Фан Клуб: Арсенал

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Добро Вест Хем не ги стигаме, да гледаме Евертон и Тотенхем да ги бутнеме, чисто за лична сатисфакција и добар крај на сезона со 5 врзани победи (не памтам кога последен пат сме оствариле ова).
Во тој случај конференциска ќе играат. Со клубови од типот на Чукарички, Партизан, Војводина, Силекс, Струга, Сутјеска и слични други отепани клубови.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во тој случај конференциска ќе играат. Со клубови од типот на Чукарички, Партизан, Војводина, Силекс, Струга, Сутјеска и слични други отепани клубови.
Е ако де, ќе го третираме како Карлинг куп се до четврт-финале, па ако и го освоиме трофеј е трофеј.

Башка за престиж, би било слатко да се заврши пред кокошките.

Ние прво да си ја завршиме со Брајтон, па после да ги гледаме и другите.
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Е ако де, ќе го третираме како Карлинг куп се до четврт-финале, па ако и го освоиме трофеј е трофеј.

Башка за престиж, би било слатко да се заврши пред кокошките.

Ние прво да си ја завршиме со Брајтон, па после да ги гледаме и другите.
Ако обезбедат пласман најпаметно е децава од академија да ги пуштаат. Некако имам чувство дека ќе кикснат со Брајтон.

Инаку кога сме кај трансфер шпекулации Арсенал сериозно е заинтересиран за Берге од Шефилд и Закариа од Гладбах. Ама со оглед дека и двајцата се последни играчи за врска, не верувам дека и двајцата ќе ги донесат.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
Добро Вест Хем не ги стигаме, да гледаме Евертон и Тотенхем да ги бутнеме, чисто за лична сатисфакција и добар крај на сезона со 5 врзани победи (не памтам кога последен пат сме оствариле ова).
Arsenal have won four Premier League games in a row for the first time since October 2018
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
83
Поени од реакции
82
Fabrizio Romano
Joe Willock continues to score goals with Newcastle... and Arsenal have a clear position for his future: he’s expected to return to #AFC and have his chance with the 1st team in the pre-season. Then he will leave the club only if ‘important bids’ will arrive.


:)))))))
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Со формава негова можеме без проблем 30 милиона да извлечеме + buy back clause ако сме паметни.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Според мене оваа сезона најголема штета имаше Арсенал од погрешните судиски одлуки. И не само тоа што беа оштетени во овие ситуации на сликата, за жал постојат и многу други. И уште не ми е јасно како овие во ВАР собата утврдија дека Бентеке не бил во офсајд кога јасно се гледа дека беше.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Сме го потпишале Leo Messo.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
Последно коло против Брајтон. Мартинели пак на клупа, не знам како ќе се развива ако игра по петнаес минути секоја трета утакмица,а пред него шанса добива позајмен играч.
Автоматски споено мислење:

Ептен јак трансфер излезе Пепе. Clinical finisher.
Автоматски споено мислење:

IMG_20210523_184632722_compress53.jpg
No handball says VAR :)
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ете тоа е, останавме без европа, без никаква макар и најслабата верзија. Ако, на крај, на златната генерација на Тотенхем ќе им остане трофејот „завршување пред Арсенал“ и ништо повеќе.

А ние, нас не чека мнооогу работа ако сакаме да мрднеме погоре и да не се радуваме или тагуваме во последното коло во борба за 7/8/9 место со Тотенхем и Евертон.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
Конечно заврши сезонава, мачно беше за гледање ова. Артета ако остане (веројатно ќе остане) има доволно време да го спреми тимот психички, физички и тактички и повеќе да не гледаме такви црни серии.

Околу лигата, се надевам ќе научат од ФА дека ВАР е систем кој треба да ги намали грешките на судиите на терен. Очајни одлуки беа направени сезонава не само кон Арсенал.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Голема рекуструкција и да продолжи таму кај што застана. Да не комплицира и да не измислуе топла вода, да не игра со лажни 9-ки и остали срања. Формата од кога почна да го игра ЕСР ни е втора најдобра у лигата, треба јасно да му е сега на кој уствари треба да се потпира, на кој не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom