Најекономично греење и ладење

Член од
9 декември 2012
Мислења
888
Поени од реакции
957
Mora da su provodjenje testova vršili metodom " Zlate od Prilep " .
Текстот како што го прочитав,колку што знам англиски, е за клима во возовите. Што нема никаква врска со домашните клими.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
Naravno da se smijem , u stvari više se smijem onima koji su ih glorificirali , dizali u zvijezde , tim naivcima se smijem , eti vam japan :kezec:
Готово... еве веќе истрауматизиран сум од објавата! Ни аниме веќе нема да гледам исто, мислам дека ќе ме прогонува натписот за митсубиши и возовите во Јапонија...

П.С. Дај бре најдете си нормален живот негде!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Текстот како што го прочитав,колку што знам англиски, е за клима во возовите. Што нема никаква врска со домашните клими.
Ova e neviden skandal, ke iskacaat sega i drugi raboti, edno po edno, sramota...
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Ova e neviden skandal, ke iskacaat sega i drugi raboti, edno po edno, sramota...
Strašno ! Još strašnije je što se lažiranje specifikacija i performansi ne moze skrivati 20 godina bez da nemaš neku ispomoć u prikrivanju od strane nadležnih institucija..
Ko zna šta još moze da izadje na površinu ako bude volje od nadležnih institucija Japana da se istraga proširi i na ostale segmente..
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Ova e nevideno za vakov brend 35god da lazira podatoci.
IMG_20210702_234610.jpg
Ostavki pocnaa da letaat, CEOto prv nebare ke im go ispere sramot.
IMG_20210702_233548.jpg


IMG_20210702_233619.jpg

Kolku se samo civilizirani, se izvinile sto lazirale 3 decenii
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Многу загрижени за возов во Јапонија, на нашиве кинески му треба 3 сати да стаса од Битола до Скопје за клима да не прајме муабет има се вика ПРОМАА отвараш пеџенрето
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Замисли да треба ваква ифнормација да излезе за друг бренд, ќе треба да има дефектори во јужна кореја и јапонија да може да кажат нешто иначе лета главата.

Communism is shit...
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.867
Nećešmi vjerovati ali očekivao sam baš ovakvu aferu...
И ја, за ако им падне цената да си зеам уше една.
Mora da su provodjenje testova vršili metodom " Zlate od Prilep " .
Метода ја научив од Грее тестерите пред 2 години кога се приклучив на форумов.
Ova e nevideno za vakov brend 35god da lazira podatoci.
Така е тоа кога фирмите сами си ги пишуваат јачините на декларациите... без некој надворешен да ги тестира и потврди или демантира.
Можам да замислам што би се открило за Грее уредите ако некој покрене вакви испитувања.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
И ја, за ако им падне цената да си зеам уше една.

Метода ја научив од Грее тестерите пред 2 години кога се приклучив на форумов.

Така е тоа кога фирмите сами си ги пишуваат јачините на декларациите... без некој надворешен да ги тестира и потврди или демантира.
Можам да замислам што би се открило за Грее уредите ако некој покрене вакви испитувања.
Ti sto mislis, deka nikoj ne pravel dosega takvo nesto kon Gree?
Pravele, ama nemali nikakov problem, vo Kina leta glava za takvo nesto ili mislis deka go cekaat Zlate so negovata labaratorija.... Hahahahaha
Prijavi se vo Mitsu da im gi testiras, mozebi tvoite rezultati ke gi spasat od blamot.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Ti sto mislis, deka nikoj ne pravel dosega takvo nesto kon Gree?
Pravele, ama nemali nikakov problem, vo Kina leta glava za takvo nesto ili mislis deka go cekaat Zlate so negovata labaratorija.... Hahahahaha
Prijavi se vo Mitsu da im gi testiras, mozebi tvoite rezultati ke gi spasat od blamot.
Se gleda deka market share strasno vi opagja, i imate dosta vreme za glupostive na forumov. Sto ako napravis share na ovaa vest sto apsolutno nema vrska so klima uredite vo Evropa. Pa sega demek ajde dojdete kaj nas nie sme No1. Vivax ve gazi, Hisense opasno ve trese, Midea isto taka a ti ciljas nakaj Mitsubishi, pa daj bre botovi borbata nasocete ja kon ramnite na vas. Kakvi botovi ste :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Se gleda deka market share strasno vi opagja, i imate dosta vreme za glupostive na forumov. Sto ako napravis share na ovaa vest sto apsolutno nema vrska so klima uredite vo Evropa. Pa sega demek ajde dojdete kaj nas nie sme No1. Vivax ve gazi, Hisense opasno ve trese, Midea isto taka a ti ciljas nakaj Mitsubishi, pa daj bre botovi borbata nasocete ja kon ramnite na vas. Kakvi botovi ste :)
Pusti zelbi.... Hahahaha, tie OEM i brendcinja sto gi spomnuvas Gree ne gi primetuva kaj nas.
Zemi podobro ispitaj, guzva e vo Gree red se ceka i ke se ceka zatoa sto e No. 1
 
Член од
3 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
6
Здраво, малку ве читав но не сум сигурен дали е пишано ова што ме интересира: Aко може некој да ме посоветува која би била најдобра варијанта за клима 3,5kw, наменета првенстено за греење, за површина 30-35 м2 дневна со кујна, во стан со пвц дограма и стиродур 3см од внатрешната страна на ѕидот, станот е на среден кат во Гевгелија.
Изборот е следен: Vivax ACP-12CH35AERI R32, Mitsubishi MSZ-HJ25VA/MUZ-HJ25VA, Haier TUNDRA GREEN AS35TADHRA-CL/1U35MEEFRA


Сите се околу 27.000 ден.

Благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom