Трансексуалност (општо)

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Проблемот на платформата на другарчињата на хомосите е "имај желба и можеш да посвоиш"! Не требало да се мешаме во туѓите животи!

Нема тука рамноправност или граѓански или човекови права. Децата припаѓаат помеѓу 2 родитела од различен пол. И кога ќе ги наречам (драгарчињата на хомосите) дволични, ми замеруваат. Едно е нормално, но не и сѐ ( и тоа по нивната општа дефиниција). Дволично мислам во однос на ставовите, а не карактерно.

Среќа наша што мнозинството се прашува. И да, ова не е нормално. Па уште почна да плаче бе! :pos:

А имаш нешто да кажеш за ова што цис-стрејтовците го прават?
Ова мене ми личи како не треба да им даваме деца на цис-луѓево
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990

А имаш нешто да кажеш за ова што цис-стрејтовците го прават?
Ова мене ми личи како не треба да им даваме деца на цис-луѓево
Децата припаѓаат меѓу мајка и татко.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Децата припаѓаат меѓу мајка и татко.
Ама јас ти најдов еден пример каде што мајката и таткото им го уништиле животот на децата. Ова мене ми докажува дека не смее да се дозволи дете на мајка и татко. НИКАКО.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Ама јас ти најдов еден пример каде што мајката и таткото им го уништиле животот на децата. Ова мене ми докажува дека не смее да се дозволи дете на мајка и татко. НИКАКО.
Децата припаѓаат меѓу мајка и татко.
Можам до утре да ја играм оваа игра. Децата припаѓаат меѓу 2ца полово различни родители. Зборувам за посвојувањето, секако.

пи.ес. Има 2 рода. ;)
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Можам до утре да ја играм оваа игра. Децата припаѓаат меѓу 2ца полово различни родители. Зборувам за посвојувањето, секако.

пи.ес. Има 2 рода. ;)

И за посвојување никако на 2 родово различни родители. Никако. Гледај што им прават - ова е сигурно исто за сите родово различни родители.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990

И за посвојување никако на 2 родово различни родители. Никако. Гледај што им прават - ова е сигурно исто за сите родово различни родители.
Полово, не родово. Родот си го следи полот. Сето тоа се утврдува при раѓањето и е проста биологија.

Нон-бајнери и останатите идиотизми учи си ги дома. Има 2 рода и 2 пола. ;)
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Полово, не родово. Родот си го следи полот. Сето тоа се утврдува при раѓањето и е проста биологија.
Кој ти е изворот на оваа информација? Биолозите не се замараат со род - бидејќи не е нешто што е биолошки вградено и нема да најдеш биолошка документација околу тоа. Општеството го измислило родот и може да го менува колку што сака.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Кој ти е изворот на оваа информација? Биолозите не се замараат со род - бидејќи не е нешто што е биолошки вградено и нема да најдеш биолошка документација околу тоа. Општеството го измислило родот и може да го менува колку што сака.
Тресеш глупости. Ете општеството не сака да го промени концептот за родот.

Споделуваш линкови каде родителите се процесуирани, а овој кој пика испотена машка цицка во устата на детето го носите на раце. Тој е маж и нема млечни жлезди.

Има 2 пола и има 2 рода. Просто.

Прво си досаден, крајно досаден. Ајде кај си досаден, не можеш да сврзен 2 логично издржани реченици. Потоа секојдневно трескаш глупости од епски размени. Ти реков читај повеќе, пред се историја. ;)
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Тресеш глупости. Ете општеството не сака да го промени концептот за родот.

Споделуваш линкови каде родителите се процесуирани, а овој кој пика испотена машка цицка во устата на детето го носите на раце. Тој е маж и нема млечни жлезди.

Има 2 пола и има 2 рода. Просто.

Прво си досаден, крајно досаден. Ајде кај си досаден, не можеш да сврзен 2 логично издржани реченици. Потоа секојдневно трескаш глупости од епски размени. Ти реков читај повеќе, пред се историја. ;)
Ама кај ти е информацијата од некој светски признат биолог за родот? Што има твоето мислење да го слушам за родот? Викаш дека тоа е проста биологија, што значи дека лесно можеш да го поткрепиш ова со некој научен извор ако е стварно така.

Еве за тоа дека има 2 пола можам да најдам милион извори. Ама за само 2 рода ништо не сум нашол досега.
Автоматски споено мислење:

Прво си досаден, крајно досаден. Ајде кај си досаден, не можеш да сврзен 2 логично издржани реченици. Потоа секојдневно трескаш глупости од епски размени. Ти реков читај повеќе, пред се историја. ;)
Сите мои аргументи се логички поткрепени. Ова го тресеш бидејќи не можеш добар противаргуметн да најдеш.
Автоматски споено мислење:

Ти најде еден пример како транс лица според тебе злоставуваат дете. Јас ти најдов дури 2 (дупло повеќе) како цис лицата го прават тоа уште стопати полошо. Користејќи ја истата твоја логика, не смее да даваме да се посвојува дете на цис лица. Ако на тоа се противиш, тогаш на самиот аргумент што ти го правиш си се спротивставуваш. Ти си тој што не знае логички да сврзува аргументи, брат.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Ама кај ти е информацијата од некој светски признат биолог за родот? Што има твоето мислење да го слушам за родот? Викаш дека тоа е проста биологија, што значи дека лесно можеш да го поткрепиш ова со некој научен извор ако е стварно така.
Ти викам родот си го следи полот. Во спротивно ќе има Х родови со Х заменки и тоа го уништува самиот јазик. Башка никој нормален нема да ги памети тие. Никој. Можеме и со слики да го удврдиш точниот род. Лесно е- дали е машки или женски. ;)
Проста биологија, 2 рода и 2 пола. Не можеш да дадеш научна елаборација (ниту пак доказ) дека си нон-бајнери. Макар имаш кратка сина коса, 10 обетки, 10 тетоважи, 100 кг на тебе и да се тешиш дека си посебен само затоа што си измислил род.

Седни и најди решение на некој општествен проблем. Може ќе дојдеш и до некој патент, а тоа значи и до некоја паричка. Вака седиш со рацете во жеб, играш кликери и бараш начин да бидеш посебен. Маж си, а тоа значи "тој". Еурека.

Тоа што се обидуваш да го наметнеш е крајно групаво, нема логика, никој нема да посегне да го изучува и да ги задоволи твоите желби, во спротивно С-16. Сега земи читај нешто и доста ми реплицираш со глупости. И така си на игнор, а наскоро ќе ти се приклучи и "СтефусРефус терам инает и одам контра без аргументи".
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Не можеш да дадеш научна елаборација (ниту пак доказ) дека си нон-бајнери.
No shit. Бидејќи ова е општествен конструкт, не научен елемент, како сите останати родови.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
No shit. Бидејќи ова е општествен конструкт, не научен елемент, како сите останати родови.
Значи не може да се докаже дека некој е нон-бајнери. Ок, така и си мислев. Сѐ е тоа во вашите глави. Твоите мисли (тука нема ни чувства) не се факт.

Доста ти беше. ;)
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916
Значи не може да се докаже дека некој е нон-бајнери. Ок, така и си мислев. Сѐ е тоа во важите глави. Твоите мисли (тука нема ни чувства) не се факт.

Доста ти беше. ;)
Не може биолошки да се докаже, не дека не може во социјален контекст да се докаже. Нон-бајнери личности генерално се облекуваат и се понашаат на поразличен начин од цис-лицата - тоа ти е доказ во социјален контекст дека некој е нон-бајнери.

Прашај си кој сакаш познат биолог и истото ќе ти го каже: дека не може род биолошки да се докаже - тоа значи дека не соодветсвува на полот во секој случај.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Не може биолошки да се докаже, не дека не може во социјален контекст да се докаже. Нон-бајнери личности генерално се облекуваат и се понашаат на поразличен начин од цис-лицата - тоа ти е доказ во социјален контекст дека некој е нон-бајнери.

Прашај си кој сакаш познат биолог и истото ќе ти го каже: дека не може род биолошки да се докаже - тоа значи дека не соодветсвува на полот во секој случај.
Поразлично се облекуваат. :pos:
Фантастичен аргумент. Браво.

Родот си го следи полот, тоа е веќе и на полето со психологијата. Така ако мојот сосед смета дека е мотор, треба да оди во посебна институција, а не да му викаат "томос (заменка за" тој") е сега добар, но пред 2 дена се удри во врата" (значи имал судар). Стар чоек е сепак, не догледува. А и се облекува поразлично. :toe:

Трескаш глупости. Не може да се докаже, нема факти, нема докази, што очекуваш од мене? Вака само инает си тераш. Ај доста ти беше, реплицирај колку сакаш, поентите си ги постигнав. ;)
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
71
Поени од реакции
49
Facts over feelings :drk:
Автоматски споено мислење:

49993063151_6dbcf15d26_b.jpg Полот нека си го следи родот, а сега лека ноќ. :P
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom