Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
14 јануари 2020
Мислења
136
Поени од реакции
621
Политиката со државјанствата им е национална стратегија, и не би требало да има некои измени било кој и да е на власт. Сепак, промена на гарнитура значи формирање на нови комисии, па додека тие комисии почнат со работа....уште повеќе ќе се успори процесот.

Инаку изјавата од страна на Слави Трифунов
„Вие си поискахте властта и промјаната е неизбежна “ е дадена по објавувањето на резултатите од изборите.
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Ajde da ne spkuliram ali ode so gerb
Автоматски споено мислење:


Glup si , znae se koj pale gase u Blgarija , zatoa odmori malce i ne seri
pameten covek do sega ne me napravil glup!
ke te sponnam vecer vo moite molitvi...
koga ima doktor a nema lek... se nadevam molitva ke pomogne za tebe! grevce
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Политиката со државјанствата им е национална стратегија, и не би требало да има некои измени било кој и да е на власт. Сепак, промена на гарнитура значи формирање на нови комисии, па додека тие комисии почнат со работа....уште повеќе ќе се успори процесот.

Инаку изјавата од страна на Слави Трифунов
„Вие си поискахте властта и промјаната е неизбежна “ е дадена по објавувањето на резултатите од изборите.
Ako napravat vlada bsp mnogu tesko deka ke davat drzavj za nas toa ti garantiram ,go cenam tvoeto mislenje i ostanuva da videme
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Го има некој точно бројот од конзулатот во Битола? Овој го најдов но дали е истиот +389 47 202-893 ?
Фала однапред.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
pameten covek do sega ne me napravil glup!
ke te sponnam vecer vo moite molitvi...
koga ima doktor a nema lek... se nadevam molitva ke pomogne za tebe! grevce
Ebi se i ti i tvoite molitvi glupi kopile , 50 komentari na 20 se moles , da mi se moles na kuro skapanico , i molitvite nema da ti pomognat da te slozam kako kubik drva
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Ebi se i ti i tvoite molitvi glupi kopile , 50 komentari na 20 se moles , da mi se moles na kuro skapanico , i molitvite nema da ti pomognat da te slozam kako kubik drva
Nikogas ne se raspravaj so prost i neobrazovan covek samo poradi toa sto toj ne e na tvoe nivo i ke te pobedi na iskustvo!

kubik drva ti e plafonot u zivot!

moeto nivo i stepen na obrazovanie i domasna kultura ne mi dava za pravo i ne mi nalaga ponataka da vleguvam vo nekonstruktivni muabeti i za dzabe neprofuktivno da si go trosam vremeto so nekoj koj vo zivotot ima poseteno 2 casa sredno i sedel na eden golem odmor!

bidi pozdraven i se nadevam deka vo idnina ke imas pootvoreni vidici i sfakanja i pocit sprema drugite mislenja i stavovi....

samo dve raboti se beskonecni... univerzumot i covekovata glupost... za prvoto i ne sum bas siguren....

da postoese edinica merka za glupokja u svetot po tebe ke se vikase...

pisuvai pcuj ponataka kolku sakas... nemam jas nizok stepen na obrazovanie i kultura!

bidi taka i ti posakuvam mnogu zdravje

Автоматски споено мислење:

Ima li onlajn strana za rezultati od izborive?

naskoro ke ima prvicni oficijalni rezultati
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Ukaz podignav 20. dekemvri vo ambasada vo Belgrad, denes mi posrednikot javi deka e pristignato.
Jas pred 7 dena im prakav mail na info@sredec-sofia.org da prasam, mi kaza deka ne e i da prasam za eden mesec. Posrednikot mi kaza deka tie od opstinata bili zafateni okolu izborite, oni gi stampat livcinjata i zatoa bese se stopirano. I posredniko bese prasal pred 3 dena mu kazaa nema nisto, a denes vo nedela se javil bidejki togas nemat tolko rabota i kazale deka e pristignato.
Luge, da ne ve laza nikoj, pismata se pristignati za 2-2ipol meseci tuku oni si ja odlagat rabotata, fatejte si nekoj dobar posrednik, ili nekoj ako ima licno da odi da prasa. Znaci nema nikakov problem so pismata tuku oni lazat i si odlagat rabota...
Чекај.
1. Како тоа општина печати гласачки ливчиња? Не е печатница општината.
2. Во недела се јавил? Види ги ти бугарите срцки и во недела си работаат и тоа општинари, ма браво!
3. И нормално кога некој ќе ти каже дај број од посредник (не знам додуша после вакво напишано како би ти верувал) ти им го даваш или твојот број пошто и сам си посредник или на тој што го рекламираш тука.

Единствено точно во напишаното е дека ова е Балкан и дека во БГ (како и секаде) си оди работата нате-нане полека - ништо што пар еура во џеб нема да ти заврши работа ако се појавиш таму лично. ;)

Изгледа криза им е на посредниците штом вака индиректно се рекламираат по форуми, видоа народ се освести и после потпишан указ (а богами и претходно) си бркаат сами работа без да товат непотребно некој „посредник“ кој уствари исто како нив знае, а можеби и помалку.

Od utre natam osekam deka taa nedela ke bide dobra nedela za site
Сети м? И тебе ли те вртат колената?

pameten covek do sega ne me napravil glup!
ke te sponnam vecer vo moite molitvi...
koga ima doktor a nema lek... se nadevam molitva ke pomogne za tebe! grevce
Рабине, полека. Многу се молиш ко за човек што се препуцава по форуми.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Mene ne mi e jasno, dali dokolku dojde druga vlast moze da smeni nesto kaj viceto? Neli viceto e zamenik pretsedatel, i spored logikata ne bi trebalo da ima nekakvi promeni kaj potpisite na viceto..?
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
Godpodi Boze, kolicina gluposti sto procitav ne mi se veruva... Posrednikot mi go preporaci Pale Krstik, a ako svrtis mojite poraki ke vidis deka niti ziveam vo mkd, niti mojot post bese reklama za bilo koj bidejki ne ni sakam covekot da go zamarat 100 luge od forum koji ne mu se ni klijenti. Sekoj zbor sto napisav e 100% vistina, koj saka ne veruva koj ne neka si pravi filmovi u glava i teoriji zaveri. Nekoj luge od taj forum me i poznavat i moze da potvrdat se ova...
Da, i mene mi bese cudno kako vo nedela, ama gledas e mozno. I mi rece deka bas tie od opstinata gi formirat spisocite i livcinjata za glasane. Mene toa pa ne me ni zanima niti vleguvam u dubioza sto i zosto
I da, ne sum masko, zensko sum i farmecevt sum ne posrednik
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Godpodi Boze, kolicina gluposti sto procitav ne mi se veruva... Posrednikot mi go preporaci Pale Krstik, a ako svrtis mojite poraki ke vidis deka niti ziveam vo mkd, niti mojot post bese reklama za bilo koj bidejki ne ni sakam covekot da go zamarat 100 luge od forum koji ne mu se ni klijenti. Sekoj zbor sto napisav e 100% vistina, koj saka ne veruva koj ne neka si pravi filmovi u glava i teoriji zaveri. Nekoj luge od taj forum me i poznavat i moze da potvrdat se ova...
Da, i mene mi bese cudno kako vo nedela, ama gledas e mozno. I mi rece deka bas tie od opstinata gi formirat spisocite i livcinjata za glasane. Mene toa pa ne me ni zanima niti vleguvam u dubioza sto i zosto
I da, ne sum masko, zensko sum i farmecevt sum ne posrednik
Potvrdjujem da je sve istina sto si napisala :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom