Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Ukazzz 117 :oftopik: :oleee::oleee::oleee::oleee::oleee: Site da si docekate
Нека ти е честито и нека ти донесе исполнување на секој твој план кој си го поставил! Ете си дојде и твоето.... браво! Чекаме да го видиме твоето искуство во Софија како ќе поминеш! :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.432
Поени од реакции
9.154
@Ochaen_domakin и @иванyyy
Нека ви е честито. Тоа што ми пискате кога ве карам е друго 20 и не ви го земам за зло, напети сте пред указ.

Напишете (откако ќе резервирате) на која дата Ви е потпишан указот.
Со среќа во Софија, ако ништо друго имате доволно инфо тука на форумот што и како за таму.
Потоа среќно со пасошите!

После 14h ќе бидам слободен да ги проверам следните бројки од списокот на Алтаир па да видиме дали има и др укази денес освен овој...

EDIT:
Засега што проверив преписки (преку конзулски пат) нема промена од финална во положително, ниту од положително во указ.
 
Последно уредено:

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
@Ochaen_domakin и @иванyyy
Нека ви е честито. Тоа што ми пискате кога ве карам е друго 20 и не ви го земам за зло, напети сте пред указ.

Напишете (откако ќе резервирате) на која дата Ви е потпишан указот.
Со среќа во Софија, ако ништо друго имате доволно инфо тука на форумот што и како за таму.
Потоа среќно со пасошите!

После 14h ќе бидам слободен да ги проверам следните бројки од списокот на Алтаир па да видиме дали има и др укази денес освен овој...
23.06.2021 е потпишан указот
 
Член од
28 мај 2021
Мислења
27
Поени од реакции
64
Нека ти е честито и нека ти донесе исполнување на секој твој план кој си го поставил! Ете си дојде и твоето.... браво! Чекаме да го видиме твоето искуство во Софија како ќе поминеш! :)
Fala
Автоматски споено мислење:

Koja data si polezitelno
3 noemvri 202
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Претераа со финална ,никој нема никакво инфо ?
Bas ne mogu nikakvu info da dobijem u vezi finalne. Kontaktirao sam nekoliko posrednika i svi kazu: izbori su tamo sada, tako je uvek u vreme izbora. To je odgovor. Nista se ne zna.
Samo da ne stanu sa potpisima, ako nastave da potpisuju ukaze onda cemo mi kratko cekati potpis, to je uteha...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
A ulazi da li je to samo nekoliko prepiski uključeno u ukaz ili......?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Дечки некој што закажувал за интервју од Амбасада во Скопје?
Дали пробал да отиде позади во амбасада за побрзо да му се закаже или мора телефонски на тој 058058555 бројот?

Sвонев таму и ми рекоа декември 2022 година. па прашање ми е дали некој пробал да заврши директно во амбасада?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom