Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
За Стрелчо видовме како се изгуби и какви глупости почна да треси.
А за цело GREE јас ќе ви давам часови. И тоа бесплатно. Да не тресите вакви глупости повеќе.


Се изгубија друже и тоа многу. Од бандера во бандера.....


Ти треба да се грижиш во Хансол има потрошувачка во 22-3м2 колку што Мицибуши има во 42м2. И пак не успева да стопли како што треба....

Абе пак се изгуби...Од кај ги најде овие 100.000 сега....:D А, да бе.....Надпишувањето ви е во крвта влезено....Како за капацитети....Така и за цена....

Еххх. Сега почнува криењето.......

Абе изгледа продажбите паѓаат па ги ваќа паника...

Точно така друже....Иако ми изгледа дека има се повеќе и повеќе незадоволни од Gree...вистинската оценка за очајноста na Gree ќе се добие кога ќе имаат и друга клима или ќе ја заменат Gree со друг производеител и ќе можат да ја споредат со свои очи..



Со Амбер рони солзи кога стујомерот ќе врти како збудален....а слабо топлина за парите со мизерни COP-ови, ама тоа е мора да се трпи за продажби...


А 7KW од лабароторијата на Стрелчо...и тоа само 20 секунди...и со мизерен COP...


Кога јас пријавувам ненормална потрошувачка од Gree не сакаа да дојдат на сервис....После повеќе од една година испрати ја нов човек....Во мај на надворешна од +20 внатрешна подесена на +19 имаше потрошувачка од 1KW...Преголеми вредности за да може да се забошоти....Заменската ја немам проверено...ама за 20м2 троши исто колку Мицубиши за 40м2.


ДИНГ ДИНГ ДИНГ Јас имав искуство со гаранцијата од Грее и знам како се криевте......А имав искуство и со гаранцијата од Мицибуши Електрик. За оштетена внатрешна единица во транспортот беше замената комплетна клима во рок од 24часа кај Чапкунот...можност да бирам модел...и поврат на парите ако одберам поевтин модел...

А за конзолната дај некое видео да видиме како грееш 80м2.....
Ti si mi jasen, POGOLEM MANIPULANT NEMA OD TEBE, zatoa izigravaj advokatce i botce.
Uspat napravi edna presmetka za zlatko, toa Knauf, coekon smrzna doma, site isponastinaa.
Автоматски споено мислење:

Ova e posle 10 meseci vrvna Gree klima prolupa ventilatorot.
Ova se tie cop p design tbiv shklj vrvj prc so gi objasnuvate celo vreme.
Koj voli nek izvoli
Hahahahha
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Abe uba e klimata LN ne velam ne ama 6kw na -10 stepeni
Treba covek.da e retardiran malce za da poveruva a koga znaeme deka LN 50 ne vadi tolku.
Momentalno mozi da stisni poveke ama deka celo vreme deka ke raboti so tolku opteretuvanje malce potesko.
Nema sto da veruvas ne veruvas, ti ne si retardiran, prasaj go Strelco ke ti objasni, on znae ama ne moze da ja kaze vistinata.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Ti si mi jasen, POGOLEM MANIPULANT NEMA OD TEBE, zatoa izigravaj advokatce i botce.
Uspat napravi edna presmetka za zlatko, toa Knauf, coekon smrzna doma, site isponastinaa.
Автоматски споено мислење:


Hahahahha
Gazenje gazenje na galicanive, stvarno mi se pravi kejf sto ja probivte grupava botovi prodavacki na.klimicinja. Uste ke.ramnat svetski brendovi so kinezarija evtina so belite meracinja.
Pa sega ke napagame sekogo sto ke.im ja tresne vistinata vo faca. Abe toj brend e samo za kontejner na gradiliste i toa ako e na popust na pola cena i isklucivo za ladenje. Za greenje bi dodal grealka vo kontejnerot. A za domasni uslovi NIKAKO,.;););)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Gazenje gazenje na galicanive, stvarno mi se pravi kejf sto ja probivte grupava botovi prodavacki na.klimicinja. Uste ke.ramnat svetski brendovi so kinezarija evtina so belite meracinja.
Pa sega ke napagame sekogo sto ke.im ja tresne vistinata vo faca. Abe toj brend e samo za kontejner na gradiliste i toa ako e na popust na pola cena i isklucivo za ladenje. Za greenje bi dodal grealka vo kontejnerot. A za domasni uslovi NIKAKO,.;););)
Kaj si be baterija, botce tatino.
Nalepnica brend lajkac.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
@Ucrown ќе се бара некое чаре покрај менувањето на дограмата на пролет планирам да ги изолирам од внатре бар надворешните ѕидови и таваните.
Имам на ум нешо као 2цм стиродур па глетување на ѕидот ама ќе видиме што ќе испадни.
Повеќе од 2-3 цм не би ставал зашто многу па ќе намалам од собите, кои и онака не се големи.

Ама мора нешто... спалната пошо ми е на север, зимно време не се држе рака на ѕидовите од што се ладни од внатре :(
Не штеди на изолацоја, тоа ти е клучно за да ти биде топло и да немаш загуби. Стриполот можеш и однадвор да го ставиш.
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Da beshe do toa na I feel ke mu raboteshe dobro.
Ifeel koga se pusta ne raboti so denovi na ifeel ima limit odnosno neznam tocno kolku ama pustas sea na ifeel i dokolku ne promenis parametri se vraka da recene za 6 ili 8 saati na senzorot od vnatresnata.procitaj pisuvase negde toa vo dokumentite a jas istoto aum go primetul od iskustvo vecer ja ostavam na ifeel narsdniot den zema parametri od vnatresnata.....taka da samo premestuvanje na senzorot i toa e toa ke se smeni klimata e sea koj e kriv sto taka mu e namestena po nikakov propis toa e drugo kako i da e pet pari ne kosta 1metro obicno kabelce i volja pola saat saat rabota.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Кој вика? Sv B od Gree продавачот? Ај важи нема проблем. Може ли 31с да постигне? Не можее. Е мојава може. За малце ќе земев Gree Amber, али како ќе се зезнев. Добра клима ама си бара ладно -10 -20 нордик услови.
Ја не сум продавач само корисник на грее. Пола зима греев со ucrown 60m2 делумно изолиран простор во стан. Дневната 24C-25C спалната 21C. На -10 не сум осетил разлика во работењето на климата што значи згрева топ и кога е најладно. Сега кога имам уште една клима 26C ми е дома, а климата е препорачана за макс 40м2. Грее е горе доле еднакво квалитетна во споредба со јапанците, некој ситни нијанси се разликуваат.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Ifeel koga se pusta ne raboti so denovi na ifeel ima limit odnosno neznam tocno kolku ama pustas sea na ifeel i dokolku ne promenis parametri se vraka da recene za 6 ili 8 saati na senzorot od vnatresnata.procitaj pisuvase negde toa vo dokumentite a jas istoto aum go primetul od iskustvo vecer ja ostavam na ifeel narsdniot den zema parametri od vnatresnata.....taka da samo premestuvanje na senzorot i toa e toa ke se smeni klimata e sea koj e kriv sto taka mu e namestena po nikakov propis toa e drugo kako i da e pet pari ne kosta 1metro obicno kabelce i volja pola saat saat rabota.
Znaci ovie od Gree i I feel go usrale
yes da ne sum primetil doma deka se prefrla na drugiot senzor.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Добра тактика имате @Sv B @GT1 @Ucrown! Ќе ја спамирате темата со глупи постови,ќе начукате 20-30 страни за да го покриете тестирањето и заклучоците на @zlatko_ti412 исто како и вашиот блам!
И после па ќе ловите во матно!
:aplauz:
Eve gi pocnuvaat na veliko. Se stancaat akaunti botovski so "zadovolni" korisnici. Smeski se, botovi teski. Ama pukna tikvata a i tolku da vregas se drugo ke te akne po glava koga togas.
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Znaci ovie od Gree i I feel go usrale
yes da ne sum primetil doma deka se prefrla na drugiot senzor.
Ne go usrale tuku ne si go procital ili razbral kako raboti "RTFM" a se prefrla za da zastedi na ifeel po eke trosat idat po logika ako nikoj ne menja nisto 6 8 ili nenznam kolku saati znaci nema korisnik.....
Автоматски споено мислење:

Eve gi pocnuvaat na veliko. Se stancaat akaunti botovski so "zadovolni" korisnici. Smeski se, botovi teski. Ama pukna tikvata a i tolku da vregas se drugo ke te akne po glava koga togas.
Ne ke e loso kako maticar za klimi so dupli akaunti da ni pomines na kafe eden po eden i da ne izbroish dali sme tie tie
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Ovoj Zlatko nikako da se stopli, ne mu mrda sobnata nad 19c. a so 2kw/h izgleda i najgolema smetka ke ima mesecov :vozbud:


Шо е ова 1900W потрошувачка, само 45 степени издув. Уште малку снегулки ќе почнат да излегуваат од Амберот што не може да постигне температура
 

Kajgana Shop

На врв Bottom