Најекономично греење и ладење

D

Deleted member 12196

Гостин
Nema nikoj nikogas da dojde, zatoa sto monterite ne se luge da se zaebavas so niv kako tebe ke ti prdne.
Stavi ja klimata tuka, posto si umen, a posle site ti se vinovni.
Od takvi pacienti preku takvo.
Автоматски споено мислење:

Treba da ja zdrvat montazata 250 evra, pa da vidis.
Јас му реков внатрешната да ја постави на тераса, ама тој не ме послуша.
А за надворешната му реков да ја сврти наопаку, пак не ме послуша.

Доста спинуваш дека јас сум барал тука да биде наместена. Не поминува веќе тоа. Не можеш да ја покриеш нестручноста на монтерот кој е овластен од ваша страна. И не е само до монтажата, климата е со такви карактеристики. Не модулира како што треба.

Да, да пациенту, преку таквото од такви продавачи и такви монтери.
Автоматски споено мислење:

С грее ме ги стоплел :kuracc: :kuracc::pos:
Автоматски споено мислење:

Незнам што се замарате со Ботовите од грее, мизерија од луге кои и покрај официјален документ и пази од Грее сервис, за модулација на климата кај G-tech оти ја нема,тие сепак се дрски и безобразни, па уште и си го трошите времето и енергијата со вакви луѓе за нив е само оваа:
:kuracc::kuracc::kuracc:
Ако не се замараме ќе има и други „пациенти“ кои ќе наседнат на нивните лаги. ВИСТИНАТА треба да излезе на ВИДЕЛИНА.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
Ima tuka bajagi botovi koi se spremni za leten odmor.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
@Паланчански @Sv B

да не треба да се одморите од темава на недела две? :)
Можеби треба.

Пред тоа да му порачам на @Sv B да дојдат стручни лица и да ја постават климата каде треба и како треба. Не 250€, плаќам 300€, ама сакам да работи према она што го декларираа кога ја купував. 180W миниум, не 800W.
Ракавицата е фрлена, сега тие се на потег. Нека го прифатат предизвикот или нека признаат дека лажат и манипулираат со податоци.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.165
Поени од реакции
13.768
Можеби треба.

Пред тоа да му порачам на @Sv B да дојдат стручни лица и да ја постават климата каде треба и како треба. Не 250€, плаќам 300€, ама сакам да работи према она што го декларираа кога ја купував. 180W миниум, не 800W.
Ракавицата е фрлена, сега тие се на потег. Нека го прифатат предизвикот или нека признаат дека лажат и манипулираат со податоци.
Без навреди докажувајте се до бесконечност ако сакате :)
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
@Паланчански @Sv B

да не треба да се одморите од темава на недела две? :)
Јас за пуканки јадење ја отворам темата, ама ако си бан давател тогаш не недела две него трајни банови треба, со недела две ништо пак по старо се, види некоја страна нагоре или под тебе. Мое мислење се ова од монтери/продавачи на клими треба да јадат траен бан од аспект што нивните мислења не се објективни него гледаат само да продадат производ и нивното мислење не можи да е објективно, заради тоа и некој што се нови неможат да проценат кој им дава мислење. Форумот е создаден за споделување искуства, посставување прашања, а не за промоција на производ низ профил на форум, за тоа си има Веб страни, продажни салони и така натаму.
Мојте два денари, сеа ќе си се вратам на темите за кување :)

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Без навреди докажувајте се до бесконечност ако сакате :)
Се согласувам. Ама врати се назад и погледај од вчера. Кој прв почна, колкумина навреди итн? Не може да има докажување ако некој во недостиг на аргументи преминува на навреди.

Земај камшик в раце и почнувај по ред. Кој навредувал, веднаш бан. Потоа следниот, па следниот...
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
Можеби треба.

Пред тоа да му порачам на @Sv B да дојдат стручни лица и да ја постават климата каде треба и како треба. Не 250€, плаќам 300€, ама сакам да работи према она што го декларираа кога ја купував. 180W миниум, не 800W.
Ракавицата е фрлена, сега тие се на потег. Нека го прифатат предизвикот или нека признаат дека лажат и манипулираат со податоци.
Kaj tebe mislam deka nikogas nema da dojdat, na tolku navredi i nesoodveten odnos kon monterite.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Мое мислење се ова од монтери/продавачи на клими треба да јадат траен бан од аспект што нивните мислења не се објективни него гледаат само да продадат производ и нивното мислење не можи да е објективно, заради тоа и некој што се нови неможат да проценат кој им дава мислење.
Не само што нивните мислења не се објективни, тие намерно манипулираат со податоци и ги доведуваат потенцијалните купувачи во заблуда.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Kaj tebe mislam deka nikogas nema da dojdat, na tolku navredi i nesoodveten odnos kon monterite.
Два месеца културно ги молев да дојдат. Да не треба да клечам и да молам? Толку им се способностите, за жал.

Бараш 250€ за монтажа, понудив 300€ за премонтажа. Ајде, нафати се ако имаш храброст. Ама знаеш дека губиш, затоа повторно завлекуваш на друга страна.
Автоматски споено мислење:

Tvoeto mislenje e nerelevantno, tolku.
Потенцијалните купувачи нека ценат кое мислење е релевантно, кое не е релевантно. Дали на корисникот кој ги изнесува вистинските податоци или на продавачот кој по секоја цена се труди да продаде парче повеќе, макар и со лажни податоци. Мој доказ е климата, на што ќе се повикаш ти?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.165
Поени од реакции
13.768
претходните мислења се избришани, немав време да гледам кој прв почнал дека не сме во прво одд веќе!

секој нека си се докажува колку што знае и умее ама на културен начин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom