Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Ако ги порачале децата од сурогат мајки, значи дека тие се татковците.
Пишав еднаш: и хомосексуалците сакаат да имаат свои деца.
И еве уште еден доказ дека се снаоѓаат по тоа прашање :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Однесувањето и размислување на ова дете (братучетката) и добар дел од останатите, според мене не е дека така се родиле, туку од читање по интернет се и сешто и домашните фамилијарни односи, па мозокот си прави шарам барам.
@DaedaIus те бараат
Да, имаше и реално шоу за нив двајца на ТЛЦ.
Што не кажа порано што гледаш за да знам да не ти ги сфаќам сериозно мислењава и „примериве“.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.295
Поени од реакции
27.830
Ако ги порачале децата од сурогат мајки, значи дека тие се татковците.
Пишав еднаш: и хомосексуалците сакаат да имаат свои деца.
И еве уште еден доказ дека се снаоѓаат по тоа прашање :)
Da si go kupile od pazar.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.561
Секое дете на овој свет треба да има родители, мајка и татко...а не секој пар треба да има дете.
Размислувам, кога јас би живеела во дом за деца без родители, сигурна сум ќе ја одберам опцијата да останам во дом, таму да живеам, да се школувам, отколку да ме дадат во некоја истополова заедница.....НИКАКО!!!!
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.491
Поени од реакции
9.352
....

Ајде да не ги правиме небитните луѓе славни....
и по 5 мин...

Да, имаше и реално шоу за нив двајца на ТЛЦ. Не се од кај нас.
Бонус:

Tamu gi vidov i posle pocnav da gi sledam. Sto ima vrska?
Нема.

А од Џери Спрингер некои што се појавиле следиш?

Позитивни примери, морам да забележам, сФе од фини места одбрани.


Da si go kupile od pazar.
Ќе си купат, па како.
Замисли да чекаш штркот да ти донеси.
Па што ќе ти падне... па ајде глупости ќе ти донесат некое здраво, право, неугнетено, па ќе треба да го учиш дека не е сфатено од светот, дека е посебно, дека ако е женско може да мочка од стоење, да го носиш по прајд паради... Ех, раат да не си.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.464
Поени од реакции
9.397
....



и по 5 мин...



Бонус:



Нема.

А од Џери Спрингер некои што се појавиле следиш?

Позитивни примери, морам да забележам, сФе од фини места одбрани.




Ќе си купат, па како.
Замисли да чекаш штркот да ти донеси.
Па што ќе ти падне... па ајде глупости ќе ти донесат некое здраво, право, неугнетено, па ќе треба да го учиш дека не е сфатено од светот, дека е посебно, дека ако е женско може да мочка од стоење, да го носиш по прајд паради... Ех, раат да не си.
Глупости, не ни знаеш за кого беше наменето тоа првото, а истополовиот брак не го сметам за глупост, така да не е ич интересно ни логично тоа по 5 минути, ама убаво што си се потрудил да ми бараш мислења.
Значи луѓето ги видов таму и тоа не беше кардашијан тип на шоу, него двајцата се дизајнери и уредуваа ентериер, а мене ме интересира дизајн зошто тоа учев, па ги барав ги истражував и видов дека се во брак и имаат дете.
Од Џери Спрингер што се појавиле дали сум ги следела хахаха кај ти текна еј јако колку е :confused:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.491
Поени од реакции
9.352
Глупости, не ни знаеш за кого беше наменето тоа првото, а истополовиот брак не го сметам за глупост, така да не е ич интересно ни логично тоа по 5 минути, ама убаво што си се потрудил да ми бараш мислења.
Значи луѓето ги видов таму и тоа не беше кардашијан тип на шоу, него двајцата се дизајнери и уредуваа ентериер, а мене ме интересира дизајн зошто тоа учев, па ги барав ги истражував и видов дека се во брак и имаат дете.
Од Џери Спрингер што се појавиле дали сум ги следела хахаха кај ти текна еј јако колку е :confused:
Фино е како си "наменувате" коментари на форум со осуда за некои членови, а во исто време интересни ви се гледаат TLC, Спрингери и слични срања.

I was just pointing the obvious.
Don't mind me, carry on.
Јакичко е.

Секое дете на овој свет треба да има родители, мајка и татко...а не секој пар треба да има дете.
Размислувам, кога јас би живеела во дом за деца без родители, сигурна сум ќе ја одберам опцијата да останам во дом, таму да живеам, да се школувам, отколку да ме дадат во некоја истополова заедница.....НИКАКО!!!!
Никој, никогаш нема да те праша дали сакаш или не да те посвојат. Доколку така гледаш на работите тогаш кој те прашал дали воопшто сакаш да се родиш?

Проблемот еднаш многу точно го потрнцира членот Калдехон на оваа тема, а тој е: со дозволувањето на присвојување кај геј паровите широко се отвора вратата на прикриените педофили и останатите кои си имаат такви проблеми да злоупотребуваат деца "на законит начин".

И тоа е само еден од проблемите, како најголем, но нејсе... како што мн други се изјаснија тука на темата "мене не ми пречи, се додека се дешава кај комшијата" - и повторно главата во песок.

Во меѓувреме, некој друг си тера агенда.
И така.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.153
Поени од реакции
10.539
Mozele i drugi dechinja od siropitaliste da rastat srekni i sakani, no ne, nekoj ne moze da se pomiri so posledicite od nivnite postapki, pa mora da gi tretira zenite kako komoditet.
Па не и го направиле со сила детето, не ја силувале и натерале да го раѓа.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Добро, Лестер сам си го избриша коментарот или му беше избришан? Коментарот му беше на место.

Предмет на купопродажба е човечко суштество, кое е res! До која возраст може да се продаваат децата?

Тоа е крајно нечовечки, а во праксата се јавуваат проблеми каде мајката не сака да го предаде бебето и ги одбива парите, откако го потпишала договорот!

Значи сакаме жената да биде рамноправен граѓанин, сите начела на правото и гарантираат рамноправност и еднаквост, и се враќаме назад каде служи како средство за приплод! А тука е и социјалната раслоеност. Богатите ќе си купуваат дечиња и нивните жени не мора да раѓаат!

Андерсон Купер и Елтон Џон така си купија дечиња.

Тупаница горе сестри, да живее феминизмот!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.153
Поени од реакции
10.539
Добро, Лестер сам си го избриша коментарот или му беше избришан? Коментарот му беше на место.

Предмет на купопродажба е човечко суштество, кое е res! До која возраст може да се продаваат децата?

Тоа е крајно нечовечки, а во праксата се јавуваат проблеми каде мајката не сака да го предаде бебето и ги одбива парите, откако го потпишала договорот!

Значи сакаме жената да биде рамноправен граѓанин, сите начела на правото и гарантираат рамноправност и еднаквост, и се враќаме назад каде служи како средство за приплод! А тука е и социјалната раслоеност. Богатите ќе си купуваат дечиња и нивните жени не мора да раѓаат!

Андерсон Купер и Елтон Џон така си купија дечиња.

Тупаница горе сестри, да живее феминизмот!
Мислев он си го избриша, па и ја си ја избришав репликата.

Муабетот ми беше дека ако жената се согласила да биде сурогат мајка, не се криви родителите за тоа. Сакале дете, има начин, прашале може. Готово.

Децата не се предмет, ама по твоја логика значи дека не може да се дадат ниту на посвојување. Значи од една страна, да, неубаво е, ама нема да го искорениш. А од друга страна, да не си им во кожа на оние парови кои сакаат да имаат детенце и да се остварат како родители и не можат. Јас на таквите не им судам дури ни ако одат по бајачки и такви ствари искрено. Не знам, ете можеби психологијата ќе си одигра улога.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.770
Јас ве бришам, мешате баби и жаби, цело време ја терате темава у триста лепе, продолжете, наредно казнени.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Мислев он си го избриша, па и ја си ја избришав репликата.

Муабетот ми беше дека ако жената се согласила да биде сурогат мајка, не се криви родителите за тоа. Сакале дете, има начин, прашале може. Готово.

Децата не се предмет, ама по твоја логика значи дека не може да се дадат ниту на посвојување. Значи од една страна, да, неубаво е, ама нема да го искорениш. А од друга страна, да не си им во кожа на оние парови кои сакаат да имаат детенце и да се остварат како родители и не можат. Јас на таквите не им судам дури ни ако одат по бајачки и такви ствари искрено. Не знам, ете можеби психологијата ќе си одигра улога.
Нели беше "дечињата од домовите", а сега е "жената е само за приплод" и тоа кои жени? Оние од ниската и средната класа, секако ти тоа нема да бидеш затоа што не си им во кожа.

Во нацрт законот беше дозволено и странци да можат да купуваат дечиња, со оглед на нашиот стандард, може да се замисли во која насока можеше да оди оваа нечовечка алатка. Сега има корекција и може да бараат само државјани на Македонија.

Не може да се продава човечко суштество кое има свои права. Не знам како да ти објаснам на друг начин. :)
Автоматски споено мислење:

Јас ве бришам, мешате баби и жаби, цело време ја терате темава у триста лепе, продолжете, наредно казнени.
Ама не е оф топик. Види како Елтон Џон и Андерсон Купер добија дечиња. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom