Најекономично греење и ладење

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.933
Поени од реакции
8.096
Иначе до пред две години продаваа ломо по 20000 со еев, ама очигледно ножицата и стрижењето овци поисплатлив бизнис е.

Од ломо и хансол до пулар и гтеч. Три класи послаб квалитет по повисока цена.

На здравје.

Затоа Тундра, и да си немате гајле. Докажан квалитет со Еуровент сертификат.
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Uporedi sve ostale proizvodjače šta su nudili prije dvije godine a šta sada nude , pa vidjećeš razliku.. I to osjetnu...
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
Иначе до пред две години продаваа ломо по 20000 со еев, ама очигледно ножицата и стрижењето овци поисплатлив бизнис е.

Од ломо и хансол до пулар и гтеч. Три класи послаб квалитет по повисока цена.

На здравје.

Затоа Тундра, и да си немате гајле. Докажан квалитет со Еуровент сертификат.
Pred da tresnes nesto treba da gi poznavas modelite.
Nikigas model na Lomo so EEV ne bil 20'000.
Model Lomo Eco od sekogas bil so kapilara i bil 19'990.
Автоматски споено мислење:

Uporedi sve ostale proizvodjače šta su nudili prije dvije godine a šta sada nude , pa vidjećeš razliku.. I to osjetnu...
Kad bi znao da uporedi, dobro bi bilo, ali covek nezna pa lupa.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
Од листов заклучив една работа!
1.Или "заборавиле" да го пишат греачот!?
2.Или стварно дава 2.7кв ама со КОП 1,5 и дваесет минути дефрост на -7!
Трето нема!
Hahahaha, pusti zelbi....
Pozdrav od GREE No.1
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.313
Поени од реакции
15.547
Дајте совет како да го решам капењето на климата, цревото е ставено ама сепак капе на ладење, дали е нормално и како да го решам да не ми се качува комшиката да ме замара?
Иначе не е пристапна многу климата :)
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Дајте совет како да го решам капењето на климата, цревото е ставено ама сепак капе на ладење, дали е нормално и како да го решам да не ми се качува комшиката да ме замара?
Иначе не е пристапна многу климата :)
Кога е на ладење, капе конденз од внатрешната единица. Значи не е толку битно дали надворешната ти е пристапна, туку побитно е како е спроведено цревото за конденз. Многу често тие цревца се крута пластика и пукаат од сонце и тек на време.
Е сега кога би објаснил од кај капе...?
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.756
Поени од реакции
4.105
Дајте совет како да го решам капењето на климата, цревото е ставено ама сепак капе на ладење, дали е нормално и како да го решам да не ми се качува комшиката да ме замара?
Иначе не е пристапна многу климата :)
Po defolt monterot crevceto od kondenzot što se dobiva pri ladenje vo snop so site cevki i el.kabli go nosat do nadvorešnata edinica i tamu go sproveduvaat vo kadičkata od nadv. edinica. Normalno e da kape, ako nekomu mu smeta treba crevceto da go usmeriš prigodno vo nekoj sad ili vo pravec kade nema da pravi problem.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.933
Поени од реакции
8.096
Дајте совет како да го решам капењето на климата, цревото е ставено ама сепак капе на ладење, дали е нормално и како да го решам да не ми се качува комшиката да ме замара?
Иначе не е пристапна многу климата :)
Јас пријателе не би го решил овој проблем цело лето.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.279
Поени од реакции
5.299
Ja pocnavte li sezonata na ladenje gi sefrosavte li na Lasenje klimive godinava ?

Jas denes ja pustiv toplo e ne se trpi zeskovo
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
197
Дајте совет како да го решам капењето на климата, цревото е ставено ама сепак капе на ладење, дали е нормално и како да го решам да не ми се качува комшиката да ме замара?
Иначе не е пристапна многу климата :)
Pa zavisi sto komshika imas… dali da go resavas problemot ili da prodolzi da se kacuva :)
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Ja pocnavte li sezonata na ladenje gi sefrosavte li na Lasenje klimive godinava ?

Jas denes ja pustiv toplo e ne se trpi zeskovo
Да, и увидов дека Tosot Muse ECO има низок трошок на ладење ( спушти до 130w ) за разлика од Gree Fairy 3.5kw за која не бев сигурен дали лади или грее во однос на трошок :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom