Најекономично греење (затоплување)

Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
:pos: :boksix::tapp:
Nema ni da ti bide jasno sto pokazuvam posto si glup...a pokazuvam deka 4000rvra ne se davaat na ulicni prodavaci marketi i tezgari so intelekt aka tvojot...22kw za 100m2 za Gevgelija ne e malku tuku mnooogu predimenzioniran.
120posta imas total napisano sve trol do trol postovi....posoci mi koj tvoj post e pameten?! da naucam i ja nesto za gjabe ....ako imas takov, ja nemozam da go najdam :)
Автоматски споено мислење:


Ovoj li ti e najak? :) :pos:
:pos: :boksix::tapp:
Nema ni da ti bide jasno sto pokazuvam posto si glup...a pokazuvam deka 4000rvra ne se davaat na ulicni prodavaci marketi i tezgari so intelekt aka tvojot...22kw za 100m2 za Gevgelija ne e malku tuku mnooogu predimenzioniran.
120posta imas total napisano sve trol do trol postovi....posoci mi koj tvoj post e pameten?! da naucam i ja nesto za gjabe ....ako imas takov, ja nemozam da go najdam :)
Автоматски споено мислење:


Ovoj li ti e najak? :) :pos:
Прво ти немаш ни еден пост дадено без лаги и манипулации ,Лажеш бетер од најголемите Лажговци и навредуваш а кога ќе те исплескаат по газето потоа плачеш како мало дете кај Админ: Банирајте го... Банирајте го
Такви како тебе има со лопата да ги ринеш ...
Автоматски споено мислење:

И уште нешто нема поголеми Тезгариоши и Преваранти од вас во Грее
А со вас нема што да зборувам само вака да ви плескам во лице на секој пост кога навредувате,и омаловажување и правите манипулации тоа треба да го следат и другите
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Прво ти немаш ни еден пост дадено без лаги и манипулации ,Лажеш бетер од најголемите Лажговци и навредуваш а кога ќе те исплескаат по газето потоа плачеш како мало дете кај Админ: Банирајте го... Банирајте го
Такви како тебе има со лопата да ги ринеш ...
Za da tvrdis deka nekoj laze treba da potvrdis deka ne e taka sto kaj tebe argumentacijata ti e dosta slaba strana a znam i zasto ;)
Spam marketing teras ....a toa e da lupas na sekoja strana post kolku za da bides aktiven i tvoeto da prevlada zasto si napisal 100 pati nesto glupo....ne deka nesto si dokazal.
Anonimus si, nebiten, nedokazan, nula faktor
Gubam vreme i sto te citam, a ne pa sto ti se obrakjam i ova ti e posleden put da trosam vreme na tebe sto se drznuvas da me citiras....biraj pamet
Автоматски споено мислење:

Каков спин и забуна
Оваа и кај мали деца нема да помине а не па кај некој кој имал инвертер а сеа добил он-оф .Комфорт никаков ,распраделба на топлина никаква,.
Ужас би ја исфрлил веднаш
Dokazi
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
Za da tvrdis deka nekoj laze treba da potvrdis deka ne e taka sto kaj tebe argumentacijata ti e dosta slaba strana a znam i zasto ;)
Spam marketing teras ....a toa e da lupas na sekoja strana post kolku za da bides aktiven i tvoeto da prevlada zasto si napisal 100 pati nesto glupo....ne deka nesto si dokazal.
Anonimus si, nebiten, nedokazan, nula faktor
Gubam vreme i sto te citam, a ne pa sto ti se obrakjam i ova ti e posleden put da trosam vreme na tebe sto se drznuvas da me citiras....biraj pamet
Па Лажеше и Манипулираше за неважноста на модулација на клими со триста лаги и глупости се обиде да спинуваш и лажеш кога Фино лепо те растурија дечкиве како: Поп мрсул
Тоа ти е сеа брзо меѓу Последниве постови...
Инаку ти Аргументација .....ако мислиш на глупостите шо ги кажа со модулација на кај климиве тогаш си ......
Автоматски споено мислење:

Инаку откако видов со кого си имам работа не вреди да си го трошам Интелектот на Луге како вас ....
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Па Лажеше и Манипулираше за неважноста на модулација на клими со триста лаги и глупости се обиде да спинуваш и лажеш кога Фино лепо те растурија дечкиве како: Поп мрсул
Тоа ти е сеа брзо меѓу Последниве постови...
Инаку ти Аргументација .....ако мислиш на глупостите шо ги кажа со модулација на кај климиве тогаш си ......
Автоматски споено мислење:

Инаку откако видов со кого си имам работа не вреди да си го трошам Интелектот на Луге како вас ....
А ти и таквите како тебе вчерашни дојдени одма ве напали нели 100w :)
Фино сум објаснил дека прво ниска модулација дува ладен воздух....и второ сум напишал дека таа модулација со 100w ја можат САМО 2-3 модела што од незнаење сте го занемариле како податок кои модели се тие а токму тука лежи зајакот ....само премиум моделите се..не ги лажете луѓето дека сите модели па и основните ке спуштаат до 100w.

Тие што спуштаат до 100w се 2-3 модела со цени над 80к за 3,5ки.

Прв модел на Митсу што спушта на 100w е токму последниот ЛН моделот кој кошта 80.000ден ...новиот FD што е уствари FH(замената наFD) што исто беше врвен модел на R410 немодулирал со 100w и минимумот и бил околу 300W...фино си кажува чоеков кој ги имал и двaта модела дека претходно НИЕДЕН МОДЕЛ НА МИТСУ не спуштал до 100w.
Значи ни SF EF WN HJ AP нема да модулираат на 100w.


И линк ке ти дадам да провериш, ја само читам и собирам информации многу повеќе и пред вас...касните и дур мислите реплика пак сум пред вас

IMG_20210609_222425.jpg
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296


Interio 22 minimalno trosi 1,5kg/h.
Za 6meseci greenje ili 4320casa ke ti bidat potrebni skoro 6.5tona peleti pod uslov da trosi na minimum(1,5/h)... vo vrekjicki od 15kg ispagja deka se potrebni 432vrekjicki.
Vrekjicka najeftini peleti e 180den sto za 432vrekjicki e 77000den po sezona. Skapo nekako za 4000evra investicija.
Ти знаеш дека тој пали и гаси? И дека има котел со вода како што и самото име кажува?!
... а да, и не дува, не брчи, не дефростира, нема пластики да крцкаат... и уште ред други работи?!
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.144
Поени од реакции
4.988
@PticaSelica ti imase 2 on-off klimi ednata e Fuego Espana ( rebrendirana TCL ) a drugata koja ti bese mislam Quadro ( rebredirana Vestel ) ili ?
Ako sakas stavi slika od drugata klima od vnatresnata edinica i dalecinskoto ako mozes i od nadvoresnata
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Не ви ги разбирам овие Ретро муабетиве за клими Он/Офф од пред 20год Фуего Фонко и тој фазон преплавување на темава со непотребни постови...едино ако сте заљубеници на олдтајмери....идеме напред или назад,?...ја би прешол од инвертер клими на ТП воздух-вода и верувам 99% овде присатниве би иделе во таа насока
Муабетиве за fkin Quadro Fuego Fonko е ко да бараш Варбург за кола у 2021ва
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
@PticaSelica ti imase 2 on-off klimi ednata e Fuego Espana ( rebrendirana TCL ) a drugata koja ti bese mislam Quadro ( rebredirana Vestel ) ili ?
Ako sakas stavi slika od drugata klima od vnatresnata edinica i dalecinskoto ako mozes i od nadvoresnata
Ајде Лепи, почекај малце...
16E082BD-9417-4882-9ACD-522B856411B0.jpeg
0D83E606-8F34-41A3-AA7F-C1B6BA5A5D98.jpeg
F69E7894-14D1-4428-B6E2-8E426FD67A10.jpeg
неможам убаво да ти ја сликнам надворешната од оправдани причини :)
Не ви ги разбирам овие Ретро муабетиве за клими Он/Офф од пред 20год Фуего Фонко и тој фазон преплавување на темава со непотребни постови...едино ако сте заљубеници на олдтајмери....идеме напред или назад,?...ја би прешол од инвертер клими на ТП воздух-вода и верувам 99% овде присатниве би иделе во таа насока
Муабетиве за fkin Quadro Fuego Fonko е ко да бараш Варбург за кола у 2021ва
Се си има свое...
@Strelec од тие "непотребни" постови, некој нешто и ќе научи!
...од слушање продавачи... тешко ;)
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
7.717
za 3000eura, em ke ladi em ke gree.
Ем ти ќе имаш профит од тоа.

Човекот веќе купил печка на пелети и само побара од каде да си купува пелети. Што има на сите да му се смееш како се заебале и како ако на секој ѕид нареди клима ќе биде подобро.
Разбери дека не сите сакаат промаја низ цела куќа за да се греат, не сите уживаат во дефрости и во привидно затоплен простор каде 20 мин ако не работи климата во собата ќе се направи камен, затоа што климата нема да ги затопли ѕидовите.
Плус губиш топла вода и како што ти кажав ќе сериш на топло и комотно. Затоа луѓето плаќаат и повеќе отколку што треба.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.144
Поени од реакции
4.988
Ајде Лепи, почекај малце...
Прегледај го приврзокот 297939
Прегледај го приврзокот 297940
Прегледај го приврзокот 297941
неможам убаво да ти ја сликнам надворешната од оправдани причини :)

Се си има свое...
@Strelec од тие "непотребни" постови, некој нешто и ќе научи!
...од слушање продавачи... тешко ;)
Odlicna klima bez problem ke tera uste 10 godini ( a mozebi i poveke ) top brend Vestel
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Со ова морам да се согласам хахаха
Ме шупчиш као?
Ти ако нешто научи научи од за тебе продт факин продавач кој многу повеќе знае од тебе за климатизација....ти може си правник ама за ова си дудук
Постот за модулацијата беше на твое барање што ретро шупелкиве - продавачиве од шеста класа не би ти го објасниле уште 3год....ко да влезеш у маркет и го прашаш продавачот Лепотанпв за 35м2 која е....и он ти кажува од 16к па нагоре дека сите се супер
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2012
Мислења
826
Поени од реакции
893


Interio 22 minimalno trosi 1,5kg/h.
Za 6meseci greenje ili 4320casa4320casa ke ti bidat potrebni skoro 6.5tona peleti pod uslov da trosi na minimum(1,5/h)... vo vrekjicki od 15kg ispagja deka se potrebni 432vrekjicki.
Vrekjicka najeftini peleti e 180den sto za 432vrekjicki e 77000den po sezona. Skapo nekako za 4000evra investicija.
Избриши го постот.Срамота.Модулацијава ти е катастрофа и тоа на пелет.Не рачунај се ,според Грее табела. Направи разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom