Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Тоа куче скитник можеш дома на домашните само.
Мене не. Разбра? Фацо.

Продолжете да ја ебавате темата со УРА и со што тоа значи. Како што немаше потреба да се приклучат одредени членови пред тоа, не мора ни сега - памет не ви се менува ни со арно, ни со лошо.

Тоа што 8 години чекаш пасош, а во меѓувреме не си се информирал во ЕУ кога и како можеш да работиш или не си заминал со македонскиот (бидејќи НАСЕКАДЕ имаше таква шанса) кажува повеќе за тебе и за тоа како те превеслале посредници (што ако беше малку паметен и малку повеќе ажурен немаше да ти го направат истото).

Пасошот НЕМА САМ да ти најде работа во швеЦка.
Ниту пак некој на форумот ќе ти најде работа како краниста.

Прегледај го приврзокот 285195

Да сакаше да работиш и да беше барем МАЛКУ заинтересиран за истото досега како кранист во ЕУ ќе работеше барем 5-6 години со твојот македонски пасош.
Ќе ги имаше сите лиценци и слично.
НО, полесно ти е години на форум да пишуваш УРАААААААААААААА
ОД ПОНЕДЕЛНИК УКААААААААААААААААЗЗЗЗ
и да ебаваш мајка на и она малку несреќници кои не можат да се снајдат тука па мора да кубат коси додека читаат 10 страни „мудри мисли“ од тебе и сличните на тебе.

Искрено кур ме боли, веќе не те опоменувам ни тебе ниту пак сличните амеби на тебе пошто со инка НЕ се тура - очигледно.

Штом администрацијата ја боли миле за темава, мене уште повеќе.
Ебавајте им матер на новите луѓе кои доаѓаат со полуточни информации кои ги штанцате и со постови во кои предвидувате КОГА ќе имало указ.

Бркај работа (во швеЦка).
Ебате тоа снегулката нежна.
KOJ KUR FAKTOR SI TI DA OPOMENUVAS NA TEMATA KOJ? TEBE NE TE ESAPAT SO NULA TI PRAVILA MI SOLIS ....Bas od vakvi kako tebe pravite zdravi pametnite izbegaa ... A oti ne drkas ili ebes nesto na primer namesto da mi gledas u istorija oooo beeee makedonce makedonce cel zivot oputa kade i da otidam najpametno e ... Mislis ako pisuvas pravopis si najpameten .... I ne me gledaj mene so 3 zanaeti potkovan ke odam vo evropa a ti so pravopisot ke vidime koj si posle 30 godini .... Za edna ebana pozitiva faca ce se pravis URAAA BE URAAAAA URAAAAAAAAAAAA IMAS IGNORE KOPCE FACOOOOOO ..... SO AKUNT OD 2020 PRECEDATELEE PAMETNAKOVIC KOLKU SO SUM POMOGNAL TOLKU KOSA NEMAS NA GLAVATA I TI NAJDE RED SA DAVAS NA FORUMOT OBEEEEEE URAAAAAAAAAAAAA ...ZA TVOJA INFORMACIJA GI IMAM SITE LICENCI I SITE KATEGORIII GO CEKAM EU PASOSOT A TI ILI LOPATA ILI CEKAN BIRAJ SO TOJ UM PAMETEN
Автоматски споено мислење:

Ne go posetuvam forumot cesto, no koga i da vlezev, go gledam ovoj "General" kako gi provocira drugite luge i kako spodeluva nekoi lekcii, a vo isto vreme nikoj nisto ne go prasuva.
Sekoj neka si gleda svojata rabota :)
Pozdrav
Abe sekoj e generali i pravopisi a se oblozuvam deka tablica na digitron recitira vcerasni dvapati gi nemat otvoreno forumite postavuvaat pravila
Автоматски споено мислење:

Uraaaaaa uraaaaaaaaa juliiiii juliiiiii
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20210221-220339.png
Eve segde koristi snegulki generalot segde provocira patetika ccc tipicno balkance kako korona segde ima.... Se gleda po akauntot GENERAL :tapp::tapp::tapp::pos: luge polni kompleksi nema kade na internet gi lecat gi popravaat greskite na lugeto snegulki strasno.......


Ебате тоа снегулката нежна GENERALSKA MAJORSKA
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Ima bratko pred 3 saata go Naapravi Bibo .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Џабе го направил,џабе се мачи човекот пак сабајле прв пост ке биде bibgo ajde vreme e za abdejd,cestitki,so gospot napret.Проблемот е што толку се зголемила концентрацијата на канцери на темава и метастазирале веќе,нема враќање за темава у нормала
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
braka blgari sto mislite za utre ke bide li dobar den za ukazi??!?!!? se nadevam jotova ke stane na desna noga i ke potpisi cela godina a ne nekolku meseci......... aa sto mislite na toa, ke stane li na desna noga???? i posakuvam jas dobra nok neka se naspie ubavo i da ne izraduva site nas ovde koi se macime.........
 
Член од
15 февруари 2021
Мислења
15
Поени од реакции
42
Valentina1992:
Znam da je vaš status podržan od trenutka kada je objavljen, budući da je moj advokat pripravnik, a Sofia je advokat od septembra, a status mi je promijenjen tek u decembru. UKAZ BROJ 134 * / 2019 i posle 32 dana POLOZITELNO
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Вака добри луѓе ( и за вас хиени)
Октомври 2015 прв пат по происход
Јануари 2016 происход
Интевју Ноември 2016
Дополнителна Јануари 2018 (дадени дупли документи неам појма кога)
Финална Јануари 2019
Положително Март 2019
Указ Фебруари 2020
Ковид мовид
Фебруари 2021 Пасош у рука...

Едно само не ми е јасно, како уопште постојат луѓе кои тресат зелени дали потврда минела, дали не минела...еве јас сум пример дека помина. Едно време имаше тука едни ликови кои труеја на големо дека сме измамени со потврдите ово оно, дека нема пасоши да има со потврди. Ѓубриња!!!. Испадна потврдата најјак доказ за потекло. Дека има политика, ИМА, тоа на сите да ви е јасно. Знам луѓе кои аплицираа 2013-та кога не даваа и добија кога се отвори портата. Само храбро и за тие кои планирате да фаќате штрафта УЧЕТЕ ЈАЗИЦИ, пошто џабе ви е пасош без јазик :) ... секое добро...
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Ne go posetuvam forumot cesto, no koga i da vlezev, go gledam ovoj "General" kako gi provocira drugite luge i kako spodeluva nekoi lekcii, a vo isto vreme nikoj nisto ne go prasuva.
Sekoj neka si gleda svojata rabota :)
Pozdrav
Neka go naznacat za Admin i da olabaj vaka se bori za status da dobie, portokali ni gi napraj na site jajcata deka koristel kirilica i pravopis eheheh a segde go ima
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Posle 32 dena sega mi se smeni deka e praten ukaz u sk ccc
Автоматски споено мислење:

Zakazaa mi za 18 mart da go podignam drzavj. Znaci uste mesec cekanje cccc
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom