Кој и што најмногу ве нервира во животот ?

Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Лицемерие!

Јас го делам на две подгрупи: дефанзивно и офанзивно.

Окej, сите сме лицемери на некој сопствен начин. Дефанзивното лицемерие според мене е прифатливо и оправдано донекаде, се користи со цел да прикрие одредена моментална состојба, но она офанзивното е тоа кое најмногу ме вади од такт. Лагано го употребуваат крлежи со цел да искористат одредено добро од другите и да им наштетат за возврат. А што е најтрагично... бесрамно се вртат околу тебе, ти глумат пријатели и покрај тоа што не те поднесуваат.
(Звучи како да зборувам за мала група на луѓе а?) ;)

It's ok World, we know how it works! (y)
.....

Значи брату... можеш да бидеш и духот од ламбата, ако си дупе и не те сакам - не те **** ни 2х100

Преферирам да играм toe to toe. Не можам и не сакам да им се пикам под кожа на луѓе што не ги сакам. Не куропушачам и не се лижам кај никого по нити еден основ. Едноставно ако сум кул со тебе тоа значи дека те ценам, а ако не сум... in that case we have some issue.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Ме нервирааат ропаците од пред кооперација кои едина цел у животот им е да се соберат и локаат пиво ко волови и да се оговараат луѓето како минат како тие биле неморални, недомаќини, курви и сл додека нив и фамилии и куќи им се распаѓаат
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Рецимо ограничење 80 километри на сат, а тој пред мене лабаво шиба со максимум 40 километри на сат, па матер му ебем што психа треба да имаш за да излезеш од дома и да нервираш 20 луѓе позади тебе...

Исто така денеска што ми се деси... одам во полиција да пуштам во архива нешто, архиварката со само што излакирани нокти ми вели не ти треба ова, викам што, виками немаш потреба од ова, одговарам ок удри ми печат на примерот за мене па што сакаате му правете и на што истата одговара неможам да ти го примам и тука мене ми пуца филм и викам која си ти да одлучуваш дали ке го примиш или нема да го примиш и оваа лабаво ми одговара еве не ти го примам, искоментирав на глас кај ве наоѓаат бе овакви да ве запослуваат другите ме гледаат кои исто така роса не ги роси... резиме страшно ми скакаат по живци ликови партиски запослени кои се уфилмани дека се на позиција во пентагон и од нив зависат многу работи, а уствари се обични административци кои за 300 евра лижат гзови на шефовите.

Инаку отидов и го пуштив поднесокот по пошта, поштарката чудно ме гледа и ми вика што пушташ по пошта во институција која е на километар од пошта, можеш во архива кај нив директно... одговарам боље не ме прашувај.
Имав исто лошо искуство и јас во архива во МВР. Поднесувам барање кај вработената во архива и прв пат идам и знам секаде речиси бараат лична карта на увид, па вадам лична карта од џебот и кога почна да вика вработената: ,,Кој ти кажа да вадиш лична карта, Јас не ти кажав да вадиш лична карта, тргни ми ја од пред очи, не ми треба личната карта .. Еј што неук народ има..''.
Немаше да ми пречи ако кажеше со смирен тон но како што пишав викаше со многу висок тон, налутено, како кој знае што сум направил и плус навредува.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.777
Многу ме нервира чкрипење на неподмачкани пафти од врати и јазикот од бравата...

Незнам што ги кошта луѓево да ја извадат вратата и да им капнат 5-6 капки масло. Или незнам толку нив тоа не ги нервира?
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
213
Поени од реакции
95
Студенти бруцоши и во почетни стадиуми на студирање запишани на некои од т.н ,,дефицитарни струки", во прв ред ликови што студираат на финки, електро, машински, медицина и.т.н.
Таква вообразеност и ароганција, изгубен допир со реалноста, не ми текнува да сум сретнал.
И студенти по медицина кои мора да се сликани со маска поготово сега а и во иднина демек загрижени ќе лекуваат болни од ковид. Против што да ги прашаш...
 
Член од
13 декември 2020
Мислења
85
Поени од реакции
139
Ме нервираат носталгични личности што цело време жалат за некои поранешни времиња и што не можат да се адаптираат на новитети.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Ме нервираат носталгични личности што цело време жалат за некои поранешни времиња и што не можат да се адаптираат на новитети.
Се адаптирам на новитетите, ама емотивено пристапувам кон минатото. Се надевам ја избегнав групата на луѓе што те нервираат? :)
 
Член од
13 декември 2020
Мислења
85
Поени од реакции
139
Се адаптирам на новитетите, ама емотивено пристапувам кон минатото. Се надевам ја избегнав групата на луѓе што те нервираат? :)
Во ред е и сосем нормално да се сеќаваш на некои поубави времиња но има личности кои во секој ебан муабет тоа го зборат, секоја генерација е посебна на свој начин, да речеме некогаш музиката била поубава но патувањата биле понедостапни сега е обратно а и многу повеќе опции и слобода имаш сега за разлика од порано што е тоа што порано било подобро од сега?
Не важи за тие кои
лично нешто доживеале добро или лошо туку генерално како луѓето живееле и какви опции имале.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Ме нервирааат ропаците од пред кооперација кои едина цел у животот им е да се соберат и локаат пиво ко волови и да се оговараат луѓето како минат како тие биле неморални, недомаќини, курви и сл додека нив и фамилии и куќи им се распаѓаат
Многу честа појава у Македонија, земјата на искомлексирани нереализирани луѓе што со прст немаат мрднато за ништо, ама се знаат у исто време :)
 
D

dobramuzika

Гостин
ух, воопшто не ми се допаѓа коа ќе те закачат дома за некоја ситна работа само колку да ти го раздрмаат денот.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
... кога чорапата среде пешачење почнува да се спушта поради попуштениот ластик !:mad: и тоа само едната !
Ете бе тета сме имале нешто заедничко сепак. :love:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Абе можеш да го решеш со еден чекор.

Иначе мене не нервират педерченца попут @Ron Burgundy кои си го затвориле поштенското шупаче за да не можеш фино лепо малце на раат да му чепкаш неврончињата у ЛП :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom