Најекономично греење (затоплување)

Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Posto je dobar strucnjak @Strelec za Gree klime rekao da je problem kod moje klime termometar kojim sam mjerio izduv.
Ja sam se nadao da covjek nesto zna i da ce mi pomoci.
Ali on kaze da termometar laze - + 10c i da kosta 100 dinara, a u njegovom videu smo mogli vidjeti specijalne termometre.
Samo za njega sam napravio test da se vidi to + - 10c


:pos: ауууууу како почнаа да си го ладат сите со стрелчо лелелелеле, дури жал почна да ми биде :facepalm:.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Aj oladi, da ne te zalat tebe....i moli se da te izvlecat na lotarija
човече која мака (да не речам дијагноза) си ја имате што за на секоја критика што ќе ја пише некој да вршите детално пребарување на членот по форумов каде и што коментирал, искрено почнувам да ве жалам оти ова не е нормално (ова вака најпријателски ти го кажувам).

п.с ај баш сакам да ме жалат, да видам како ќе го изведете тоа.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Овие манијаци кои ти пребаруваат мислења, кои кажуваат јавни податоци и се расфрлаат со закани се на исто рамниште со тие од јавна соба.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Zemajte od starata serija zosto novata imala problem so motorite na nadvorsnata i vnatresnata.
Imase tuka i eden clen so problemi kaj toj model.
Cela tema da ja procitate najdobro bi bilo.

Dokraj ako procitaat ke vidat samo kako brmci Traktoreceto Shorai EDGE...falicna serija od koi site baraat zamena za druga marka i da im se vratat parite
Japanac so motor RECHI Jiujiang China :D Od 5 klimi 3te pocnale da Brmcat posle 1mesec rabota :facepalm:

Pozdrav do trolivite sto temata sakaat da ja zataskaat u kontra pravec
@Lithium002 sea RECHI motorcinja ke menjava :)...ama izleda gjabe
So smeneti motorcinja brmcat beter od prethodno, iskustvo od prva raka :D



Mrazulci na site....defrosti suvi na +9....
 
Последно уредено:

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Posto je dobar strucnjak @Strelec za Gree klime rekao da je problem kod moje klime termometar kojim sam mjerio izduv.
Ja sam se nadao da covjek nesto zna i da ce mi pomoci.
Ali on kaze da termometar laze - + 10c i da kosta 100 dinara, a u njegovom videu smo mogli vidjeti specijalne termometre.
Samo za njega sam napravio test da se vidi to + - 10c

Koga klimata ke ti ja nadfrli temleraturata
Na dalecinskoto 22 a vo sobata 23 togas klimata spusta na min 120w.
Neka ti kazi strelec da si ja namestis na kompenzacija 0 da vidis dali istoto ke go.pravi ili ke iskluci.
 
Член од
17 октомври 2020
Мислења
27
Поени од реакции
67
Kad je zadata 22c sa offset 2 sobna temperatura je 24c.
Kad je zadata temperatura 24c sa offset 0 sobna temperatura je 23.8c
Klima moze da spusti i na 95w
Isto je i sa offset 2 i sa offset 0.
Klima ne moze da drzi modulaciju tacno nego ide dole gore po 200w i onda hladi pa grije.
Автоматски споено мислење:

To je nas Gree strucnjak
Screenshot_20210131_200456.jpg
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
372
Поени од реакции
522
Kad je zadata 22c sa offset 2 sobna temperatura je 24c.
Kad je zadata temperatura 24c sa offset 0 sobna temperatura je 23.8c
Klima moze da spusti i na 95w
Isto je i sa offset 2 i sa offset 0.
Klima ne moze da drzi modulaciju tacno nego ide dole gore po 200w i onda hladi pa grije.
Автоматски споено мислење:

To je nas Gree strucnjak
Прегледај го приврзокот 281965

Bre ama dosaden stana ti so taa klima tvoja pusti e na 26 i uzivaj si na 25 stepena ako ti e zesko otvori gam pa zatvori ta samo gluposti treskas ako ne ti e pogodena prodadi smeni zemi si gorenje
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Dokraj ako procitaat ke vidat samo kako brmci Traktoreceto Shorai EDGE...falicna serija od koi site baraat zamena za druga marka i da im se vratat parite
Japanac so motor RECHI Jiujiang China :D Od 5 klimi 3te pocnale da Brmcat posle 1mesec rabota :facepalm:

Pozdrav do trolivite sto temata sakaat da ja zataskaat u kontra pravec
@Lithium002 sea RECHI motorcinja ke menjava :)...ama izleda gjabe
So smeneti motorcinja brmcat beter od prethodno, iskustvo od prva raka :D



Mrazulci na site....defrosti suvi na +9....
Spored ova clenot so shorai sto se zalese na zvuk i sto mu rekle od energija popusti televizor ispaga deka sepak e defeknta klimata....Iako nego go nema od damna anodexus nesto taka mu bese nikot
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Dokraj ako procitaat ke vidat samo kako brmci Traktoreceto Shorai EDGE...falicna serija od koi site baraat zamena za druga marka i da im se vratat parite
Japanac so motor RECHI Jiujiang China :D Od 5 klimi 3te pocnale da Brmcat posle 1mesec rabota :facepalm:

Pozdrav do trolivite sto temata sakaat da ja zataskaat u kontra pravec
@Lithium002 sea RECHI motorcinja ke menjava :)...ama izleda gjabe
So smeneti motorcinja brmcat beter od prethodno, iskustvo od prva raka :D



Mrazulci na site....defrosti suvi na +9....
Botce znam deka ste vo kriza se gleda i na forumov, od.petni zili se trudis da smenis tema.od.porazive za skapite galicki sto vi bea konji za trka demek pukale na.toplo.
A za motorov.sto.slikas, be botce kinesko, znaes kolku me z..... nekoe.bugarce so pisalo tamo od blagoevgrad, gledaj si tuka ti sto se slucuva ne tuku menjaj temi i vrti vodenica. Te otepaa lugjevo od smeenje i tebe i botovite tvoi od salonot. I drug pat ne me povikuvaj, nemam nisto so blgarive ne ni sakam da idam posle sve ova sto se slucuva. Mene samo me interesira da te demaskiram tebe i dvajcava tvoi botovi sto lupate zeleni
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
@Strelec priznaj mu na covekot deka termometarot mu e tocen ajde red si e red
Vo akvariumot snimil video 10min, neka snimi 10min video so климата mesto 1min pa ke zborime. Ti pa odma se napali ke padne Strelco :)
Zа 22C na izdiuv i odlicen COP има од 5.26
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom