Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Подобра од таа што ја имам чини 26-28 000 денари.
Уште подобра чини 40 000 со монтажа.

Ова е од искуства на корисници, не на продавачи.
Da ti dadam 20000 za taa sto ja imas?
Mislam deka e ok, em ke se ratisas, em jas sreken.... super klima za dzabe.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
827
Поени од реакции
893
Tuka imas 3 modela na Midea i eden model na Gree.
Prasaj po luge ili monteri saglam, koj ima Gree i koj ima Midea, ke dobies najdobar sovet.
Автоматски споено мислење:


Podobra od taa sto ja imas cini min Eur 1500. Ti si znaes najdobro.
Автоматски споено мислење:

Midea se slednite brendovi, ST/Inventor/MDV/Vivax/Carrier ....i uste mnogu no name brendcinja.... taka da imas izbor
Дечкото праша тука,на форумот,дали има некој искуство со овие клими.Јас имам со оваква Мидеа,и од искуство тоа знам.Значи инвертер клима моделира,Грее клима манипулира.Панелката на Бош што ја имам подобро модулира, него ли Грее.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Дечкото праша тука,на форумот,дали има некој искуство со овие клими.Јас имам со оваква Мидеа,и од искуство тоа знам.Значи инвертер клима моделира,Грее клима манипулира.Панелката на Бош што ја имам подобро модулира, него ли Грее.
Taa na Bosch ti e super, a i taa sto modelira.... Hahahha.. Boze boze koj se dava sovet.
Moze edno ekspreso..... Hahahaha
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Јас имам Gree Fairy од мината есен и ќе кажам дека лажно рекламират за некои ствари.
Ми кажаа дека не праве дефрост кое не тачно. Коа беше минус 10-15 на секој саат ипол дефростираше. Тоа е 5-6 мин само, и воопшто не е битно. За 5-6 мин нема да се изладе собата.
Битното е дека лажат. Иначе модулира ама и стално си праве он оф. Генерално е добра.
Ја сум задоволен, се покажа добра на -15 у соба од над 20 и кусур квадрата неизолирана.
И со wifi не успеав да ја поврзам на мобилен. Могуќе е и да нема у неа уградено. Тоа ќе ги прашам
монтерите на есен коа ке доаѓаат на годишно одржување.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
827
Поени од реакции
893
Taa na Bosch ti e super, a i taa sto modelira.... Hahahha.. Boze boze koj se dava sovet.
Moze edno ekspreso..... Hahahaha
Не е совет . Искуство е. Забрането ли е да споделам искуство? Бошот е инвертер за Грее,2,5 киловати на минус 30 дава излезна топлина,а подобро модулира.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Јас имам Gree Fairy од мината есен и ќе кажам дека лажно рекламират за некои ствари.
Ми кажаа дека не праве дефрост кое не тачно. Коа беше минус 10-15 на секој саат ипол дефростираше. Тоа е 5-6 мин само, и воопшто не е битно. За 5-6 мин нема да се изладе собата.
Битното е дека лажат. Иначе модулира ама и стално си праве он оф. Генерално е добра.
Ја сум задоволен, се покажа добра на -15 у соба од над 20 и кусур квадрата неизолирана.
И со wifi не успеав да ја поврзам на мобилен. Могуќе е и да нема у неа уградено. Тоа ќе ги прашам
монтерите на есен коа ке доаѓаат на годишно одржување.
Stom te gree na - 15C vo neizoliran prostor super si e klimata.
Toa sto nemozes da go povrzes wi-fi to, ne e do klimata, do tebe t.e. ne si ja konektiral kako treba.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Da ti dadam 20000 za taa sto ja imas?
Mislam deka e ok, em ke se ratisas, em jas sreken.... super klima za dzabe.
Јас веќе пишав цена порано. Тундра за неа, оваа ја давам со инсталација. Барам неквалитетна клима за супер клима (според твоето тврдење). Ако веќе е супер клима, тогаш тундрата е мала цена за неа.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.144
Поени од реакции
4.993
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Jas da ja sitnam T.S.T i ke odberam pomegu ovie 2 modeli


ЕЦИ,ПЕЦИ,ПЕЦ koja ke se padne taa.
U brate jest ti napredak , ja kontam biće daikin perfera optimizirana za grijanje koliko si navalio da mijenjaš kad ono vivax...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.144
Поени од реакции
4.993
U brate jest ti napredak , ja kontam biće daikin perfera optimizirana za grijanje koliko si navalio da mijenjaš kad ono vivax...
Vivax ima odlicni modeli
A konkretno Vivax Aemi ( Midea ) odlicno modulira ne pravi bezpotrebni suvi defrosti
Za razlika od Vivax
T.S.T ( Gree ) ne modulira pravi bezpotrebni suvi defrosti
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Vivax ima odlicni modeli
A konkretno Vivax Aemi ( Midea ) odlicno modulira ne pravi bezpotrebni suvi defrosti
Za razlika od Vivax
T.S.T ( Gree ) ne modulira pravi bezpotrebni suvi defrosti
Ne znam vala ovde kod mene u bosni malo ko vivax namjenski uzima za grijanje , ja ne znam još nikog , uglavnom za hladjenje i dogrijavanje , i dosta se prodaje.... Za grijanje od kineza gree , ove ostale midea , hisense , haier su dosta manje zastupljene a i ne vidim da imaju nešto posebno izbor za grijanje, većinom osnovni modeli , te od japanaca mitsu , fujitsu , daikin , uglavnom ovi ulazni modeli..
No dobro je čuti i iskustva s vivaxom na grijanju ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom