НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Za 3 nedeli trade deadline, mnogu verojatno e Nets da go donesat Valanciunas na centarskata pozicija.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Без врска ми е баш оваа година да има вака бирање, ај порано Западот беше многу појак од Истокот, ама оваа година има навистина добар тим да се склопи и од двете конференции.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Nets point guard Spencer Dinwiddie, who will likely miss the rest of the season due to a knee injury, has drawn interest from multiple teams who value his Bird rights, according to Charania. We heard last week that Brooklyn has made Dinwiddie available in trade discussions.

Ke go trejdaat Dinwidi ( epten shteta za nego, ke osvoese titula da ne se povredese )
Bi trebalo da trejdaat i uste nekoj, bas bi sakal da go izbrkaat Landry Shamet a na negovo mesto da go donesat JJ Redick.
Bruce Brown i Jeff Green sigurno ostanuvaat vo ekipava, i DeAndre isto.
Verojatno Claxton ke bide trejdan za da se nosi drug centar, ama i Shamet ako go shutnat nema da zgreshat.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Без врска ми е баш оваа година да има вака бирање, ај порано Западот беше многу појак од Истокот, ама оваа година има навистина добар тим да се склопи и од двете конференции.
Трета година по ред како прават драфт избор на all star и баш е поинтересно за да биде по рамноправно.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Трета година по ред како прават драфт избор на all star и баш е поинтересно за да биде по рамноправно.
Абе Сале јасно ми е, порано беше тапа. Ама оваа година ако не се изедначени и двете конференции во погледа на играчки квалитет, не знам кога биле.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Абе Сале јасно ми е, порано беше тапа. Ама оваа година ако не се изедначени и двете конференции во погледа на играчки квалитет, не знам кога биле.
Ќе го ебат нигериве Силвер ако ги менува правилата секоја година и така му се намерачени.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
The Nets are the favorites to land free agent Blake Griffin, Shams Charania reports.
Marc Stein of the New York Times reported that the Lakers, Clippers, Heat and Warriors are also in the mix, but Brooklyn is leading the pack right now. Griffin likely wouldn't have a big role in Brooklyn, as Kevin Durant playing 76% of his minutes as a four according to Basketball Reference, but maybe they hoping he can come in and provide a boost to the second unit.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
На Бруклин очајно им треба рим протектор и скокач а Блејк не е тоа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Јута со тројца all star играчи сезонава :pos:
Моментално се први на Запад и баш ме интересира до каде ќе стигнат сезонава.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Никој сериозно не ги сфаќа Јута, прва рунда ќе испаднат ако играт со Њу Орлеанс или Портланд
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Konli ne e all star igrac
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom