Блам држава

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.169
ви ебам косовскиот привезок


у гз пописот да си го набутате
попишувајте се со учк, вие двајца-без тројца од сдсм
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
ви ебам косовскиот привезок


у гз пописот да си го набутате
попишувајте се со учк, вие двајца-без тројца од сдсм
Очекувано од Шпанија, ако признаат ќе си отворат дома проблем т.е. ќе мора да признаат независност на Каталонија а нели тоа никако не им иде во прилог.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.009
ви ебам косовскиот привезок


у гз пописот да си го набутате
попишувајте се со учк, вие двајца-без тројца од сдсм
Ова е резултат на дегенериците од обете антимакедонски партии што се власт у државава уназад 30 години.Нормално дека овој Груби дека ке си ги тера големош.иптарските интереси,не е нормално што он е производ на пушењето кур од страна на Македонските партии на Али Ахмети а за да бидат власт.Да не беше така,овој пак ке беше поставен преку партија али као магационер у Паркови и зеленило,а да не да оди по свето па да се мислиме што и како ке направи
Автоматски споено мислење:

Барале Ш.иптарите,многу биле,морало да им се даде.Ако бе,нема проблем.Комунална хигиена,Паркови и зеленило,депонија Дрисла,Агенција за Стандардизација,Управа за Хидрометеорологија,све ке им ги дадам
 
Последно уредено:

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
+1, разликата помеѓу источно "Македонец", бугар и циган е премала и практично невоочлива. Тешка сељачана живее таму и 90% од нив не ни ги сметам за Македонци да бидам искрен.
Wow, типче ти си умоболен. Значи Источна Македонија се цигани, Скопје буљаши и пички, Западна Шпони, а Света Дебарца се вистинските Македонци? Добра филозофија, уште да си направите сојуз со Вевчани и да се отцепите. Од вакви морони како тебе отиде државава јабана.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
A ubavo e koga kupuvash krastavici od istocna seljandura.
Селанец и сељак немаат врска и не идат едно со друго, зборував за кичерајот кој владее на истокот почнувајки од ТВ Планета па така натаму до немај каде и тие кои истиот го практикуваат, а таму се најголемиот процент да не се лажеме, за земјоделците имам најголемо почитување така што мешаш баби и жаби.
Автоматски споено мислење:

Wow, типче ти си умоболен. Значи Источна Македонија се цигани, Скопје буљаши и пички, Западна Шпони, а Света Дебарца се вистинските Македонци? Добра филозофија, уште да си направите сојуз со Вевчани и да се отцепите. Од вакви морони како тебе отиде државава јабана.
Оти си волку нервозен северџанко, па Скопје е направено од тие што ги пцуеш. :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.009
Wow, типче ти си умоболен. Значи Источна Македонија се цигани, Скопје буљаши и пички, Западна Шпони, а Света Дебарца се вистинските Македонци? Добра филозофија, уште да си направите сојуз со Вевчани и да се отцепите. Од вакви морони како тебе отиде државава јабана.
Славна Дебарца се мајстори за симит и бурек.У Ѓорче се одма до Зегин,таков симит не наоѓаш на друго место Screenshot_2021-03-29-16-19-04-813_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
 

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
Оти си волку нервозен северџанко, па Скопје е направено од тие што ги пцуеш. :)
Од вас ли славните е направено? Па гледам јак кур сте направиле, градено по теркот на Славна Дебарца, оди бе мочај малку во еѕероно ;)
 

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
Де бе зашто си ми волку нервозен? :)
Ако не ти се свиѓа Скопје не доаѓај, седи си во Стара Загора и Sofiq.
Не сум нервозен, само сум наапан. :) И не сум Татар, туку ти :mad:, ти си се што јас не сум, ти си создаден на 3 март, значи ти си јас, но ти ти си злобен гад, а јас среќен и добар, ти си Gollum, јас Smeagol, модераторот треба да те избрише!
Сега Бланко ќе коментира дека двајцата сме татарски ботови :kuracc:
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Тоа источната сељандра се тепаше у Тетово 2001 ва додека локалците си ја дувнаа у Скопје...
И не само тоа, туку кога ќе загусти и ќе стане по жестока работава на меѓу-етнички план, оваа западна аристократија и скопска буржоазија ќе бега кај сељандурите од истокот и југот. Ама тогаш изгледа ќе треба со клоци и за уши тегнење бидејќи продавање на самобендисаност така најдобро се лечи. И знаеш што, се сеќаваш во училиште како учевме за Гоце, Даме, Тодор дека завршиле така како што завршиле поради предавници? Е ова ти се таков тип на луѓе, без никаква чест и благородност. Овие би станале и Византијци и Грци и Срби преку ноќ само и само за да си го живеат византискиот филм. Само изгледа никој не им кажал дека таквите како нив никаде не се сакани ни почитувани. Бидејќи на волкот вратот му е дебел дека сам си ја завршува работата а не дека пуши к....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.017
Поени од реакции
17.956
Селанец и сељак немаат врска и не идат едно со друго, зборував за кичерајот кој владее на истокот почнувајки од ТВ Планета па така натаму до немај каде и тие кои истиот го практикуваат, а таму се најголемиот процент да не се лажеме, за земјоделците имам најголемо почитување така што мешаш баби и жаби.
Автоматски споено мислење:



Оти си волку нервозен северџанко, па Скопје е направено од тие што ги пцуеш. :)
Аууу друже, поминете малку и на оваа страна од Македонија, сеа тоа е не можеме сите да бидеме мијаци или од егејска Македонија, тоа е, мора некој "бугари" пак и од Кочани и кочанско па до Делчево, да оди од другата страна на државата и да војува, да оди во главниот град и да го брани.



ПС:Оти пак од Тетово до Охрид сите опера слушаат а не турбо фолк.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Воини, дебарчани, т.д. Коjа опинчарска сељачана го преплави форумот од почетокот на годината, упм. Симнати од брда и паланки накурчени одма да кењат на големо. После регистрациjа мора да се воведе некоj тест на интелигенциjа пред формално да им биде дозвољавано да му се придружат на светот овдека.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.313
Поени од реакции
46.094
Воини, дебарчани, т.д. Коjа опинчарска сељачана го преплави форумот од почетокот на годината, упм. Симнати од брда и паланки накурчени одма да кењат на големо. После регистрациjа мора да се воведе некоj тест на интелигенциjа пред формално да им биде дозвољавано да му се придружат на светот овдека.
Прибери си ги и дообучете ги таму .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Немам седнато деновиве како што треба на интернет а и блокирана сум од особата добри 10 години - ако може некој да ми каже дека Видана има пишано на Твитер дека треба да се извиниме на Бугарија за победата или не се занимава со селски работи?
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.292
Аууу друже, поминете малку и на оваа страна од Македонија, сеа тоа е не можеме сите да бидеме мијаци или од егејска Македонија, тоа е, мора некој "бугари" пак и од Кочани и кочанско па до Делчево, да оди од другата страна на државата и да војува, да оди во главниот град и да го брани.



ПС:Оти пак од Тетово до Охрид сите опера слушаат а не турбо фолк.
Дебарца не се мијаци, брсјаци се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom