Бисери oд училишни денови

Surrender*

Soffro un po' ma almeno vivo
Член од
11 ноември 2008
Мислења
241
Поени од реакции
8
Тава само у Струмица е можно..

Иначе ја некои бисери од проф..

*Проф.математика ја држе тетратката на една ученичка наопаку и вика: Абе убава момичко, ништо не ти се разбира шо пишеш!
*Истата проф : На сите ви ставих минуси, од првио до почетоко!
*Абе ти имаш ли положено за сунѓер?!
*Еден школски и се моле и ја бакнува иконата на Богородица и вика Молам ти се да не ме испита хемија! И еден ненормален му вика : Е баш ќе те испите,оти и досадуваш!:pos2:
*Проф.по географија:Какви видови врнежи има?
Ученик: Суви!


Има и други..амаа ме мрзе да ги пишам..
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Се сеќавам често имаше грешки кога учевме за уво, за Евстахиева туба. Некои викаа Евстахиева труба, кога ненамерно, кога намерно. :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
aa tim4e нишо не праиме не си го извадил Space-от :) ти требаат 2 пенкала за тоа.
он:
Тие што завршиле со писмената ташните у ранец и дома.
имаше прожинка не се вадеше после го извадив ама не го сликав иначе копчиња беше коо се разлетаа насегде едвај ги најдех сите:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
класнио на физичко вика а женските напред девојчиинта назад:pos2::pos2:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Професорката по математика, вчера на тестот ја прашуваме дали може дигитрони да користиме и женава одлепи целосно, вика:
-Денес е 11.11 втор час по распоред, не може дигитрони.Кога слушнав не знаев дали да се смеам или да плачам:pos:
Професорот по проектна денес, му давам на усб стик проектот што го правевме и човеков гледа, гледа се чуди што чудо ќе беше ова...Зеде од грешната страна го става во портот за усб гледа не влегува, пробува уште еднаш и по долго мачење успеа:pos:
После сакаше нешто да уреди во проектот(Пауерпоинт презентација) и бришеше некој текст и сега сакаше да стави простор меѓу 2 збора, а не знаеше со кое копче треба.И виде во тесно е, класов цел се смее и фати со долна црта ги поврза зборовите:pos:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339

tim4e не ти текна да се потпишеш тамам ќе добиеше топ фотка за на мсн :pos2:
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Една моја другарка, ама онака бааѓи наапана - АМУРИ Д. ДА ЈА Е*АМ МАЈКА ТИ ДА ЈА Е*АМ У Г*С ДА ЈА Е*АБ. Дојди со мене у WC, да те е*ам (воа полседново е само како израз, ама ептен се поклопи со приказнава)

Еден мој другар - Абе сврти се да те е*ам, ништо не ти праам.(пак како израз)

Имаме цели тефтери ама сеа ме мрзи да ги пишувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom