Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Да де, нели Бруно треба да ја направи разликата со постигнат гол или асистенција или да креира шанси, како што го прави тоа против малите екипи?

Зашто се меша одбраната и колку голови примил Јунајтед со ова?
Зборам за сите играчи што учествувале на тие утакмици. Не само од Јунајтед.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.444


Ајде бекпедлинг :icon_lol:


А не знам зошто сите лошо ги сфатија зборовите на судијата. Убаво кажал, ако донесе таква срамна одлука нормално дека повторно ќе се збореше колку се неспособни. Он секако и првично не го досуди. Од ВАР му беше кажано да прегледа (судија од Манчестер бтв), и не ја смени одлуката ни после тоа. Конечно некој со малце памет.
Нормално бекпедлинг, зашто најверојатно ке го казнат Шо за изјавата. Убаво кажа Данк по онај циркус на Мејсон од пред некој ден. Зошто мора јас тука да стојам и да објаснувам лош и добар перформанс на екипата, и да ме прашувате за перформансот на судијата, кој ако е лош, не смеам да го коментирам. Зошто не дојде тој тука и да се објасни?

Пишав пред некоја недела, со правилата на почетокот на сезоната, колку и да не се сложуваше некој со нив, барем се знаеше што да очекуваш во одредена ситуација. Оваа смејурија од објаснување дека Одои не ја придвижил раката кон топката би можела само на слеп човек да му се продаде затоа што дланката му беше во висина на рамото. Не верувам дека моментално постојат полоши судии во светот од овие во Англија.

Полесно ке беше да кажеа дела Гринвуд направил контакт со раката на Одои, и овој заради тоа играл со рака. Верувам дека никој немаше ништо да приговори ако идејата е да не прават контроверзи.

Патем, ја сум против за давање на пенали кога очигледно дека не е шанса за гол како вчера, туку напротив, играчот оди на спротивната страна. Само ме нервираат овие нелогичности и недоследности на правила кои самите ги имаат напишано, и буквално, секогаш кога има VAR ситуација за игра со рака, станува 50-50, и никој не знае што може да очекува како одлука.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Нормално бекпедлинг, зашто најверојатно ке го казнат Шо за изјавата. Убаво кажа Данк по онај циркус на Мејсон од пред некој ден. Зошто мора јас тука да стојам и да објаснувам лош и добар перформанс на екипата, и да ме прашувате за перформансот на судијата, кој ако е лош, не смеам да го коментирам. Зошто не дојде тој тука и да се објасни?

Пишав пред некоја недела, со правилата на почетокот на сезоната, колку и да не се сложуваше некој со нив, барем се знаеше што да очекуваш во одредена ситуација. Оваа смејурија од објаснување дека Одои не ја придвижил раката кон топката би можела само на слеп човек да му се продаде затоа што дланката му беше во висина на рамото. Не верувам дека моментално постојат полоши судии во светот од овие во Англија.

Полесно ке беше да кажеа дела Гринвуд направил контакт со раката на Одои, и овој заради тоа играл со рака. Верувам дека никој немаше ништо да приговори ако идејата е да не прават контроверзи.

Патем, ја сум против за давање на пенали кога очигледно дека не е шанса за гол како вчера, туку напротив, играчот оди на спротивната страна. Само ме нервираат овие нелогичности и недоследности на правила кои самите ги имаат напишано, и буквално, секогаш кога има VAR ситуација за игра со рака, станува 50-50, и никој не знае што може да очекува како одлука.
Доколку е сигурен и доколку е сто отсто во право, не мислам дека Јунајтед не би застанал позади него. И не мислам дека којзнае какви консеквенци би имал клубот после тоа.

Ова на Шо ми изгледа мене на класично дрндање. Симптоматично е тоа што во моментот кога го удира прво топката Одои во рака (дефинтивно го удира него, вчера од снимката ми се виде поинаку), прво самиот Гринвуд не се побуни, а потоа ниту останатите играчи на Јунајтед. Ми изгледаа и зачудено при проверката од ВАР.

Е сега отпосле, намирисаа крв некои и се обидоа да направат притисок, не за овој меч, туку за следните, но и малку да го тргнат притисокот од себе од наративот ,,Манчестер Јунајтед секој меч добива пенал, судиска помош сезонава", наратив со кој јас не се согласувам.

Со останатото се согласувам во целост. Внимавај, ние сега расправаме дали она би било пенал во трето коло или не. Во една иста сезона. Тие менуваат правила од коло во коло. Најдобрата светска лига која по сите параметри е поквалитетна од порано.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Полесно ке беше да кажеа дела Гринвуд направил контакт со раката на Одои, и овој заради тоа играл со рака. Верувам дека никој немаше ништо да приговори ако идејата е да не прават контроверзи.
Никој не го коментираше ова вчера, ама мене баш така ми се виде од снимките и сликите па верувам дека и тоа имало удел во одлуката. Гринвуд со неговото движење имае контакт со раката на Одои, доволен за да му отиде нагоре и да ја допре топката. Во секој случај општо гледано онакви ситуации не смее никако да се судат. И на почеток на сезоната да беше досуден ќе имаше бунење, нормално. Не може секој контакт да е пенал. Едно е високо крената рака која блокира шут кон гол, друго е минимален контакт кога топката се движи во обратна насока од голот и двајца играчи пробуваат да ја освојат. Тоа само ако е ептен очигледен и намерен контакт.
Види го РАТМ, само тажни реакции става, тежок животот? Јасно ми е, и јас да навивав за Челзи би се осеќал така.
Мене ме интересира како тебе толку те има волку повредено Челзи :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мене ме интересира како тебе толку те има волку повредено Челзи :D
Не знам што не ти е јасно, ако има еден англиски тим од кој фанови на Јунајтед би имале набиено комплекс, тоа е ваљда Челзи.

После период на доминација на крај на 20ти и почеток на 21ви век, со Арсенал како единствени конкуренти (каде односот на освоени титули пак е 2:1 во корист за Јунајтед), доаѓа Челзи "од нигде никаде" и ја моча цела Англија две години по ред. Стануваат толку напорни, што неможеш ни за замислиш победа на Стемфорд Бриџ, а тие неколку сезони богами неможевме да ве тепаме и на Олд Трафорд (го памтам голот на Флечер со глава накаде 2005-2006та, кога победи Манчестер 1-0 и колку се имам радувано на таа победа :D).

Не елиминирате во полу финале на Лига Куп и финале на ФА Куп. Во ЛШ исто подобри резултати имаа Челзи тој период, плус им земаа на Јунајтед и неколку играчи од раце и некако полека го превземаа приматот најдобар тим во Англија, на секое поле...

Искрено тие 2-3 години неможев да ве смислам како екипа... да не беше лизгањето на Тери и да не тепавте во финалето 2008ма, мислам дека ќе имав трајни последици од Челзи. Вака, на некој начин ви се оддолживме за периодот од првиот маднат под Мурињо, иако и ден денес кога би бирал шампион на Англија, бар Сити сигурно би го избрал пред вас. xD Единствено Ливерпул и нивниот "all time најдобар тим во ПЛ" би ми бил на последно место, и тоа само ради курчењето што го удрија лани, иначе до пред некој месец вие си бевте последниот избор. :D
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Не знам што не ти е јасно, ако има еден англиски тим од кој фанови на Јунајтед би имале набиено комплекс, тоа е ваљда Челзи.

После период на доминација на крај на 20ти и почеток на 21ви век, со Арсенал како единствени конкуренти (каде односот на освоени титули пак е 2:1 во корист за Јунајтед), доаѓа Челзи "од нигде никаде" и ја моча цела Англија две години по ред. Стануваат толку напорни, што неможеш ни за замислиш победа на Стемфорд Бриџ, а тие неколку сезони богами неможевме да ве тепаме и на Олд Трафорд (го памтам голот на Флечер со глава накаде 2005-2006та, кога победи Манчестер 1-0 и колку се имам радувано на таа победа :D).

Не елиминирате во полу финале на лига куп и финале на ФА Куп. Во ЛШ исто подобри резултати имаа Челзи тој период и некако полека го превземаат приматот најдобар тим во Англија, на секое поле...

Искрено тие 2-3 години неможев да ве смислам како екипа... да не беше лизгањето на Тери и да не тепавте во финалето 2008ма, мислам дека ќе имав трајни последици од Челзи. Вака, на некој начин ви се оддолживме за периодот од првиот маднат под Мурињо, иако и ден денес кога би бирал шампион на Англија, бар Сити сигурно би го избрал пред вас. xD Единствено Ливерпул и нивниот "all time најдобар тим во ПЛ" би ми бил на последно место, и тоа само ради курчењето што го удрија лани, иначе до пред некој месец вие си бевте последниот избор. :D
Да, исто е и од другата страна. Ама кога ќе му ги видиш постовите поврзани со Челзи делува како да има нешто повеќе.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Да, исто е и од другата страна. Ама кога ќе му ги видиш постовите поврзани со Челзи делува како да има нешто повеќе.
Онака, одвратно клупче ми се Челзи (за чудо можеби и повеќе од Ливерпул и Сити). Ако? Знам дека не се лутиш.:pipi:
Плус ме иритираат со трансферите, не можам да се помирам како е можно сите севселенски таленти и топ играчи да ги собираат (Бакајоко, Дринквотер, Кенеди, Мората, Хаверц, Зијех, Вернер, ...), плус скоро секоја сезона продуцираат нови (Лофтус Чик, Бачуаи, Одои), машина, крајот не можеш да им го најдеш. Морам да прокоментирам.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ова на Шо ми изгледа мене на класично дрндање.
Јес оф корс, не ти се чини дека му имаат отчитано буквица, за да не јаде суспензија? Сега ќе биде, т'зи дупка не е дупка :facepalm:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Иначе еве ви нешто и од некој постручен, да не биди само дека играчите и Солскјер ,,плачат"
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Јас сеуште ја очекувам експертизата на @Донев за трансферите на Челзи, дали ги оправдаа очекувањата. Мене се некако ми изгледа дека Челзи фрли во ветар 250 милиони нешта, ама можеби толку разбирам. Можеби Хаверц ги оправадал 80 милини вложени во него со двата гола против рандом второлигаш.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

Иначе еве ви нешто и од некој постручен, да не биди само дека играчите и Солскјер ,,плачат"
Пушти сега една експертиза и од Хауард Веб и да изгинеме овде начисто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom