Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 јануари 2018
Мислења
14
Поени од реакции
26
Dali za slikanje za pasos i licna karta vo BG ambasada vo Skopje se zakazuva ili mozes da otides bilo koj den?
Ako se zakazuva kolku vreme se ceka of prilika?
Fala odnapred
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Ova e cudo nesto 5 6 meseci vejke da ne mozit edno pismo da stignit i da se otvorit nez so da kazam zalnoo...
Na mnogu im ima stignato ne proveruvaat cekaat da im kaze posrednikot a toj nese zamara :( sem koga ke go potsetis!Kolegava moj od rabota januari podigna ukaz adresata mu bila gotovata od pred 2 nedeli,a toj petokot sam proveri!!!
Автоматски споено мислење:

Dali za slikanje za pasos i licna karta vo BG ambasada vo Skopje se zakazuva ili mozes da otides bilo koj den?
Ako se zakazuva kolku vreme se ceka of prilika?
Fala odnapred
Se zakazuva i posle slikanje se ceka mesec ipol da ti stignat!
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Koga si na polozitelno, intervju preku roditel?
Ja mrza da pise , samo koga i treba neso i si prasat , ima posrednik ili na jotova neka i zvone
Автоматски споено мислење:

So e rabotata nebiva nie u ministerstcoto raboteme , prae nov akaunt ne spodeluva info interv koga poloz , so e rabotata so nemam ukaz .. zvoni i na jotova ke.ti kaze
 
Член од
17 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
36
Koga si na polozitelno, intervju preku roditel?
Од Септември сум на положително, интервју во 2017 Битола, преку Бугарскиот клуб документи, ама веќе имаа некој во фамилиајта вадено.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Од Септември сум на положително, интервју во 2017 Битола, преку Бугарскиот клуб документи, ама веќе имаа некој во фамилиајта вадено.
Ako go zavrsaat ovaa nedela Avgust drugata bi trebalo po logika da go pocnat Septemvri
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Ke go zavrsat avgust ko ke recam deka mi e potpisan ukaz , haaa togas ocekuvajte za septemvri ukazi posto sum kraj avgust ,
Kakve to veze ima, oni ne idu striktno po redu... mozda neko dobije ukaz i od novembra sto ceka a ti od avgusta ne jos.. mali milion slucajeva je bilo takvih ovde..
Koliko sam procitao ovde neko je pre mesec dana dobio ukaz a od septembra je polozitelno.. tako da sve je moguce :)
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2019
Мислења
34
Поени од реакции
40
Izvini baba Vange ni sam znao da si ti
e sega znaes , prasaj i drugo ke ti gatam haaaaa
Автоматски споено мислење:

Kakve to veze ima, oni ne idu striktno po redu... mozda neko dobije ukaz i od novembra sto ceka a ti od avgusta ne jos.. mali milion slucajeva je bilo takvih ovde..
Koliko sam procitao ovde neko je pre mesec dana dobio ukaz a od septembra je polozitelno.. tako da sve je moguce :)
mozno e ne nemozno
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Posle ukaz kolku se cheka za termin za slikanje ili nema relevanten vremenski period kako i za drugite statusi ?
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Na mnogu im ima stignato ne proveruvaat cekaat da im kaze posrednikot a toj nese zamara :( sem koga ke go potsetis!Kolegava moj od rabota januari podigna ukaz adresata mu bila gotovata od pred 2 nedeli,a toj petokot sam proveri!!!

Jas isprativ do opstina Sredec, kako sto dade instrukcii tuka na forumot. Koga kje mi odgovorat, kje pisam tuka. Pozdrav!
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Posle ukaz kolku se cheka za termin za slikanje ili nema relevanten vremenski period kako i za drugite statusi ?
U sofija sleden termin imas februari pocetok , a preku ambasada razlicno , nekoj mu stignuva pismo za 3 meseca nekoj 5 , a ima luge tuka so veke cekat 6-7 meseci i uste.ne i e stignalo pismoto . Najtesko e ovoa cekanje
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Posle ukaz kolku se cheka za termin za slikanje ili nema relevanten vremenski period kako i za drugite statusi ?
Odi direktno sofija, ne gubi nervi so cekanje pisma za adresa preku ambasada. Toa ti e moj sovet... Eve nie od dekemvri cekame, aber nema da stigne. I ne e deka cekam posrednikot da mi proveri, sam vrtam i edvaj koga ke gi dobiam nema pismo. Plus i drugar bese vo pravosudie da prasa kade e problemot, mu rekle normalno e, si imalo red, onaka arogantno ponasanje
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2021
Мислења
13
Поени од реакции
37
Да прашам некој да не има искуство или познаник нешто за некој посредник од Струмица, шо вадел за неколку месеци пасош од почеток на постапката?
Денес ми тврдеа на работа дека веќе добиле многу и живееле со тој пасош Швајцарија и Германија многу луѓе...
бараја дури да се кладиме, јас 100% тврдев дека е невозможно дека сигурно е на црно пасош, оти јас за адреса чекам 5 месеци не па пасош за 5 месеци, и ко прашав каде се сликаа за пасош, ми рекоја не требало, само дај му слики...хахаха чудни луѓе чудни работи, коментар некој искусен?
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Да прашам некој да не има искуство или познаник нешто за некој посредник од Струмица, шо вадел за неколку месеци пасош од почеток на постапката?
Денес ми тврдеа на работа дека веќе добиле многу и живееле со тој пасош Швајцарија и Германија многу луѓе...
бараја дури да се кладиме, јас 100% тврдев дека е невозможно дека сигурно е на црно пасош, оти јас за адреса чекам 5 месеци не па пасош за 5 месеци, и ко прашав каде се сликаа за пасош, ми рекоја не требало, само дај му слики...хахаха чудни луѓе чудни работи, коментар некој искусен?
Се што лета - не де јаде!
Да не ти мавале некој ремет?
Онака ко бафча да те работат?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom