La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ќе добие Диего Коста медал, така? Колку мечеви треба да се одиграат за загарантиран медал? Или екипата ќе решава дали да му даде или не?
Го следува. Го следува и напатениов што заврши на 10то место пошто одигра три натпревари сезонава.
20210523_131116.jpg

@cholismo Темата за сезона 14/15 ја отворив јас. Мислам дека за следнава ти треба да ја имаш честа:D
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Добар ден само на тие шо
честитаја титула, другите гитла :P

 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Го следува. Го следува и напатениов што заврши на 10то место пошто одигра три натпревари сезонава.
Прегледај го приврзокот 296021
Не можам да ве сватам кога пуштате вакви објави како вие или кој бил друга фирма ви нуди 5 пати поголема плата од моменталната за иста работа што ќе направите ќе одбијате не бе убаво ми е со 1000$ кај ќе ги трошам 5000$ сега
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Не можам да ве сватам кога пуштате вакви објави како вие или кој бил друга фирма ви нуди 5 пати поголема плата од моменталната за иста работа што ќе направите ќе одбијате не бе убаво ми е со 1000$ кај ќе ги трошам 5000$ сега
Се шалам. Мене лани Томас ми беше омилен играч и со две раце би го дал Саул за него. Дефинитивно заслужи повисока плата. Онолку колку што земаат и Саул и Коке. Не знам колку му понудил клубот и дали бил во можност да му понуди 10 милиони поради кризата. Во Арсенал сега зема 14 милиони евра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Прав е членот, фудбалот е станат бизнис, ретко да најдиш лојален играч и да остани во клубот без разлика на статусот и платата.
Томас си замина оти Арсенал му понуди 4 пати поголема плата, плус знаеше дека со формата на Љоренте нема да припари на терен, вака си смена и средина и се.
Е сега дали го направи вистинскиот потег зависи од која страна гледаш на работите, и Атлетико ќе му ја покачеше платата ама немаше да е истата цифра како таа во Арсенал.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
No Thomas, yes Partey :ROFLMAO:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Све да му ебам на Торес што заигра фудбал и ја натера Стефка да прати, уште повеќе што се врати во лигава и ја донесе на темава, племенце смрдено негово :busi:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Саул имаше подпросечна сезона за негови стандарди, затоа и Чоло го остави на клупа на некои натпревари.
Не знам шо се деси со дечкото стварно, непрепознатлив е од формата која ја имаше, се надевам лош период е само.
Никогаш не би го менала Саул од клубот, тој е еден од играчите кои играат со срце на терен.

Кога веќе почнав да кажам збор два за некои поединечно.

Ќе започнам од Облак, каква класа е овој само, лидер на теренот, еден од најклучните играчи за титулата, колку само бодови ни донесе оваа сезона со неговите одбрани, башка пеналите.
Нумеро уно моментално Јан Облак.

Одбраната на ниво како и секогаш, Савич знаеше да заеби некоја ама со неговата борбеност и пожртвуваност го носеше клубот на грб, капитен без трака е Савич, нашиот Рамос :)

Бековите одлични, посебно Трипие, каков дил беше тоа со Тотенхем, многу тука кога потпиша беа скептици со оглед на тоа дека знае да се излета напред ама Чоло го искалеми.

Средината беспрекорна, имам сто пати кажано пак ќе повторам, Коке кога е во форма друг Атлетико гледаме, играчиште, неговата работа на терен не е толку приметна ама е главната оска на "машината"

Љоренте, секој збор за дечкото е излишен, го зедоја од Мадрид не се вклопуваше во системот на Реал,во Атлетико искина. Капа долу за Чоло шо успеа да го трансформира од дефанзивен играч во еден од најдобрите офанзивни играчи, 12 голови и 11 асистенции :cuc:

Караско машина, машинааа, кога замина Кина не можев да поверувам, цела среќа кратко траеше, искина сезонава, незапирлив на терен, бројките сами кажуваат и за него.

Кореа, е за овој ми е најповеќе мило, ваков играч еднаш мајка раѓа, никогаш ниту еден лош збор за клубот, тивок работник, кога да добиеше шанса ја користел максимално.

За крај Суарез, играчот шо не им чинепе на Барса и ги кочел акциите оти бил дебел ни донесе титула лично и персонално со 21 гол, 21 победнички, шампионски за заверка на титулата. Реков и на почеток Суарез и најлош да е на Атлетико ќе му легни како кец на десетка оти таков играч сме немале ние, Мората и полуумрен Коста ни играа во нападот кога дојде гризли.

ФелиШ, Лемар и остали играчи кои не беа забележителни оваа сезона изиграа ок, од едниот очекувањата ни беа поголеми али шта је ту је, нот гуд нот терибл :)

Да сумираме
Суарез 21 гол, 3 асистенции
Анхел Кореа 9 голови, 8 асистенции
Љоренте 12 голови, 11 асистенции
Караско 6 голови, 10 асистенции

Никогаш немало во Атлетико толку добро разиграни офанзивни играчи, овие бројки беа пресудни за титулата, нешто шо ни фалеше изминативе години, голови.
Додајте го тука и Јан Облак и еве ти шампионски тим, тотално заслужено.

Ве напуштам сега, ручек ќе прам да не ме мислите, Недела денес :ROFLMAO:
После то продолжувам со славјето :pijani:
Автоматски споено мислење:

Све да му ебам на Торес што заигра фудбал и ја натера Стефка да прати, уште повеќе што се врати во лигава и ја донесе на темава, племенце смрдено негово :busi:
Не се нервирај, оваа титула е исто и ваша титула :backa: Screenshot_20210523-125443~2.png
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Го следува. Го следува и напатениов што заврши на 10то место пошто одигра три натпревари сезонава.
Прегледај го приврзокот 296021

@cholismo Темата за сезона 14/15 ја отворив јас. Мислам дека за следнава ти треба да ја имаш честа:D
Јас мислам не му следува на Томас затоа што како што пишав претходно за Наинголан, сезоната ја завршува во друг тим.
Исто беше и за Виеира во Интер 2010 година. Он замина на полусезона во Манчестер Сити и таа сезона кога Интер освои тројна круна имаше настапи во сите натпреварувања меѓутоа не доби ниту еден медал.
Диего Коста е друга приказна и мислам ќе добие, затоа што освен Атл. Мадрид, за никој друг клуб нема одиграно сезонава. Но можеби тука грешам, можеби треба да ја завршиш сезоната со тој клуб за да бидеш на листата за медали...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.439
Што се само случи со Диего Коста... до тој степен да не може да најде клуб.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom