Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Соживотот може да биде постигнат само преку Левица, сите други партии прават омраза и поделба.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Не гледам како би имал ужасни последици. Всушност, не гледам никакви последици, не па ужасни. И цело време чекам некој да каже последица, и да дискутираме за неа. Ама еве втора страна, наместо за последиците, ви се дискутира за мене. :D
Тоа што ти не гледаш, не значи дека нема.
Ти што чекаш а нема одговор е оти не сакаш да го видиш или ги тролаш сите што ти објаснуваат.
Едно чудо луѓе објаснуваат за на крај да речеш 'никој не ми одговара'
Не е до луѓето, до тебе е
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Предлагам покрај националната припадност да биде вметната и верската припадност. Да се знае кој смее да јаде свинско, кој не смее. Не е лошо да има графа и за сексуална ориентација. Да се знае кој е педер во фигуративна смисла на зборот, кој е во вистинска смисла.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Тоа што ти не гледаш, не значи дека нема.
Ти што чекаш а нема одговор е оти не сакаш да го видиш или ги тролаш сите што ти објаснуваат.
Едно чудо луѓе објаснуваат за на крај да речеш 'никој не ми одговара'
Не е до луѓето, до тебе е
Види, некој да одговори дека вметнување на графа за етничка припадност ќе донесе до федерализација, без притоа да објасни како, е во најмала рака несериозно.

Тие што објаснуваа, објаснуваа за цивилициски придобивки, сите сме исти и слични левичарски глупости што не ме интересираат. Повеќе сакав дискусија како законов ќе ја убрза федерализацијата. Ама јебига, може и до мене е.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Повеќе сакав дискусија како законов ќе ја убрза федерализацијата. Ама јебига, може и до мене е.
И јас повеќе сакав да бидам космонаут, арно ама...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Не не, ти сакаш да се инатиш, тоа е проблемот.
Нема проблем. Ако вие имате аргументи, моето инаетење е небитно.
И јас повеќе сакав да бидам космонаут, арно ама...
Во право си, имање разумна дискусија со човек што се декларира како левичар е на ниво на станување космонаут...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Во право си, имање разумна дискусија со човек што се декларира како левичар е на ниво на станување космонаут...
Како и барањето и инсистирањето на одговори кои само нас ни се допаѓаат да ги слушнеме.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Како и барањето и инсистирањето на одговори кои само нас ни се допаѓаат да ги слушнеме.
Јебига, дискусии за цивилизациски придобивки, еднаквост, правда, љубов помеѓу сите народи и слични теми се надвор од мојот интелектуален капацитет за дискусија. Не може сите да се родиме паметни.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Јебига, дискусии за цивилизациски придобивки, еднаквост, правда, љубов помеѓу сите народи и слични теми се надвор од мојот интелектуален капацитет за дискусија. Не може сите да се родиме паметни.
Okay, if having the last argument makes you feel & sleep better. Carry on. :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
И јас повеќе сакав да бидам космонаут, арно ама...
Јас, пак, сакав да ја видам логиката зад економските политики на Левица, зачинета со некој аргумент. Со нивната (економска) политика само се продлабочува проблематиката на социјалната држава.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Јас, пак, сакав да ја видам логиката зад економските политики на Левица, зачинета со некој аргумент. Со нивната (економска) политика само се продлабочува проблематиката на социјалната држава.
Види, во ред е и тоа како забелешка, но од 30 годишно економско-политичко сексање на народот мислам дека и магаре да поставиме сега нема да има некоја разлика. Така да, не се сомневам дека може да се нешто полоши од било кој досегашен. Дали ќе бидат подобри? - Времето ќе покаже.

А тоа на папир... секоја будала може се' да напише, впрочем и како што пишат тука некои на форумот па им прогледуваме низ прсти.
Не се однесува на тебе последното.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Види, во ред е и тоа како забелешка, но од 30 годишно економско-политичко сексање на народот мислам дека и магаре да поставиме сега нема да има некоја разлика. Така да, не се сомневам дека може да се нешто полоши од било кој досегашен. Дали ќе бидат подобри? - Времето ќе покаже.

А тоа на папир... секоја будала може се' да напише, впрочем и како што пишат тука некои на форумот па им прогледуваме низ прсти.
Не се однесува на тебе последното.
Јас се водам од една доктрина:
Screenshot_20210215_123125.jpg
Само "републиканец" го заменувам со "конзервативец", ама кога ќе се соочам со дрскост, морам да реагирам. Не мислам на тебе, зборувам општо.

Нивните економски политики се "Трагедија на заедничкото добро". :)
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Јас, пак, сакав да ја видам логиката зад економските политики на Левица, зачинета со некој аргумент. Со нивната (економска) политика само се продлабочува проблематиката на социјалната држава.
Самото користење на Левица и Економија во иста реченица нема логика. Повеќе би му верувал на Љупчо Интегра (со неговите возови со светлосна брзина од Охрид до Струга) за економија одколку на Апсиев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom