Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Не ти убив никој за да ме мрзиш толку и да ми мешаш најмило! Сепак моето ниво, интелект и капацитет се сосема различни од светот кај што ти живееш! Да си ми жив и здрав и од мене простено ти е :popce:
Jas ne ti mesam najmilo, niti go navrediv tvoeto najmilo, niti mi bese toa namerata. Samo gledam deka mnogu sakas da se kontras ovde i da se prajs interesen. Imas zena i dete, znaci seemen covek si a vremeto go trosis tuka popuvajki i pravejki se pameten. Toa mi bese muabetot i te zamoluvam nemoj poveke da mi se prajs pameten ili vickast i staj me na ignore ako ne mozes da me citas. Pozdrav.
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Jas ne ti mesam najmilo, niti go navrediv tvoeto najmilo, niti mi bese toa namerata. Samo gledam deka mnogu sakas da se kontras ovde i da se prajs interesen. Imas zena i dete, znaci seemen covek si a vremeto go trosis tuka popuvajki i pravejki se pameten. Toa mi bese muabetot i te zamoluvam nemoj poveke da mi se prajs pameten ili vickast i staj me na ignore ako ne mozes da me citas. Pozdrav.
Нема потреба да те ставам на игноре, очигледно во реалноста каде што живееш си ставен и сфаќаш дека тука на форумот таму каде што завршуваат твоите соништа започнува нашиот реален живот и ќе те оставам да не те игнорирам чисто да видам до каде можеш да одиш и надминуваш себе! Верувам во твоите способности и со секој нов пат воспоставуваш нови стандарди и истите ги надминуваш. не си сопирлив и ќе продолжам да гледам како го пробиваш дното! Секое добро... ако имаш нешто да ми реплицираш те молам пиши ми порака не е должен форумов твоето недоразбирање спрема мене да го чита и да ја поприма енергијата....
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.910
Da, sekoj den za inaet ke pisuvam oftopik, znam deka ti ide na zivci zaso si so slaba psiha. ;)
Лепото, тој твој инает само покажува колку си себичен и колку заради ВАКВИ просеравања на темата некој не може да дојде до права информација.

Страници и страници наназад луѓе споделуваат реални искуства и проблеми од на терен - и ТОА е сега најважно.

Не си ти и твоето манијакално его да малтретираш недолжен народ.
Не е ова чат, поприлилчно сериозна тема е и тука идат луѓе со мака.

Така да, во недостаток на модератор фино те молам да одјебиш бидејќи ако ти се погледнат постовите немаш НИКАКОВ допринос ниту за луѓето кои имаат мака, ниту пак за темава.

Затни се, почекај (како и сите други) да ти излези указот и не туку мрси муда на секое.

Не те личи да изиграваш ајван ако тоа не си.
 
Член од
16 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
103
Ke ti pisev od nekna, ama zaboraviv. Vo vrska so vozackata... Ne znam dali si zapoznaen, no ako si so adresa na Lege 6 nema da mozes da ja prefrlis na bugarska, treba da najdes druga adresa. Da te potsetam, za sekoj slucaj. :) Pozdrav.:pistoldz:
Ma nemoj.. Koj te izlaza tebe toa? Od kade tebe ovaa informacija-dezinformacija?
Na adresa Lege 6 se izdavale i ke se izdavaat vozacki, jas so svoi oci imam videno i uvereno deka covek so adresa na Lege 6 ima vozacka i zivee i vozi vo Svajcarija bez nikakov problem!
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Лепото, тој твој инает само покажува колку си себичен и колку заради ВАКВИ просеравања на темата некој не може да дојде до права информација.

Страници и страници наназад луѓе споделуваат реални искуства и проблеми од на терен - и ТОА е сега најважно.

Не си ти и твоето манијакално его да малтретираш недолжен народ.
Не е ова чат, поприлилчно сериозна тема е и тука идат луѓе со мака.

Така да, во недостаток на модератор фино те молам да одјебиш бидејќи ако ти се погледнат постовите немаш НИКАКОВ допринос ниту за луѓето кои имаат мака, ниту пак за темава.

Затни се, почекај (како и сите други) да ти излези указот и не туку мрси муда на секое.

Не те личи да изиграваш ајван ако тоа не си.
Kolku ubav esej. Imas 5+ od mene.
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Планирам во петок да одам во софија да земам Указ и да поднесем за енг. Ако некој сака да напише што се пишува на формулар за енг. Фала
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Планирам во петок да одам во софија да земам Указ и да поднесем за енг. Ако некој сака да напише што се пишува на формулар за енг. Фала
Nisto, samo odis u sredec na salter na 1 sprat i davas pasos, tie od ministerstvo elektronski prakjaat do sredec se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Nisto, samo odis u sredec na salter na 1 sprat i davas pasos, tie od ministerstvo elektronski prakjaat do sredec se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Фала, порано имаше некои два формулата, каде се пишувало каде стануваш и имења во фамилија.
Такса тамо се плаќа или во пошта?
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Фала, порано имаше некои два формулата, каде се пишувало каде стануваш и имења во фамилија.
Такса тамо се плаќа или во пошта?
Tamu plakas taksa na salterot KASA. Nema potreba od posta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Фала, значи во општина ништо не се пополнува од формулари.
Pa brat nz jas imav spremni domumenti, izvod kopija, ako sei zenet vencanica kopija , ima karton so se popolnuva , kopija drzavjanstvo, dva zeleni lista( nz za so bea tie ) i uplatata na kasa so ke ja naprajs…..mislam toa davas ona proveruva i ti kazuva za kolku dena . Mozda nekoj dolument zaboraviv ali toa od prilika od dokumenti dadov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Pa brat nz jas imav spremni domumenti, izvod kopija, ako sei zenet vencanica kopija , ima karton so se popolnuva , kopija drzavjanstvo, dva zeleni lista( nz za so bea tie ) i uplatata na kasa so ke ja naprajs…..mislam toa davas ona proveruva i ti kazuva za kolku dena . Mozda nekoj dolument zaboraviv ali toa od prilika od dokumenti dadov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи пак има нешто да се пополнува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom