Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Проблемот е што со Крањо, Силвестри, Муса и остали голмани нема многу да се подобриме.
Стракоша и Донарума може, се останато од Италија нема да ни значи нешто многу. (Шчезни не го споменувам намерно он нема шанси да го напушти Јуве)
Јас му бев голем фан на Перин, ама и него го згази времето.
Ај мош ќе не изненадат со некој на лето...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
И еве уште една слика, од селски голман кој може да објасни како треба да се поставиш при таков удар.

Исто позиционирање имаше и Ханда, само што не се сите напаѓаци како Лаутаро Мартинез да пуцаат у голман.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Шо распоред е овај бе WTF? среда против Јувентус, а петок против Виола ...демек само еден ден одмор ќе имаат? нема шанси вака да биди...или ќе вади Конте птотив Јувентус комплетно друг тим со Ранокија,Коларов,Ериксен,Сенси,Гаља,Перишич,Дармиан,Санчез и Пинамоти... нема логика иначе
Автоматски споено мислење:

Шо распоред е овај бе WTF? среда против Јувентус, а петок против Виола ...демек само еден ден одмор ќе имаат? нема шанси вака да биди...или ќе вади Конте птотив Јувентус комплетно друг тим со Ранокија,Коларов,Ериксен,Сенси,Гаља,Перишич,Дармиан,Санчез и Пинамоти... нема логика иначе
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
ke ja pomestat so viola sigurno, rasporedot e praven bez da se zeme vo predvid dali ke se vo polufinale od kup. Jedino sto mene mi smeta e sto idiotite sezonava ne smenija da se igra edna vo kup samo, ko sto toa anglicanite napravija na primer, i spancite isto mislam.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Стварно ни треба нов голман, ама не поради поставеноста која што ја дрвите секоја втора недела, туку онај БОНУС инстинкт кој го нема.
Тоа што треба да е гол, гол е. ТОа што треба да го брани, го брани. Просек.
Тоа е проблемот. Ни треба некој што ќе вади ситуации кога никој не очекува, она што го правеше Ханда против Емполи на пример во последното коло.
Ама не, ќе хејтаме оти не се фрлил.
Па уште и поставеноста му ја хејтате, која што е точна. Ако беше малце на десно, и ни пукнеа гол на прва статива, бапка ќе го направевте.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.916
Мене не ми е јасно само зошто не му дава никаква шанса на Раду? Што е толку проблем да брани во куп? Лани Падели месечареше, човекот немаше брането 100 години, па викавме дека без вистински втор голман не ја бива. Го вратија Раду, човекот со искуство во Серие А, со се...

Ќе беше добро да му се дадеше шанса, пак ќе речам, можеби и не ќе требаше да купуваме голман.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Нашиот човек Весино со гол за младинци. Ќе го седне Барела на клупа бабанот у втора половина на првенство. :D
Жглаб и асистенција за вториот гол.
Лелелелле, ГАЗИ Матиас. Семпре луи!
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Весино може да ни помогне многу во другиот дел од сезоната, поготово кога ќе ни биде потребна ротација.

Секад би го активирал него, наместо Галјардини.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Весино има повеќе клучни голови за Интер постигнато од Лаутаро Мартинез.
Автоматски споено мислење:

Што не го мења фактот дека ќе го пцуеме штом стапне на терен и напраи пиздарија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Весино не прави пиздарии, Весино решава утакмици. Талисманот и мојот човек Матијас Весино што личи на брат ми, би ги запалил двајцата без око да ми трепне.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Немој така, сепак според ГДС се распаѓаме, се да им ебам јас нивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom