Дали некогаш сте слушале музика на радио?

Член од
20 јули 2021
Мислења
2
Поени од реакции
8
слушање музика на радио
Cметам дека е многу интересно, ве прави мелодичен кон музиката и се чувствувате толку олеснето, музиката нè тера да го опуштаме умот за да имаме повеќе идеи на работа, ни помага да ги зајакнеме вештините за слушање, читање и пишување, особено вештини за комуникација и презентација
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
Нема некој што не е слушал музика на радио(било дома, кола, итн)
...Инаку да, слушањето музика на радио е многу добра работа, права релаксација....Ем Ти Ви и остали канали - везе нема со оној филинг што го прави слушањето музика на радио.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
слушање музика на радио
Cметам дека е многу интересно, ве прави мелодичен кон музиката и се чувствувате толку олеснето, музиката нè тера да го опуштаме умот за да имаме повеќе идеи на работа, ни помага да ги зајакнеме вештините за слушање, читање и пишување, особено вештини за комуникација и презентација
Не, сите овде сме родени после 2014.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Кое слушање музика на радио? Денес 50 % од програмата се реклами, а и коа има музика шо има еден добар од земја да се удриш, сега ја слушаш песната, за 5 мин јас забораваш, тексто ко 5 годишно дете да го пишувало, такви се поп песните денес
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Јас немам кабелска ставено не гледам тв програми и кога сум дома поголем дел од времето ми е пуштено радио. Викса на сити радио си го поштувам насабајле со години, Ѓорги од прво македонско радио му ја поштувам емисијата за "животот" секоја недела од 10 до 11. После тоа и театарски приказни од 12, хикирику што ги слушав и пред 20 години како дете. Прво македонско радио му ги поштувам и вечерните програми, едни од ретките што имаат вечерни доцни програми со тивок глас, цитати, читања и говорења на разни теми проследена со соодветна музика. Life радио за радио со мн ретки реклами, кул лабави песнички. И други.. со тек на време некои фрекфенции повеќе ги слушам неки помалку и слично. Еј кога сме кај програмиве се потсетив пред 10тина години кога бев средно, факс стерео љубов имаше на фортуна со Ненад секој понеделник од 00 до 01 или 02 беше не ми текнува праќавме поздрави таму и нарачувавме песни мислам дека:D
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Слушам Капитол, имаат добра музика 90ти,80ти рани 2000ти. Другиве радија ми се или модерни шабани како антена5 со тие нивните тралалајки или класика шабанарија. Немаме некој избор на радија реално, ретко кое радио има избалансирана плеј листа и саглам диџеј што знае да склопи нешто. Иначе онлајн пратам повеќе радија што вртат 80ти, 70ти и многу добра музика открив благодарение на нив.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Poglupo nema od radio, pa uste nasabajle da te remetat so random bljuvotini....fala ama ne. Pustas na sabajle na primer dancing galaxy od Astral Projection do daska i putues. Za nakaj doma Hot Since 82 da receme i taka nataka, radio nikako i TV nikako.
 
Член од
20 јули 2021
Мислења
2
Поени од реакции
8
слушање музика на радио
Cметам дека е многу интересно, ве прави мелодичен кон музиката и се чувствувате толку олеснето, музиката нè тера да го опуштаме умот за да имаме повеќе идеи на работа, ни помага да ги зајакнеме вештините за слушање, читање и пишување, особено вештини за комуникација и презентација
слушање музика на радио
Cметам дека е многу интересно, ве прави мелодичен кон музиката и се чувствувате толку олеснето, музиката нè тера да го опуштаме умот за да имаме повеќе идеи на работа, ни помага да ги зајакнеме вештините за слушање, читање и пишување, особено вештини за комуникација и презентација
radio luisteren ова е местото каде што научив и слушав
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.558
Антена 5, Сити, Метрополис, Бубамара даваат 2 песни, потоа пуштаат реклами 30 минути... Ебати таквата програма.
Лајф и Капитол цепаат само со музика, имаат реклами и тие али ги даваат многу ретко, а и кратко траат.

На работа пуштам интернет радиа, Бубамара, Накси или полското РМФ, имаат голем избор на жарнови за слушање.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.095
Поени од реакции
3.464
Не, не можам да слушам музика на радио. Да ми се погоди некоја песна што не можам да ја смислам па да треба да го акнам од земја радиото.
 
D

dobramuzika

Гостин
секој ден на работа, кога следуваат вестите го гасам.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Јас слушам антена 5 од 9 до 10 сабајле.
СОУЛ РЕЛИ
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ех имаше едно време Багдад УХФ, нормално 81 ва и нормално во Ирак. На англиски беа дечките, врв музика цепаа.
Во Русија Радио Мајак го слушав. Трахемберг беше цар. Умре во емисија во живо :(
Од нашиве на времето Равел, сега чат пат втора.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom