Станови во Скопје, совети за купување.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Тоа ти го кажувам погоре, 30 години едни исти го ломотите муабетов. Колку време да чекаме, уште 150 години?

Влае/Хром се мерак за фамилијарни луѓе а и за помлади, куќине одма после ОН ми се хит.




Првион линк е она што мислам јас. Ќора сум или нема цена? Да не си прашал ти за цена?
Не сум прашал ама типувам на 200-230к евра :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сум прашал ама типувам на 200-230к евра :D
@Диле Јоргачев чекај комшијава да го тагнеме :D
Да не знаеш нешто повеќе околу куќите во овој реон, некоја да се продава или плац? Ми се допаѓа и што нема гужви многу.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.258
Тоа ти го кажувам погоре, 30 години едни исти го ломотите муабетов. Колку време да чекаме, уште 150 години?

Влае/Хром се мерак за фамилијарни луѓе а и за помлади, куќине одма после ОН ми се хит.
За жал таквите муабети за средена населба со фамилијарни луѓе итн... мене ништо не ми значат ако знам дека постои можност да бидам обиколен со непожелни луѓе за x време.

Криво ми е што морам да укажувам за овие работи, ама на територијава влегуваат и други фактори кои треба да се земат во предвид при купување на имот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сигурно не е под 150К :D


Aма лепена


Имам роднини Тафталиџе 2 (Хашка), a на друга улица ако добро се сеќавам има и градинка и школо. Знам имаат многу понуди, ама не ја даваат, а не ја ни реновираат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За жал таквите муабети за средена населба со фамилијарни луѓе итн... мене ништо не ми значат ако знам дека постои можност да бидам обиколен со непожелни луѓе за x време.

Криво ми е што морам да укажувам за овие работи, ама на територијава влегуваат и други фактори, кои треба да се земат во предвид при купување на имот.
Со истите тие непожелни луѓе си обиколен и во Карпош и ти се на километар од Центар ама си толкуваш како што ти одговара. Еве јас 30 години чекам да се населат во Влае, Хром и не се случува тоа.

Од другата страна, во новине згради околу Сити Мол веќе си врие становници од кои ти стрепаш, не ни мора да чекаш Х време. ;)

Уствари камо среќа да има повеќе што ќе го одбегнуваат овој реон после Обединети Нации, нека паднат малку цените.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.258
Со истите тие непожелни луѓе си обиколен и во Карпош и ти се на километар од Центар ама си толкуваш како што ти одговара. Еве јас 30 години чекам да се населат во Влае, Хром и не се случува тоа.

Од другата страна, во новине згради околу Сити Мол веќе си врие становници од кои ти стрепаш, не ни мора да чекаш Х време. ;)
Абе ни јас не верував дека и во мојата населба ќе се случи тоа, но и тоа бидна...продаде еден па друг...на крај како домино ефект.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
треба и да имаш врски во банкиве да ти каже некој зошто ќе треба да дремеш нонстоп по огласи :D така во Љубљана планирам да направам, му го спасив гзот на еден од НЛБ па да врати услуга и да ми каже некој ако е заглавен, таму цените се оган исто како во Скопје ама барем собите во становите не се ќелии од Гвантанамо.

Очај е ова во Скопје што се случува, да сакаш да купиш стан или распоредот на собите е смешен, или со комшиите си правиш да пукне на тераса или квалитетот на изработка е ОТП во основно :гомце:
Да не зборам дека она со висококатниците кај Холидеј Ин ќе стане Бомбај во мало.
Порано колеги ми се смееја кога викав дека не Ѓорче, во Орман сакам да живеам од што е лудо со пренаселеност, се смееа ама сега полека си доаѓаат на моето.
Брат ми живее во Словенија.
Вика цената на становите вртоглаво расте.У Љубљана и онака беше огин скапо,сеа е дамбетер.
со среќа потрагата :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Јас не би инвестирал во недвижност ама за најголем дел е сосема ок опција. Кое е најдобро маало незнам многу иако сум живеел во 4 различни населби...се си има добри и лоши страни. Куќа е поубаво ама има замарање и трошоци за одржување. Како и да е немам што многу да додадам на муабетов барем во контекст на кажанато.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Ние тука ќе треба да направиме вакво нешто, само за жал тука ќе треба прво да се примени за помалите градови, за селата сме мноооогу далеку.

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
aerodrom, kakvo vlae mnogu podaleku e, a i kaj i da e ke se najde vo druga drzava. ne e mozno ni priblizno cenata da bide slicna
Влае е одлична населба. Ако си локал-патриот од Аеродром нормално е да си ја сакаш населбата ама не значи дека Влае не чини. Ако лично јас треба да бирам секогаш би одбрала Влае. Проблемот е што инвеститорите ја намирисаа како интересна населба и масовно купуваат куќи за зградички. Има интересна понуда и за станови и за куќи.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
515
Поени од реакции
746
Влае е одлична населба. Ако си локал-патриот од Аеродром нормално е да си ја сакаш населбата ама не значи дека Влае не чини. Ако лично јас треба да бирам секогаш би одбрала Влае. Проблемот е што инвеститорите ја намирисаа како интересна населба и масовно купуваат куќи за зградички. Има интересна понуда и за станови и за куќи.
Не дека влае не чини. Дечкото бараше споредба, влае или аеродром, кое е подобро. Подобро е аеродром дефинитивно, поблису до центар, подобра инфраструктура, парно греење, маркети, трговски центри, улици, паркинзи, подалеку од дивите орди на западот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А добро, пошо во Влае паркираат на Обединети Нации и пеш одат дома по шљуњакот.

Кај нас се каша попара работите. Трговските центри треба да се на посебно место како BTC во Љубљана а не да чекам пола саат на семафор затоа што тие од карши не можат да свртат на Љубљанска за да влезат во Сити Мол.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Не дека влае не чини. Дечкото бараше споредба, влае или аеродром, кое е подобро. Подобро е аеродром дефинитивно, поблису до центар, подобра инфраструктура, парно греење, маркети, трговски центри, улици, паркинзи, подалеку од дивите орди на западот.
Ова можда задњиве 5 години да е Аеродром поатрактивен од влае, ама генерално таа населба важи за поелитна од истичниов дел на градот. А и тоа што го дефинираме како центар на град не значи ништо за тие што живеат во Скопје. За близина, City mall, дел од средните школи и факултетите се на таа страна.
 
Член од
6 јануари 2018
Мислења
126
Поени од реакции
177
Скопје ти е еден вид на тумор, кој метастазира во различни правци и сфери подеднакво неизбалансирано. Со други зборови народски кажано "турли тава". Во ваква неурбанистички градена средина не би менувал места на живеење бидејки на крајот на краиштата пак се наоѓаш во еден тумор а не надвор од него. Единствено би инвестирал во недвижнини доколку има поповолни цени за м2 и повисока ликвидност на пазарот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom