Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.580
Џејмс Бонд после една година во Македонија. Живеел близу пазарчето каде се делка ракија секое сабајле со варени јајца и туршија.


1624875240097.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хмм, искрено не знам зошто на Вивалди имаш толку реклами.
Јас немам ниту една екстензија за Вивалди, многу ретко го користам, а сепак не покажува ниту една реклама.
Да не ти е некоја прастара верзија што нема вграден блокатор?

Можеби у HOSTS ми се блокирани...
Сеа тестирав, на виртуелка „гола“ кај што немав Вивалди, инсталирав, и се појавуваат сите тие реклами.
Така да кај мене веројатно у HOSTS се блокирани.

Ах, не, еве ја опцијата што треба да се одбере, по дифолт не е пуштена.
Веројатно на хостов ја иам вклучено одамна и сум забораил.
1624980441987.png
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.580
Да не ти е некоја прастара верзија што нема вграден блокатор?
Вчера го симнав.
Не знам зашто е така ама не ни планирам да го користам па нема ни да му се замарам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Вчера го симнав.
Не знам зашто е така ама не ни планирам да го користам па нема ни да му се замарам.
Ја се позамарав дочитај го постот.
@Zlatikevichius префрли ги постовиве некаде у софтвер
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Вчера го гледав The Little Things. Просечен филм, онака 6/10. Ама ме изненади глумата на Рами Малек. Слободно ќе речам катастрофа, една од најлошите перформанси што сум ги гледал во последно време. Дрвена кукла ќе покажеше повеќе емоции.

Пошто не сум го гледал во ништо друго освен како Фреди Меркјури (каде искина и заслужено лапна Оскар), добар актер е само не му се погоди улогата или Bohemian Rhapsody му беше кец на десетка?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
На крајот од филмот да има огромен зрак некаков, ласер што има вертикален правец од површината на земјата до небото. Да пука во насока нагоре у небо, или обратно одозгора надоле у земја. Да се гледа на хоризонтот у еден огромен гро-план.

Не признаам филмови што немаат вакво нешто.

вака нешто:


 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.338
Поени од реакции
27.901
The Gray Man, денес почнаа да го снимаат кај мене на улица. Ни најавија да очекуваме следните 2 дена многу пукање, експлозии и бркотници со коли. Велат еден од поскапите филмови на Нетфликс ќе биде. Рајан Гослинг, Ана де Армас и Крис Еванс треба да бидат тука негде. За двајцава I don't give a fuck ама за Ана т.е. Џои од Блејд Ранер :love:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.739
Поени од реакции
38.986
The Gray Man, денес почнаа да го снимаат кај мене на улица. Ни најавија да очекуваме следните 2 дена многу пукање, експлозии и бркотници со коли. Велат еден од поскапите филмови на Нетфликс ќе биде. Рајан Гослинг, Ана де Армас и Крис Еванс треба да бидат тука негде. За двајцава I don't give a fuck ама за Ана т.е. Џои од Блејд Ранер :love:
може кафе да им свариш едно кога ќе дојдат да снимаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom