Најекономично греење и ладење

Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
Od licno iskustvo da im posocam na idnite kupuvaci na inverter da ne go zemaat vo razmisluvanje GREE inverter ured ako bi im smetalo sto nema dobra modulacija ,bidejki nema modulacija na greenje pod 545w toa e minumumot i samata modulacija ne se odviva so 10-20w tuku so skokanja od 100+w,i gracot na tacna na temperatura 0 i -1 do -22 vo miruvanje na isklucena klima od dalecinsko trosi 80w na cas , a ifeel opcijata raboti taka sto dalecinskoto mora da ima neprecen pogled kon klimata i info za temperatura ispraka na sekoi 8minuti.
Jas imam dve gree gtech 3.5kw i dvete identicno rabotat ,update nema ostanuvate zaglaveni so firmware sto go dobivate pri isporaka so klimata ,e sega vo odnos na defrost ,toj e redok i mogu brz no nema info na displej deka se odviva defrost ,a vo mod na ladenje klimata e perfektna necujna i raboti so 164w najnisko ,ako nekoj ovde velat deka klimata e za greenje vsusnost za ladenje e daleku podobra.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.251
Поени од реакции
5.228
Лепи ама и ти ја претера!
Сто пати ја имаше пофалено таа тст, незнам уште колку пати ја имаше препорачано!?
Тешко и горко на тој што ќе ве послуша(л) вас заедно со СвБ!
Човек на тепка да одбере клима подобар избор ќе направи отколку вашиве(и на двајцата) совети да ги слуша!
И дај престани да ја спамуваш темава!!!
Ne ja Spamiram temava tuku mislev deka za 17.990 denari kolku sto bese T.S.T se dobuva mnogu solidna klima kako sto bese prectaveno toa od proizvoditelot no za zal ne e taka.

Zatoa rekov covek najubavo uci od sopstvenite greski !!!
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
Eve od aplikacijata potvrda deka nema nadgradba iako ednata fabricki e so ponov softver i ponova eden mesec .


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
942
Поени од реакции
996
Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
I ovaj dokument ako dobro go razbiram ako ne neka me popravi strelec ,na ponudata mi bese kazano deka kupuvam 3.5kw a ovaj dokumentov od GREE veli deka sum kupil declared capacity 2.8kw ,ako e taka ni 3ka ne mi prodale .


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.483
Поени од реакции
2.773
Od licno iskustvo da im posocam na idnite kupuvaci na inverter da ne go zemaat vo razmisluvanje GREE inverter ured ako bi im smetalo sto nema dobra modulacija ,bidejki nema modulacija na greenje pod 545w toa e minumumot i samata modulacija ne se odviva so 10-20w tuku so skokanja od 100+w,i gracot na tacna na temperatura 0 i -1 do -22 vo miruvanje na isklucena klima od dalecinsko trosi 80w na cas , a ifeel opcijata raboti taka sto dalecinskoto mora da ima neprecen pogled kon klimata i info za temperatura ispraka na sekoi 8minuti.
Jas imam dve gree gtech 3.5kw i dvete identicno rabotat ,update nema ostanuvate zaglaveni so firmware sto go dobivate pri isporaka so klimata ,e sega vo odnos na defrost ,toj e redok i mogu brz no nema info na displej deka se odviva defrost ,a vo mod na ladenje klimata e perfektna necujna i raboti so 164w najnisko ,ako nekoj ovde velat deka klimata e za greenje vsusnost za ladenje e daleku podobra.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ako ziveete vo soba bez izolacija, so dupki na prozorci, so dupki vo podot, ke bidete stopleni samo so GREE klima.
Mozebi ke vi trosi 500W, ama ke bidete stopleni.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
942
Поени од реакции
996
Ako ziveete vo soba bez izolacija, so dupki na prozorci, so dupki vo podot, ke bidete stopleni samo so GREE klima.
Mozebi ke vi trosi 500W, ama ke bidete stopleni.
Ако си толку сигурен зашто уште не си купил Грее клима?Зашто уште се мислиш?
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
Ako ziveete vo soba bez izolacija, so dupki na prozorci, so dupki vo podot, ke bidete stopleni samo so GREE klima.
Mozebi ke vi trosi 500W, ama ke bidete stopleni.
Garantiram deka ke bidat izbudaleni od ukluci iskluci ,i zatoa ne ja ni koristam ne se spija , otvoreni vrati i vivax 5.5 gi gree dvete prostorii vkupno 50m² so potrosuvacka od 667w ,a za tebe ponuda ako tie odlicna kantava gree 23000denari so se bakarna instalacija od 3metri pa toplise ti .
GREE e top klima za on off ciklusi .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.483
Поени од реакции
2.773
I ovaj dokument ako dobro go razbiram ako ne neka me popravi strelec ,na ponudata mi bese kazano deka kupuvam 3.5kw a ovaj dokumentov od GREE veli deka sum kupil declared capacity 2.8kw ,ako e taka ni 3ka ne mi prodale .


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Da procitas malce pred da trolas.
Tvojata klima po kapacitet e mnogu nad drugi 3.5kw vo taa klasa.
Od site preporaki na LEPI e barem za 1kw pojaka.
Nego kazi dali bese stoplen zimoska, ili nemozese da se stoplis so nea?
Автоматски споено мислење:

Грее клима никогаш не работи со помалку од 500 вати.
Taka e, vo garaza da.
Автоматски споено мислење:

Uste eden pozdrav od GREE No.1
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
I ovaj dokument ako dobro go razbiram ako ne neka me popravi strelec ,na ponudata mi bese kazano deka kupuvam 3.5kw a ovaj dokumentov od GREE veli deka sum kupil declared capacity 2.8kw ,ako e taka ni 3ka ne mi prodale .


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Биди среќен и тие 2.8kw ако ги вади!
И да! Ти си првиот што јавно постира на овој форум product fische од грее уред кај што јасно се гледа дека има вградено и греалка!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.483
Поени од реакции
2.773
Биди среќен и тие 2.8kw ако ги вади!
И да! Ти си првиот што јавно постира на овој форум product fische од грее уред кај што јасно се гледа дека има вградено и греалка!
Koga bi gi postiral za Vivax na lepi, bi se slogiral.
Ajde stavete gi za site drugi brendovi, panika ke ve fati.
Автоматски споено мислење:

Не само во гаража. Тоа е нејзиниот минимум на работа. Бројни примери од корисниците го потврдуваат тоа
Ti namontiraj si ja kako treba, bez da davas soveti na monteripa posle zbori.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.251
Поени од реакции
5.228
Garantiram deka ke bidat izbudaleni od ukluci iskluci ,i zatoa ne ja ni koristam ne se spija , otvoreni vrati i vivax 5.5 gi gree dvete prostorii vkupno 50m² so potrosuvacka od 667w ,a za tebe ponuda ako tie odlicna kantava gree 23000denari so se bakarna instalacija od 3metri pa toplise ti .
GREE e top klima za on off ciklusi .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Vivax e mnogu poekonomicen od Gree toa e fakt.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom