imam receno deka ne postoj. Eden post najdi mi takov.
Vtoro site kaj mene go fatija i go pominaja od noga. Jas voopsto ne ni pojaviv simptomi pa ne se ni zamarav da se testiram. I ne ne go fatija od mene,ne se sekiraj.
Se iznavleckav po bolnici za vreme na pandemijata ne se sekiraj. Ne od so sakav, ajde ke recam sluzbeno.
P. S go preleza i ne stvori antitela. Primi vakcina i stvori. Hmmm
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.790
Габориве што протестираат не треба да се лекуваат од корона... Нит маски носеа, нит сакаат да се вакцинираат, кога колабрира здравството па први се бунат зашто немало услуга и место во болница...

Осакатени паразити...
....јас денес видов ем слушнав на Тв како ЗЗ во Кривогаштани дава изјава за новиот асфалтиран пат, а околу него најмалку 15 души без заштитни маски , нит под брада, нит на лакт никаде немаја нуту закачено, а и министерот Бочварски и околу него исто без заштитни маски, пази ваму @Trolejbus овие се влада кои треба да дадат пример, а не рандом луѓе кои протестираат, ама тоа тебе не ти се гледа, ама знаеш да ги наречеш луѓето што имаат уставно право да протестираат ,,паразити,, и ,,габори,, ...така да не ти вреди забелешката, проѕирен си ептен,
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Прочитај се што си пишал погоре па ке ти стане јасно.
Се е до имунитетот, се.
Па не баш. Короната не функционира на тој начин. Да беше до тоа со витамини и разни глупости да можеше да се спречи сите ќе правеа тоа. Немаше да биде глобална пандемија и преплавени болници.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.189
Поени од реакции
21.332
Прочитај се што си пишал погоре па ке ти стане јасно.
Се е до имунитетот, се.
Сакаш да кажеш млади профи спортисти и други млади луѓе кои здраво живеат лажат за лонг ковидот? Или тие што не може да ги прашаме повеќе?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Па не баш. Короната не функционира на тој начин. Да беше до тоа со витамини и разни глупости да можеше да се спречи сите ќе правеа тоа. Немаше да биде глобална пандемија и преплавени болници.
Дај просветли ме со некоја новост што досега ја немам прочитано, како функционира короната!?
Мене ме сака а маж ми не го сака:pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
До кај стасавме. Член кој се заразил и едвај глава крена сосе член од фамилијата, а сеуште имаат последици, мора да се брани што се вакцинирал против вирусот кој за малце ќе го кутнеше. Што не е во ред со вас?
Nikoj ne go napagja, samo go prasav oti e malce glupicko i nelogicno da se vakciniras a vekje si go prelezal. Tebe ne ti e vaka malce bezveze to?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.972
И на овој мозокот му измутирал:facepalm:
Од лудо полудо е работава дојдена.
Арно си кажува.

Релно меркава на Филипче е ретардирана, познавам еден куп луѓе и тоа постари кои се вакцинираа и сега секаде влегуваат без маска, жива сила не ебаваат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Дај просветли ме со некоја новост што досега ја немам прочитано, како функционира короната!?
Мене ме сака а маж ми не го сака:pos:
Направил тест за антитела за да е сигурен дека не го прележал асимптоматски?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.189
Поени од реакции
21.332
Nikoj ne go napagja, samo go prasav oti e malce glupicko i nelogicno da se vakciniras a vekje si go prelezal. Tebe ne ti e vaka malce bezveze to?
Напротив. Денојве во Америка неколку анти-ковидисти починале па викаа згрешиле што не се вакцинирале. После такво искуство не ми е ни најмалце безвезе, му се живее на човекот. Што е проблемот и да има имунитет плус да се вакцинира? Ќе му се деси нешто или?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ауу каква секта беа овие собраните денес. Фалеше само Бил Гејтс кукла забесена на импровизирана бесилка.

Просто да незнаеш кое е поголемо зло. Секташите со чип заговори, или самопрогласените доктори и научници.
Па да де, Q.
Мајк Тајсон и Гордана Гоџо.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Напротив. Денојве во Америка неколку анти-ковидисти починале па викаа згрешиле што не се вакцинирале. После такво искуство не ми е ни најмалце безвезе, му се живее на човекот. Што е проблемот и да има имунитет плус да се вакцинира? Ќе му се деси нешто или?
Починатите викаа дека згрешиле што не се вакцинирале? :D

И заеби емоции, емоции не се аргумент. Која е користа од вакцинирање после прележување?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Сакаш да кажеш млади профи спортисти и други млади луѓе кои здраво живеат лажат за лонг ковидот? Или тие што не може да ги прашаме повеќе?
Kakva vrska ima toa deka se sportisti i zdravo se hranat so imun sistem samo ti si znaes? Sigurno i smuti od krastajci redovno piele, izbegavale zacadeni prostorii i sekako planinarele ili trcale po 10 km na den. Ete sigurno ako izlezi virus od krastajca imuni ke bidat, za drugo ne veruvam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom