Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Fake...
Автоматски споено мислење:

Inace kako funkcionira ova so opcijava za kupuvanje?! Eve primer Milan ima opcija za 28 mil. i dokolku e spremen da gi plati dali Celzi ima pravo da se povlece od dogovorot?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Na pocetok koga pocna da go igra Lampard go gledav nekolku pati lani i beshe dobar. Ima potencijal, shansa sigurno ke dobie posto Kjaer vlece povredi a i so kartonive kje ima suspenzii.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.819
Поени од реакции
13.633
Читам дека Пиоли пробувал со Меите како АМ.

По мене ова би можело да биде добро против екипа како Аталанта. За нив треба физички силни фудбалери. Сигурно не би ни имал задача да игра како типичен АМ, голем дел од креацијата во завршница ќе ја преземат Леао и Ибра, а Меите ќе е тука за цврстина и трка.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Читам дека Пиоли пробувал со Меите како АМ.

По мене ова би можело да биде добро против екипа како Аталанта. За нив треба физички силни фудбалери. Сигурно не би ни имал задача да игра како типичен АМ, голем дел од креацијата во завршница ќе ја преземат Леао и Ибра, а Меите ќе е тука за цврстина и трка.
Izgleda i kje bide taka ako ne igra Hakan. Tovori nisto cudno i da startuva, ako ne on ke bide Kalulu prv tim so Kjaer.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Ништо од Папу Гомез.. у Севиља отиде. Денес со Аталанта очекувам реми.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ako iznenadno tepame denes,togas epten ke ni rastat aspiraciite definitivno,ke sakame nesto poveke od LS klasifikacija
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ako iznenadno tepame denes,togas epten ke ni rastat aspiraciite definitivno,ke sakame nesto poveke od LS klasifikacija
Зашто да е изненадно? Аталанта се мачи со Џенова и Удине едвај бид вади башка ние сме поодморени , моментално и со неколку засилувања а и Тео се врати плус. Со овие засилувања мислам дека веќе покажа управата дека сака нешто повеќе.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Зашто да е изненадно? Аталанта се мачи со Џенова и Удине едвај бид вади башка ние сме поодморени , моментално и со неколку засилувања а и Тео се врати плус. Со овие засилувања мислам дека веќе покажа управата дека сака нешто повеќе.
Od lani sto ni se desi so ovie,nokni mori imam , a i vo lockdown periodot 1:1 igravme..Nezgodni se,valda ke gi zdrobime :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Без Гомез не знам како играат плус две нерешени имаат по ред и играа пред 3 дена. Сепак се тим кој има свој стил на игра и знаат да искористат грешка во средина.

Со ова што се најавува со Меите сакаат да ги добијат на средина наместо играње на долги топки кон Леао и Ибра.
Од последнот меѓусебен натпревар сега имаме повеќе опции за во среден ред и напад, ако има потреба Ребич и Манџукич ќе влезат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.819
Поени од реакции
13.633
Читам дека Пиоли пробувал со Меите како АМ.

По мене ова би можело да биде добро против екипа како Аталанта. За нив треба физички силни фудбалери. Сигурно не би ни имал задача да игра како типичен АМ, голем дел од креацијата во завршница ќе ја преземат Леао и Ибра, а Меите ќе е тука за цврстина и трка.
Ништо од ова. :D
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Go kupi Tomori za Kalulu use da igra abe ajdee.. soliden e da ama NIZOK e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom