Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
19 февруари 2021
Мислења
12
Поени од реакции
0
Знае некој со сигурност кои се услови за запишување семестар/година?
 
Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Знае некој со сигурност кои се услови за запишување семестар/година?
Nema uslov za semestar/godina,samo nemozes da zapisese nekoj predmet ako go memas preduslovot za nego odnosno polozen premet koj e zavisen(primer ako go nemas polozeno kalkulus od prv semestar do septemvriska sesija nema da mozes da zapise statistika i verojatnosti, a ke moras da go prezapises kalkulus).
So to nema opcija za kvadriranje, no mozes da se vleces so predmeti do beskonecnost.
 
Член од
2 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
6
Nekoj postar kolega da kaze odprilika kakov e rasporedot za junska ispitna, dali prvo se polagaat predmeti od zimski pa od leten, i dali ispitnata zavrsuva tocno na denot kako vo akademski kalendar sto pisuva ili ne se znae tocno
 
Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Nekoj postar kolega da kaze odprilika kakov e rasporedot za junska ispitna, dali prvo se polagaat predmeti od zimski pa od leten, i dali ispitnata zavrsuva tocno na denot kako vo akademski kalendar sto pisuva ili ne se znae tocno
Prvo se polagaat predmeti od zimski semestar a pota od letniot sekogase e taka. Moze da ima otstapuvanje 1 nedela od akademskiot kalendar.
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Moze li da objasne nekoj knio za proektive kako treba da se napravat individualnite?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Zdravo, dali moze nekoj da mi prati reseni lab od KA kaj riste za kesh memorija, ili da mi objasni kako se resavaat stvarno ne mi e jasno
 
Член од
9 август 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Nekoj ako moze da mi prati zadaci od vtor kolok/ispit AOK od poslednive nekolku sesii (kakvi sto verojatno ke se padnat i ovaa). Nema nisto vo grupata na fb
 

Kajgana Shop

На врв Bottom