Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Јихихихирген колку пенали има сезонава за Јунајтед?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.476
Нека продолжи оваа 2021 како и до сега.

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Најдобриот десен бек во историјата на фудбалот имал 18 центаршутеви денес - ниту еден не бил успешен. :eek:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Барнли 10 гола дадени, 5 победи и 4 нерешени.
Нема екипа во топ 5 лигите со толку малку голови дадено а овие имаат 19 бодови собрано.
Повредени беа Ми, Барнс и Вуд ако ме држи памтењево.
Бен е прав воин, ја држи цела одбрана, Поуп беше ко сакат без него и Тарковски напред. Само да не ги заредат пак повреди.


да, ја сум едина будала што ги сака и следи Барнли.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Викаат: "Една слика - 1000 зборови."

Ете една подолу од мене.


#НаПолпат #GGMU
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Повредени беа Ми, Барнс и Вуд ако ме држи памтењево.
Бен е прав воин, ја држи цела одбрана, Поуп беше ко сакат без него и Тарковски напред. Само да не ги заредат пак повреди.


да, ја сум едина будала што ги сака и следи Барнли.
Nope, топ ми се Барнли, најсериозно. Никад не би сакал да испаднат, за огромна почит е тоа како се одржуваат у лигава и се предизвик за секоја екипа, а имаат толку скромен буџет и сопствеништво.

Тоа што стално плачат тука за стилот на игра ми е само кукање у празно пошто не сфаќаат дека успехот што го прават со ограничените средства е пропорционален со екипи кои што се на врвот.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.662
Заборавив денес за натпреваров скроз, отворам тука и гледам четири нови страни. Веднаш се потсетив дека резултати ком нема да ми биде следен весел таб за посета.

Ајде, сега барем ќе падне притисокот од непоразени на домашен терен па ќе може да почнат да прикажуваат игри како што знаат.


Да изгубиш од Барнли дома е полошо од високиот пораз против Астон Вила во гости.

1611271528003.png

Очајно лош напад против бункер екипи кои ги доминираш 90 мин и каде немањето добар дефанзивец е најмалата кривица што може да се посочи.
Клоп може само да му рече клавајте голој оти го кркавме стапо. Би бил лут ако играат лошо, вака ова се натпревари каде водство од 1-0 може многу лесно да заврши 4-0, освен тоа против ВБА.
Дури и Артета да го прашаш ќе се чуди како може резултатите да бидат вака лоши знаејќи колку голем е процентот за победа.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Од кого ли најдоа да загубат дома.... :eek::popce:


Гол не можат да дадат. Да ги однесеме кај бајачот во Кравари ако не? :icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Nope, топ ми се Барнли, најсериозно. Никад не би сакал да испаднат, за огромна почит е тоа како се одржуваат у лигава и се предизвик за секоја екипа, а имаат толку скромен буџет и сопствеништво.

Тоа што стално плачат тука за стилот на игра ми е само кукање у празно пошто не сфаќаат дека успехот што го прават со ограничените средства е пропорционален со екипи кои што се на врвот.
Доста добар состав имаат, воини се. А пред се доста потценета екипа во ПЛ. Со убедливо најмал буџет последниве 5-6 години опстојуваат.
Барнли ти е екипа со муда од бетон! Се надевам само дека ќе лапнат некој добар креативец за следна сезона, а може и десен бек. Тимов заслужува барем mid table finish. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Доста добар состав имаат, воини се. А пред се доста потценета екипа во ПЛ. Со убедливо најмал буџет последниве 5-6 години опстојуваат.
Барнли ти е екипа со муда од бетон! Се надевам само дека ќе лапнат некој добар креативец за следна сезона, а може и десен бек. Тимов заслужува барем mid table finish. :D
Ова е најдобриот коментар шо го прочитав.

Every year Burnley start slow when the weather’s nice and everyone’s squad is fresh, and people say “this’ll be the year they go down”

And every year, Burnley go on a run when the weather gets worse, the “perfect conditions” are gone, and things get a little less “comfortable” for the other teams, and end up well clear of the relegation zone. Fully understand why people don’t like them (and I hate our two Burnley fixtures every year too), but for me English football would be so much less interesting without them.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom